Korytarz Raszyn - Janki: drogi i szyny

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 29 lis 2006, 9:34

:arrow: A miało być tak pięknie:
GW pisze:W tym roku nie uda się odkorkować al. Krakowskiej na rogatkach miasta

śmik, ostatnia aktualizacja 2006-11-27 22:33

Kolejna niespełniona obietnica drogowców. W tym roku nie zmniejszą się korki w al. Krakowskiej na granicy Warszawy i Raszyna. Odwołano przebudowę tamtejszego skrzyżowania.

Korek na wylotówce na Kraków i Katowice to prawdziwa zmora kierowców. Na jezdni w stronę Janek tworzy się przede wszystkim przed skrzyżowaniem z ul. Na Skraju, bo skręcający w kierunku Palucha z ogródkami działkowymi i schroniskiem dla psów blokują jeden z pasów ruchu. Przed końcem roku miało to się zmienić. Zarząd Dróg Miejskich obiecał dobudować czwarty pas tylko do skrętu w lewo. Teraz okazało się jednak, że w tym roku przebudowy nie będzie. Prace zostały odwołane. Jak tłumaczą w Zarządzie Dróg Miejskich, istniała groźba, że nie uda ich się skończyć przed zimą. - Wybraliśmy już wprawdzie wykonawcę robót - firmę Planeta, ale długo nie mogła ona się jednak dogadać z inżynierem ruchu w sprawie zwężenia al. Krakowskiej. Baliśmy, że skrzyżowanie zostanie rozgrzebane na zimę - mówi Adam Stawicki, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

W biurze miejskiego inżyniera ruchu powiedziano nam jedynie, że "projekt przebudowy miał dużo braków". Teraz Zarząd Dróg Miejskich zapowiada, że roboty zaczną się na wiosnę przyszłego roku. Potrwają przynajmniej kilka tygodni.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 29 lis 2006, 9:50

Ten remont w sumie tylko trochę poprawiłby sytuację- choć zawsze trochę. Tak czy inaczej jedyną i słuszną koncepcją rozwiązania korków w Al. Krakowskiej jest szybka budowa Trasy Salomea -Wolica :bow:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 29 lis 2006, 9:53

Bez przesady. Są też inne "jedynie słuszne koncepcje" ;) Choćby budowa dużego P&R w Jankach i przedłużenie linii tramwajowej z Okęcia :-k

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 29 lis 2006, 9:58

Dennis pisze:Bez przesady. Są też inne "jedynie słuszne koncepcje" ;) Choćby budowa dużego P&R w Jankach i przedłużenie linii tramwajowej z Okęcia :-k
Ale to nie rozwiąze problemu ruchu tranzytowego czy też nie zmniejszy ruchu w relacji Warszawa :arrow: działka itp. wyjazdów.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 29 lis 2006, 10:32

R-11 Kleszczowa pisze:Ale to nie rozwiąze problemu ruchu tranzytowego czy też nie zmniejszy ruchu w relacji Warszawa :arrow: działka itp. wyjazdów.
Dokladnie. Wiadukty by się przydały... [-o<
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 29 lis 2006, 10:37

Piotrek pisze:Dokladnie. Wiadukty by się przydały.
:arrow: I to jest chyba jedyne dobre rozwiązanie - ograniczyć liczbę skrzyżowań z sygnalizacją świetlną i zrobić wiadukty dla ruchu tranzytowego. Problem jednak w tym, że w Raszynie będzie to trudne do zrealizowania ze względu na liczbę tych skrzyżowań.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 29 lis 2006, 10:41

MZ pisze:
Piotrek pisze:Dokladnie. Wiadukty by się przydały.
:arrow: I to jest chyba jedyne dobre rozwiązanie - ograniczyć liczbę skrzyżowań z sygnalizacją świetlną i zrobić wiadukty dla ruchu tranzytowego. Problem jednak w tym, że w Raszynie będzie to trudne do zrealizowania ze względu na liczbę tych skrzyżowań.
Ludzie, jak można takie bzury wypisywać :?: :!: Naprawdę chcecie ułatwiać wjazd ruchowi tranzytowemu do miasta, czy ja może już oczopląsu zaczynam dostawać :?: ](*,) Ułatwiać to trzeba jedynie mieszkańcom okolic Janek/Raszyna dostanie się do Warszawy, do pracy/szkoły. Ewentualnie warszawiakom ułatwić dojazd do centrów handlowych. Przy pomocy zbiorkomu. Wpuszczenie dodatkowego ruchu tranzytowego do miasta to byłaby prawdziwa zbrodnia =;

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8424
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 29 lis 2006, 10:43

Na dodatek budowa wiaduktów w centrum miejscowości...super, super. To bardzo umiliłoby mieszkańcom Raszyna wygląd otoczenia. Ale przecież Warszawa jest ważniejsza...

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 29 lis 2006, 10:45

Dennis pisze:Naprawdę chcecie ułatwiać wjazd ruchowi tranzytowemu do miasta, czy ja może już oczopląsu zaczynam dostawać? Ułatwiać to trzeba jedynie mieszkańcom okolic Janek/Raszyna dostanie się do Warszawy, do pracy/szkoły. Ewentualnie warszawiakom ułatwić dojazd do centrów handlowych. Przy pomocy zbiorkomu. Wpuszczenie dodatkowego ruchu tranzytowego do miasta to byłaby prawdziwa zbrodnia.
:arrow: Może nieprecyzyjnie się wyraziłem, pisząc "ruch tranzytowy". Miałem oczywiście na myśli te pojazdy, które "tranzytowo" przejeżdżają przez Janki i Raszyn do Warszawy (w sensie, że nie muszą nigdzie skręcać w Raszynie, tylko jadą prosto do stolicy). Nie miałem na myśli TIR-ów itp.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 29 lis 2006, 10:46

Dennis pisze:Wpuszczenie dodatkowego ruchu tranzytowego do miasta to byłaby prawdziwa zbrodnia =;
A kto o tym mówi? Wiadukty to oznacza wpuszczenie ruchu tranzytowego???? Jakoś w Tokio nad całym centrum idą autostrady na palach na wysokości 5 piętra, a prawie każde skrzyżowanie to wiadukt, i komuś to przeszkadza? W ogólnie nie rozumiem. Wiadukty czy tunele to przecież udrożnienie skrzyżowań :!:
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 29 lis 2006, 11:02

Wszystko pięknie- może być i tramwaj ale ruchu stricte tranzytowego z Warszawy w relacji północ-południe się nie usunie- trzeba go jednak przenieść na nowe drogi- w tym przypadku na Trasę Salomea -Wolica w ciągu trasy S8. Natomiast budowa wiaduktów mija się z celem- szczególnie w Raszynie.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 29 lis 2006, 11:04

R-11 Kleszczowa pisze:Natomiast budowa wiaduktów mija się z celem- szczególnie w Raszynie
Czemu? Czemu budowa wiaduktów mija się z celem? No chyba, że trasa S8 powstanie na tylko szybko...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 29 lis 2006, 11:08

geograf pisze:Ale przecież Warszawa jest ważniejsza...
I znów te łódzkie kompleksy (nawet Wasz prezydent nie mógł się powstrzymać, podczas wieczoru wyborczego w TVN, od ich wyartykułowania) ;)

[ Dodano: 2006-11-29, 11:10 ]
MZ pisze:
Dennis pisze:Naprawdę chcecie ułatwiać wjazd ruchowi tranzytowemu do miasta, czy ja może już oczopląsu zaczynam dostawać? Ułatwiać to trzeba jedynie mieszkańcom okolic Janek/Raszyna dostanie się do Warszawy, do pracy/szkoły. Ewentualnie warszawiakom ułatwić dojazd do centrów handlowych. Przy pomocy zbiorkomu. Wpuszczenie dodatkowego ruchu tranzytowego do miasta to byłaby prawdziwa zbrodnia.
:arrow: Może nieprecyzyjnie się wyraziłem, pisząc "ruch tranzytowy". Miałem oczywiście na myśli te pojazdy, które "tranzytowo" przejeżdżają przez Janki i Raszyn do Warszawy (w sensie, że nie muszą nigdzie skręcać w Raszynie, tylko jadą prosto do stolicy). Nie miałem na myśli TIR-ów itp.
Przepraszam, niepotrzebnie się uniosłem. Jeśli chodzi o "ruch tranzytowy do Warszawy", to zgodzę się z geografem, że te miejscowości przez które przebiegają arterie trzeba starać się odciążyć, a nie dokładać im coraz to nowe potoki pojazdów. A to można osiągnąć albo budując prawdziwą obwodnicę, albo/i budując nową infrastrukturę komunikacji zbiorowej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8424
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 29 lis 2006, 11:13

Dennis pisze:I znów te łódzkie kompleksy (nawet Wasz prezydent nie mógł się powstrzymać, podczas wieczoru wyborczego w TVN, od ich wyartykułowania)
Ważniejsza względem Raszyna i innych podmniejskich miejscowości (w znaczeniu: nie musi się z nimi liczyć). I znów ta warszawska wyniosłość...

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 29 lis 2006, 11:16

Piotrek pisze:
Dennis pisze:Wpuszczenie dodatkowego ruchu tranzytowego do miasta to byłaby prawdziwa zbrodnia =;
A kto o tym mówi? Wiadukty to oznacza wpuszczenie ruchu tranzytowego???? Jakoś w Tokio nad całym centrum idą autostrady na palach na wysokości 5 piętra, a prawie każde skrzyżowanie to wiadukt, i komuś to przeszkadza? W ogólnie nie rozumiem. Wiadukty czy tunele to przecież udrożnienie skrzyżowań :!:
Z całym szacunkiem, ale wygląda na to, iż wogóle niewiele rozumiesz w kwestii polityki transportowej miasta. Dla przykładu: czy Ty będziesz bardzo zadowolony, gdy Ci przez środek domu wybudują S-7 (a takie są najnowsze pomysły, będące efektem walki Chomiczówki, wspartej "aurtorytetem" posłów PiS)? Nie sądzę. Zawsze się znajdzie ktoś, komu arterię, czy wiadukt będą chcieli wybudować koło domu i kto nie będzie się z tym zgadzał. To jest zrozumiałe. Ale nawet pomińmy interesy partykularne. Weźmy dobro miasta: naprawdę uważasz, że zastawione (na modłę amerykańską, czy azjatycką) całe centrum miasta estakadami, wiaduktami i innymi "cudami techniki" jest efektowne? Mniejsza już nawet o to. Uważasz, że dobrze się mieszka ludziom w mieście, w którym panuje smog i ekstremalny hałas, a korki i tak są (dlaczego, pisałem już sto razy i nie chce mi się powtarzać)? Ułatwianie ruchu samochodowego, miast usprawniania komunikacji zbiorowej jest zawsze ślepą uliczką [-X

[ Dodano: 2006-11-29, 11:17 ]
geograf pisze:
Dennis pisze:I znów te łódzkie kompleksy (nawet Wasz prezydent nie mógł się powstrzymać, podczas wieczoru wyborczego w TVN, od ich wyartykułowania)
Ważniejsza względem Raszyna i innych podmniejskich miejscowości (w znaczeniu: nie musi się z nimi liczyć). I znów ta warszawska wyniosłość...
Ale to Ty powiedziałeś przecież, a chyba za warszawiaka się nie uważasz :-k

ODPOWIEDZ