O mapach turystycznych słów kilka

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 05 gru 2006, 9:52

bambi pisze: Generalnie jestem zwolennikiem planów PPWK/Copenicus
Tak- ja również bardzo cenię tą markę. Wydają faktycznie bardzo dobre nie tylko plany miast ale i mapy turystyczne oraz samochodowe :)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27396
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 gru 2006, 10:59

R-11 Kleszczowa pisze:Wydają faktycznie bardzo dobre nie tylko plany miast ale i mapy turystyczne oraz samochodowe :)
Mapy turystyczne dość zdecydowanie odradzam - to znaczy są relatywnie czytelne, ale zarówno na mapie Suwalszczyzny, jak i Wielkich Jezior Mazurskich są błędy w oznakowaniu przebiegu szlaków turystycznych, jak i nieistniejące w terenie drogi i skrzyżowania :shock:

Najlepsze mapy turystyczne to robi jednak VKU Harmanec - 1:50000 i 1:25000 na podkładzie topograficznym. Doskonała jakość, wszystkim wybierającym się na Słowację gorąco polecam ;) spora część także pogranicza polskiego też jest zresztą pokryta.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36634
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 gru 2006, 11:08

Fikander pisze:Mapy turystyczne dość zdecydowanie odradzam - to znaczy są relatywnie czytelne, ale zarówno na mapie Suwalszczyzny, jak i Wielkich Jezior Mazurskich są błędy w oznakowaniu przebiegu szlaków turystycznych, jak i nieistniejące w terenie drogi i skrzyżowania :shock:
Wiesz, teraz pojawiła się wreszcie solidna konkurencja (w postaci choćby Compass'u). Natomiast mapy PPWK były olbrzymim krokiem naprzód w porównaniu ze szczegółowością i pokryciem w dawniejszej ofercie. Ja tam się w każdym razie przywiązałem. A map idealnych nie robi nikt, o czym miałem nieraz okazję się przekonać... :(
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27396
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 gru 2006, 11:10

No konkurencja niby jest, ale i tak kupić dobrą mapę wielu rejonów nie jest prosto (Bory Tucholskie anyone?). Kończy się to najczęściej w moim przypadku kupowaniem 25tek na Żurawiej :D
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 05 gru 2006, 11:22

Fikander pisze:Kończy się to najczęściej w moim przypadku kupowaniem 25tek na Żurawiej
AMEN! sprobuj znalezc cos sensownego z puszczy Bialej ;) a teraz mnie czeka pewnie jeszcze zakup mapy puszczy Knyszynskiej... tez bedzie latanie po ksiegarniach i Zurawiej...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36634
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 gru 2006, 11:34

hafilip84 pisze:AMEN! sprobuj znalezc cos sensownego z puszczy Bialej ;)
No co ty bredzisz? Przecież wszyscy mieli Compass i był całkiem dobry... :-k
hafilip84 pisze:teraz mnie czeka pewnie jeszcze zakup mapy puszczy Knyszynskiej... tez bedzie latanie po ksiegarniach i Zurawiej...
Po co ci? Daruj sobie, dostaniecie wszystko, co trzeba...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 05 gru 2006, 11:44

Fikander pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Wydają faktycznie bardzo dobre nie tylko plany miast ale i mapy turystyczne oraz samochodowe :)
Mapy turystyczne dość zdecydowanie odradzam - to znaczy są relatywnie czytelne, ale zarówno na mapie Suwalszczyzny, jak i Wielkich Jezior Mazurskich są błędy w oznakowaniu przebiegu szlaków turystycznych, jak i nieistniejące w terenie drogi i skrzyżowania :shock:
Ja ogólnie jestem zadowolony z map turystycznych. Aczkolwiek sam wolę mapy topograficzne- choć ja kupuje te z WZKart. w skali 1:100 000.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 05 gru 2006, 11:44

Bastian pisze:Przecież wszyscy mieli Compass i był całkiem dobry... :-k
widocznie numery dzialow lesnych i znormalizowana skala to za duze wymagania...
Bastian pisze:Po co ci?
Lech wspominal zeby kupic...

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27396
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 gru 2006, 11:47

R-11 Kleszczowa pisze:choć ja kupuje te z WZKart. w skali 1:100 000.
Zbyt mało dokładne, jak dla mnie. 1:50 000 to rozsądne minimum.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 05 gru 2006, 11:54

Fikander pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:choć ja kupuje te z WZKart. w skali 1:100 000.
Zbyt mało dokładne, jak dla mnie. 1:50 000 to rozsądne minimum.
Jak 5 lat z rzęu jezdziłem na kajaki to były wystarczające. Ale jak już idę w góry to też wybieram bardziej dokładne mapy :)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36634
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 gru 2006, 12:03

hafilip84 pisze:widocznie numery dzialow lesnych i znormalizowana skala to za duze wymagania...
Jeśli myślisz, że aktualne numery działów leśnych są normą, to się grubo mylisz. Także na topograficznych je rzadko znajdziesz. Te, które dostaniesz w weekend też ich nie mają... :P

A co rozumiesz przez "znormalizowaną skalę"? Ta powinna być dostosowana do terenu.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 05 gru 2006, 12:10

Fikander pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Wydają faktycznie bardzo dobre nie tylko plany miast ale i mapy turystyczne oraz samochodowe :)
Mapy turystyczne (...)Wielkich Jezior Mazurskich są błędy w oznakowaniu przebiegu szlaków turystycznych, jak i nieistniejące w terenie drogi i skrzyżowania :shock:
Pokaż przykłady jak możesz :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27396
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 gru 2006, 12:13

R-11 Kleszczowa pisze:Pokaż przykłady jak możesz :>
Musiałbym znaleźć mapę ;-) ale z pamięci - droga od Kukówka do Piasków po północnym brzegu jeziora Przytulskiego w terenie nie istnieje.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25343
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 05 gru 2006, 13:32

hafilip84 pisze:a teraz mnie czeka pewnie jeszcze zakup mapy puszczy Knyszynskiej... tez bedzie latanie po ksiegarniach i Zurawiej...
Jakieś 4-5 lat temu jadąc do Supraśla na rowery udało mi się zdobyć mapę Puszczy Knyszyńskiej 1:65000. Była całkiem niezła i dokładna - tylko oznaczenia jakości dróg leśnych nie zawsze były zgodne z prawdą, co na rowerach boli, ale już pieszo niekoniecznie. Niestety dokładniejszych danych na jej temat póki co nie mam, bo mapa została w Warszawie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27396
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 gru 2006, 13:39

Czy mapa miała żółtą okładkę? ;)

http://www.mapy-atikart.znet.pl/mapy/pknysz1.jpg

To lokalne wydawnictwo z Bstoku robi niezłe mapy - przynajmniej Puszcza Augustowska ma akceptowalną jakość; wadą jest kiepskie (żadne? :-k nie pamiętam) odwzorowanie rzeźby terenu, ale za to drogi są na swoim miejscu...
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ