Żarcie na mieście

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
chruscik
Dysklawiaturzysta
Posty: 1402
Rejestracja: 11 mar 2006, 9:17
Lokalizacja: 411101 - Rakowiec
Kontakt:

Post autor: chruscik » 15 sty 2007, 22:54

jacek pisze:Przeczytaj dokładnie mój pościk i nie pouczaj zgreda, co jada tam na codzień obiady =; :D
fakt troche inaczej zrozumialem, Twojego posta ;) a jak juz moiwmy o samirze to tam glownie biore albo sanwicze, "SHAWARMA tzatziki? (nie weim jak sie pisze... w szkole mnie tego nie ucza :D ) ew kafte ;) + AJRAN
MOBILIS Ursus

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 15 sty 2007, 23:15

bohun pisze:Który Luxor?
Zielonego pojęcia nie mam jak go opisać... Generalnie w korytarzu po północnej stronie... Jak się idzie od Emilii Plater do wyjścia na przystanek Polskiego Ekspresu, to jeszcze przed (chyba przed :oops: ) skrytkami automatycznymi po lewej stronie... Dość duże pomieszczenie, długa, prosta lodówkolada, jedna lub dwie kolumny o średnicy około metra... Jak się przejdzie jeszcze kawałek, to po prawej stronie, na rogu korytarzy, jest kolejny Luxor...

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 15 sty 2007, 23:17

chruscik pisze:
jacek pisze:Przeczytaj dokładnie mój pościk i nie pouczaj zgreda, co jada tam na codzień obiady =; :D
fakt trochę inaczej zrozumialem, Twojego posta ;) a jak juz mówimy o samirze to tam glównie biore albo sanwicze, "SHAWARMA tzatziki? (nie weim jak sie pisze... w szkole mnie tego nie ucza :D ) ew kafte ;) + AJRAN
Posmakuj "spaghetti zapiekane z jajkiem", lub "showarma z zapiekanymi ziemniaczkami".
Knajpa nie jest tania, ale micha smaczna, z tym że jako stały klient zauważam, typowy dla polskiego biznesu nokaut. a mianowicie ceny wzrastają , natomiast racje żywnosciowe maleją. ](*,)

[ Dodano: 2007-01-15, 23:20 ]
hafilip84 pisze:
bohun pisze:Który Luxor?
Zielonego pojęcia nie mam jak go opisać... Generalnie w korytarzu po północnej stronie... Jak się idzie od Emilii Plater do wyjścia na przystanek Polskiego Ekspresu, to jeszcze przed (chyba przed :oops: ) skrytkami automatycznymi po lewej stronie... Dość duże pomieszczenie, długa, prosta lodówkolada, jedna lub dwie kolumny o średnicy około metra... Jak się przejdzie jeszcze kawałek, to po prawej stronie, na rogu korytarzy, jest kolejny Luxor...
Luxor to bary cało dobowe, wiec proszę, uważajcie na jakość oferowanych produktów, gdyż ich pochodzenie i gwarancja świeżości pozostawia wiele do życzenia [-X

Awatar użytkownika
Gronostaj
Posty: 1201
Rejestracja: 13 gru 2005, 22:31

Post autor: Gronostaj » 16 sty 2007, 0:10

Hehe, a my z Mężem Prawie byliśmy w Saharze i zjadłam tego falafela, coście mi na niego smaku narobili ;). Czuję się usatysfakcjonowana :). :kekeke:

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 16 sty 2007, 7:18

Luxor to bary cało dobowe, wiec proszę, uważajcie na jakość oferowanych produktów, gdyż ich pochodzenie i gwarancja świeżości pozostawia wiele do życzenia [-X
No i?
Jakoś jadam dość często w Luksorze (choć nie tym opisanym). I jakoś wysiadając z pociągu o 1, czy przesiadając się między nocnikami mogę zrobić sobie przerwę na posiłek.

Poza tym całodobowe jeśli już, a nie cało dobowe.
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Awatar użytkownika
Hetman Ciemności
Posty: 72
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Hetman Ciemności » 16 sty 2007, 8:54

jacek pisze:Francuska/Zwycięzców.
Tam serwują prawdziwe kebabiczki.
I znów nie moge się zgodzić.... może i kebab prawdziwy, bo jak mówisz z baraniny, ale smak całości niestety pozostawia wiele do życzenia....
Włącz myślenie!!

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5297
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 16 sty 2007, 9:52

Dobry jest kebab na rogu Wołoskiej i Odyńca (bazarek), w każdym razie idealny przed/po piwie w ClubRocku na Racławickiej ;)
No i całodobowa "oaza" na Bródnie - na Głębockiej - choć tutaj jakość się pogorszyła ostatnimi czasy niestety...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 16 sty 2007, 11:18

Paweł_K pisze:idealny przed/po piwie
Ha... Kebabownia z licencją na serwowanie piwa... Zdaje się, że przy Al. JP2, ale to Bohun będzie wiedział dokładnie...

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5297
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 16 sty 2007, 11:19

No tam gdzie napisałem to nie ma licencji, ale jak się idzie na piwo do ClubRocka to czasami wstępujemy ze znajomymi na kebab, tudzież wracając po piwku idziemy uzupełnić zapasy energetyczne ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 16 sty 2007, 12:07

O tak, piwko nieźle wzmaga apetyt :P

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 16 sty 2007, 12:30

Dennis pisze:O tak, piwko nieźle wzmaga apetyt :P
..i brzuch rośnie...
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

Jerzy Dąbczak
Posty: 99
Rejestracja: 12 sty 2006, 17:46
Lokalizacja: Loża komentatorów

Post autor: Jerzy Dąbczak » 16 sty 2007, 15:13

Paweł_K pisze:Dobry jest kebab na rogu Wołoskiej i Odyńca (bazarek), w każdym razie idealny przed/po piwie w ClubRocku na Racławickiej ;)
Ja tam byłem raz. Zobaczyłem stado much latających wokół bloku mięsa i jakoś odeszła mi ochota na kebaba :sick:

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 16 sty 2007, 15:15

To znaczy, iż nie rozumiesz idei kebabu. Mięso nań musi być wszak porządnie skruszałe :D

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8619
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 17 kwie 2007, 12:24

:arrow: Coś dla chruścika :):
ŻW pisze:Fanatycy kebabów w sieci

autor: Katarzyna Jaroszyńska, mz, Ostatnia aktualizacja: 2007-04-17

W internecie pojawiły się przewodniki po tureckich barach. Dzięki nim dowiemy się, gdzie serwuje się ten turecki przysmak z kurczakiem, a gdzie z baraniną, które bary dodają sałatkę, a które warzywa, no i gdzie jest najlepszy.

– W Warszawie zdecydowany prym wiedzie bar Efes przy ul. Francuskiej. Jego filia jest także na Chmielnej. W obydwu miejscach kebaby są wyśmienite, bo z baraniną – rozmarza się Paweł Kozdrowicz.

Chłopak założył wraz z ciotecznym bratem Tomkiem Piątkiem stronę internetową dotyczącą stołecznych kebabów. Wchodząc na warszawskikebab.ownlog.com, można poczytać o miejscach, w których serwowane są te tureckie dania. Twórcy strony wystawiają poszczególnym barom oceny.

Czekamy na ryby

– Obaj lubimy kebaby i sporo ich w Warszawie już jedliśmy. Dlatego pomyśleliśmy, że warto podzielić się naszą wiedzą z innymi – wyjaśnia Tomek, który stronę prowadzi pod pseudonimem Ostry (Paweł nazywa się Łagodny). – Na razie nasz projekt jest jeszcze w powijakach, ale oprócz dodawania i opisywania kolejnych barów planujemy również umieścić teksty o historii tego dania – dodaje.

Miłośnicy kebabów zgodnie przyznają, że najlepsze są z baraniną, a nie kurczakiem.
– Niestety, drób jest tańszy, dlatego bardziej popularny – ubolewa Paweł. – Ale nie może go być w idealnym daniu. Bułka powinna być cienka. Do tego koniecznie świeże warzywa, a nie surówka z białej kapusty. Taki kebab najbardziej przypomina oryginalny, bo nie jest tajemnicą fakt, że dania w naszych barach znacznie różnią się od w Turcji – dodaje.

W kraju znad Bosforu popularna jest również potrawa, gdzie zamiast baraniny w bułkę wsadza się świeżą rybę. – To fish kebab, ale tego dania w Warszawie niestety nie ma – mówi Paweł. – Jadłem w Turcji i muszę przyznać, że jest wyśmienite.

Flash8222
Posty: 7603
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 17 kwie 2007, 12:37

I nie tylko :P Widzę, że moja ulubiona restauracja przy palmie dostała całkiem niezłą ocenę :)

ODPOWIEDZ