Komunikacja miejska w Ursusie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 lut 2006, 10:41

Warszawską da się przejechać, Elżbiety Rakuszanki (nie Bony, MZ ma rację!) w sumie też, tylko po co? Można zrobić manewr proponowany przez Maćka, ale prościej. Otóż na wprost Posagu 7 Panien jest całkiem ładna i wygodna ulica (Czerwona Droga nieco przesunięta po modernizacji względem przebiegu pokazywanego na planach) i to z niej można skorzystać, łącząc Posag z Orłów Piastowskich.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 24 lut 2006, 11:07

Oczywiście, że można, tylko po co? Kto z Gołąbek będzie jeżdził na Okęcie?
BTW Czy pomysł z zakrańcowaniem 194 na PKP GOŁĄBKI ma rację bytu?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 lut 2006, 11:11

Ja wiem? Tej linii zabiegi wzmacniające frekwencję nie zaszkodzą, a niewątpliwie będzie jej nieco więcej na Orłów i Keniga, niż na samotnym przystanku na Gierdziejewskiego...

Co do 194 - dojechać do PKP się da, tylko co z pętlą?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 24 lut 2006, 11:21

Wcale nie wiem, czy takie dodatkowe zawijasy na 177 przydadzą jej frekwencji. Bo o ile ktoś z Włochów, dajmy na to, wybierze alternatywną trasę na Okęcie przez Obywatelską i Posag, to jak go bus będzie chciał podwieźć jeszcze do Gołąbek, to chyba największy stoik zrezygnuje :D
A co do PKP GOŁĄBKI: kwestia, czy jest możliwość zrobienia tam krańca jest wtórna. Ale pytanie jest zasadnicze, czy jest to potrzebne? Czy tamtędy jeżdżą jakiekolwiek pociągi, które przejeżdżają przez PKP URSUS? Bo ja na PKPie ni w ząb się nie wyznaję.
A druga kwestia, to czy wydłużamy 194 na Pl Piłsudskiego, dając zastępstwo za 106, zamiast kontrowersyjnego 119?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 lut 2006, 11:28

dennis pisze:Wcale nie wiem, czy takie dodatkowe zawijasy na 177 przydadzą jej frekwencji. Bo o ile ktoś z Włochów, dajmy na to, wybierze alternatywną trasę na Okęcie przez Obywatelską i Posag, to jak go bus będzie chciał podwieźć jeszcze do Gołąbek, to chyba największy stoik zrezygnuje :D
Oszalałeś? A liczyłeś, że Włochy będą jechały 177 na Okęcie, przez Ursus i Opacz?? :shock:
A co do PKP GOŁĄBKI: kwestia, czy jest możliwość zrobienia tam krańca jest wtórna. Ale pytanie jest zasadnicze, czy jest to potrzebne? Czy tamtędy jeżdżą jakiekolwiek pociągi, które przejeżdżają przez PKP URSUS? Bo ja na PKPie ni w ząb się nie wyznaję.
No ale mapę chyba masz? PKP Ursus to trasa na Grodzisk i Skierniewice, zaś PKP Ursus Północny i PKP Gołąbki to trasa na Sochaczew i Łowicz. Łączą się na PKP Włochy.
A druga kwestia, to czy wydłużamy 194 na Pl Piłsudskiego, dając zastępstwo za 106, zamiast kontrowersyjnego 119?
Pomysł wart rozważenia... :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8619
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 24 lut 2006, 11:54

Bastian pisze:Warszawską da się przejechać, Elżbiety Rakuszanki (nie Bony, MZ ma rację!) w sumie też, tylko po co? Można zrobić manewr proponowany przez Maćka, ale prościej. Otóż na wprost Posagu 7 Panien jest całkiem ładna i wygodna ulica (Czerwona Droga nieco przesunięta po modernizacji względem przebiegu pokazywanego na planach) i to z niej można skorzystać, łącząc Posag z Orłów Piastowskich.
:arrow: Rzeczywiście, Czerwona Droga byłaby nawet wygodniejsza, bo z Rakuszanki jest trochę kłopotliwy wyjazd (podczas objazdu była tam tymczasowa organizacja ruchu, a teraz mogłyby być problemy). Poza tym Warszawska na dojeździe do Rakuszanki często bywa zatłoczona z racji bliskości targowiska... No właśnie, pozostaje jeszcze dojazd do targowiska - 177 jest do tego często wykorzystywane.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 24 lut 2006, 12:08

Bastian pisze:Warszawską da się przejechać, Elżbiety Rakuszanki (nie Bony, MZ ma rację!) w sumie też, tylko po co? Można zrobić manewr proponowany przez Maćka, ale prościej. Otóż na wprost Posagu 7 Panien jest całkiem ładna i wygodna ulica (Czerwona Droga nieco przesunięta po modernizacji względem przebiegu pokazywanego na planach) i to z niej można skorzystać, łącząc Posag z Orłów Piastowskich.

No tak.....Rakuszanki :oops: Pomyliłem się.
A co do jazdy prosto to nie, dlatego że wówczas linia ominęła by bazarek, z którego korzystają mieszkańcy Niedźwiadka.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 lut 2006, 12:13

A gdzie dokładnie jest ten bazarek? No i w jaki sposób obecnie mieszkańcy Niedźwiadka korzystają ze 177 w dojeździe na bazarek, skoro ta linia (chyba że się już całkiem zgubiłem w kolejnych zmianach) nie jeździ na Niedźwiadek? :-k :shock:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 24 lut 2006, 12:15

Bastian pisze:A gdzie dokładnie jest ten bazarek? No i w jaki sposób obecnie mieszkańcy Niedźwiadka korzystają ze 177 w dojeździe na bazarek, skoro ta linia (chyba że się już całkiem zgubiłem w kolejnych zmianach) nie jeździ na Niedźwiadek? :-k :shock:

Obecnie dojeźdzają do przystanku Siłaczki i idą spacerem na bazar. Chodziło mi, że z bazarku korzystają, a nie z linii ;)
Bazar......to ten wybetonowany plac na rogu Warszawskiej i Gierdziejewskiego, na przeciwko budynku dawnej straży pożarnej.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 lut 2006, 12:23

Uch, rozłożyłeś mnie na łopatki... :P

Skoro z linii nie korzystają, to co to ma do jej ewentualnych zmian? To linię byśmy przenieśli, a nie bazarek! :P Po drugie - od skrzyżowania Gierdziejewskiego z Posagiem i Czerwoną Drogą (tu by się wtedy zrobiło po prostu przystanek) do skrzyżowania z bazarkiem jest na oko wg planu ok. 200 metrów. A więc nic by się nie pogorszyło, a nawet przeciwnie - puszczenie jej przez Keniga dałoby połączenie z bazarkiem (no dobra - przystankiem 200 od bazarku :wink: ), a nie zabrałoby...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 24 lut 2006, 12:50

Tak. Ale tak sobie planuję, że gdyby dodatkowo ta linia zahaczała o Niedźwiadek to zebrałaby pasażerów do tramwajów z Okęcia :idea:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 lut 2006, 12:53

No to w czym problem, bo już nic nie łapię? Jak pojedzie przez Czerwoną Drogę, Orłów i Keniga, to zahaczy o Niedźwiadek przecież... :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 24 lut 2006, 12:56

Bastian pisze:No to w czym problem, bo już nic nie łapię? Jak pojedzie przez Czerwoną Drogę, Orłów i Keniga, to zahaczy o Niedźwiadek przecież... :-k
Ale nie zahaczy o bazarek ;)

Dlatego ostatecznie proponuję:

Posag 7 Panien - Gierdziejewskiego - Warszawska - Keniga
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 lut 2006, 13:01

Nie, nie, nie! Będzie stał na lewoskręcie z Warszawskiej w Warszawską? ( :lol: )? Bez sensu. Przystanek przy Czerwonej Drodze i styknie. I tak będą mieli bliżej, niż od Siłaczki. A dodatkowo obsłuży cmentarz! :wink:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 24 lut 2006, 13:02

I chyba te cmentarne duchy będzie woził :lol: Błagam, nie twórzmy autobusu-widma :!:

ODPOWIEDZ