Gry komputerowe

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1598
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 17 sty 2013, 18:13

Nowe TTD? Czy właściwie bardziej coś z pogranicza CiM i TTD, bo skupia się tylko na przewozie osób. Do tego Cities in Motion 2 ma wyjść w drugim kwartale tego roku.
Widać, że coś się ruszyło w grach tego typu. Jeszcze dodać należy SimCity 5, ale jak na razie jest ostro krytykowane za... za wszystko ;)
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5298
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 17 sty 2013, 19:46

Maciek pisze:Dzięki! Świetna wiadomość! Oczywiście poluję na te gry, które są już niedostępne w sklepach.
Steam miał świetne promocje świąteczne - Wiedźmin 2 edycja rozszerzona za 7,5 EUR, cała kolekcja Stalkera za ok 10 EUR.
Niektóre gry, jak przywołany przez Fika FM 13, kosztują jakieś astronomiczne sumy, ale np na Allegro sprzedają klucze Steam za 108 PLN i te klucze bez problemu w Steam działają. Ogólnie, bardzo wygodna platforma, jak się ma znośnej prędkości łącze do pobierania gier
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8368
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 18 sty 2013, 15:16

Paweł_K pisze:ale np na Allegro sprzedają klucze Steam za 108 PLN i te klucze bez problemu w Steam działają.
<takie głupie pytanie> co to jest klucz Steam i jak to działa?</takie głupie pytanie>

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 18 sty 2013, 15:26

Ciąg znaków, który wklejasz do swojego klienta Steam połączonego z Twoim kontem, potwierdzając w ten sposób swoje prawo do gry kupionej w inny sposób niż przez Steam - pudełkowo bądź od innego dystrybutora.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Piter232
Posty: 434
Rejestracja: 03 gru 2010, 18:27
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: Piter232 » 18 sty 2013, 15:27

person pisze:<takie głupie pytanie> co to jest klucz Steam i jak to działa?</takie głupie pytanie>
Klucz to reprezentacja kupionej gry w postaci kilkunastu znaków możliwa do aktywacji i przypisania do swojego konta na danej platformie dystrybucji cyfrowej (w tym wypadku Steam) ;-) Kupić klucz = kupić grę.

Jak już odpowiadam, to mam pytanie (lekko podchodzące pod spam, ale myślę, że wybaczycie) - ma ktoś ochotę na klucze Google Play do bety Don't Starve? I miałby coś interesującego na wymianę w tych (niskich) okolicach cenowych? Jak tak, to PW.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26834
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 lut 2013, 19:58

A gdzie byście polecali kupować on-line? Myślę obecnie nad Space Marine oraz XCom Enemy Unknown (wydanie 2012, żeby nie było) ale przynajmniej w przypadku tej ostatniej - najtaniej w Toy'R'Us za 120 zł wychodzi :D
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Piter232
Posty: 434
Rejestracja: 03 gru 2010, 18:27
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: Piter232 » 11 lut 2013, 20:52

Glonojad pisze:najtaniej w Toy'R'Us za 120 zł wychodzi :D
http://www.gamesrocket.com/download/XCO ... ml?ref=223 trzy minuty wyszukiwania i... da się taniej ;-) Ogólnie co do czasowych promocji polecam wrzucić w RSS http://gry.you2.pl/ , można też wyhaczać zarówno indyki jak i duże produkcje w dobrych cenach na promocjach steamowych (Wielkanoc coraz bliżej :dance: , aczkolwiek niestety u nas rzadko się to opłaca, ale warto sprawdzać) oraz okazyjnie bundle z różnych tego typu platform (ale poza THQ Bundle gier AAA raczej tam się nie znajdzie, chociaż czasem wrzucają cudeńka).

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26834
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 lut 2013, 21:30

Na steamie w promocji kupiłem bodajże The Force Unleashed (I, II była jak akurat zero na koncie i już nie wróciła... choć może to i lepiej, da sią ją przejść w półtorej godziny 8-( ).

Tak czy siak dzięki za linki, jeśli chodzi o gry, to prócz Dawn of War najnowsza posiadana przeze mnie produkcja to cywilizacja v4 (i nie jest to najstarsza produkcja, w którą grywam) więc jako dinozaur dziękuję za pomoc ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 12 lut 2013, 1:32

Glonojad pisze:cywilizacja v4
Bardzo, bardzo, bardzo polecam piątkę... Jakiś czas temu na Steam-ie była w wersji Game of The Year za €9.99... Niestety przeoczyłem świąteczną promocję na muve.pl, gdzie była ta sama edycja za 35 PLN...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26834
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 lut 2013, 6:58

Gralem, nie chwycila.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 362
Rejestracja: 04 cze 2011, 13:20
Lokalizacja: Warszawa-Mokot
Kontakt:

Post autor: Wasyl » 12 lut 2013, 18:35

Dla mnie sprawia wrażenie trudniejszej niż poprzednie wersje. Generalnie fajne zmiany z walkami o miasta (w sensie można ostrzeliwać je z daleka, miasta mają swoje "punkty życia" i takie tam) i każdą jednostką na innym polu. Wadą jest mała ilość cywilizacji do wyboru, są wprawdzie dodatki na Steamie, ale wtedy, kiedy w to grałem (jakieś dwa lata temu), były płatne :neutral: Nie wiem jak jest z tym teraz.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26834
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 lut 2013, 20:50

Mnie generalnie zniechęciła dyplomacja. Jednak system z CIV był chyba najbardziej dojrzały.

Choc oczywiście "stosy zagłady" z fafdziesięciu jednostek z fafnastoma artyleriami są wybitnie wkurzające...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 20 lut 2013, 0:26

Grywa ktoś w Need For Speed World? To normalne, że przez kilkanaście minut nie można dołączyć do żadnego wyścigu multiplayer? (Właściwie nie wiem czy kilkanaście, czy kilkadziesiąt - nie udało mi się ani razu)

Piter232
Posty: 434
Rejestracja: 03 gru 2010, 18:27
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: Piter232 » 20 lut 2013, 16:36

Jakby ktoś szukał XCOMa jeszcze (bo była tu o tym dyskusja, pamiętam), to jest w dobrej cenie na GMG

http://www.greenmangaming.com/s/pl/en/p ... y-unknown/ z kodem GMG20-P4DLK-FKYRS za 16 dolców.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 21 lut 2013, 1:36

Z fajnych promocji, Deus Ex: Human Revolution za 3€ na Steamie, polecasię.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ