Warszawskie zajezdnie pociągów

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 164
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 21 cze 2007, 21:10

Czyli jadą tak jak powiedziałem?
bambi pisze:A jeżeli chodzi o dalekobieżne, to rozumiem, że miałyby jechać po torze wyjazdowym dla kibli (zielonym) przeciwnie do ruchu wskazówek zegara (pod prąd)? No bo inaczej ciężko byłoby im zjechać do części #2 jadąc z tej myjni w kierunku zachodnim.

Ostatnio widziałem, jak jakiś skład IC zjeżdzał właśnie od strony lokomotywowni, obok części #2, chyba do #1. To by potwierdzało ostatnią myśl.

UHbI
Posty: 18
Rejestracja: 21 maja 2006, 16:55
Lokalizacja: Grochów

Post autor: UHbI » 21 cze 2007, 22:06

bambi pisze:A jeżeli chodzi o dalekobieżne, to rozumiem, że miałyby jechać po torze wyjazdowym dla kibli (zielonym) przeciwnie do ruchu wskazówek zegara (pod prąd)? No bo inaczej ciężko byłoby im zjechać do części #2 jadąc z tej myjni w kierunku zachodnim.
Jadą wzdłuż tamtego toru tak jak piszesz ale nie po tym samym co EN57, idą tam po prostu 2 tory.
kozioł pisze:No czy zawsze to niewiem,bo jak postojówkę Grochów budowali to ja nawet w planach nie byłem Ale napewno długo Conajmniej kilkanaście lat
No mnie też w planach wtedy nie było ;-) Widać wydawało mi się tylko, że przed czasami spółek i spółeczek część składów odpoczywała w części #1. Wobec powyższego byłem w błędzie :-P
>UHbI<

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 164
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 21 cze 2007, 22:41

UHbI pisze:nie po tym samym co EN57, idą tam po prostu 2 tory.
To jasne.

Proszę, jeszcze o info w tych sprawach. Wybaczcie mi moją niewiedzę.
bambi pisze: -Czy [kible] myte są wyjeżdzając na trasę, czy mają swoją myjnię tam przy Hotelu Relax (powiedzmy część #3)?

-Jak to się dzieje, że jest tam tak mało lokomotyw [chodzi bocznice przy lokomotywowni], zazwyczaj stoi tylko kilka, skąd reszta?

kozioł

Post autor: kozioł » 21 cze 2007, 22:45

Czy [kible] myte są wyjeżdzając na trasę, czy mają swoją myjnię tam przy Hotelu Relax (powiedzmy część #3)?
Kible są myte"ręcznie" O-)
Mniej więcej w tej części

Co tak przyczepiłeś się "Hotelu" Relax?

Drugiego pytania nie rozumiem.Chodzi ci o to,że na Olszynce stoi mało lokomotyw?
Reszta w ruchu

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 164
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 21 cze 2007, 23:16

Hotel Relax - brzmi bardzo zachęcająco ;). Nie przyczepiłem się, ale to jedyny punkt orientacyjny na tym terenie, mający swoją oficjalną nazwę na planie miasta.

Co do lokomotyw, o to mi chodziło. Myślałem, że mają gdzieś więcej w rezerwie.

Biorąc pod uwagę ilości i rodzaje pociągów (należące jeszcze do różnych spółek) odstawiane na Grochów, nie wiem jak oni ogarniają ten bajzel. :-k Czy jest ktoś na tym terenie, kto to wszystko koordynuje?

ODPOWIEDZ