O tramwajach w Wiedniu

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 28 lis 2011, 22:46

Glonojad pisze:Zaraz, równolegle do budowy Hbf przebudowywali West, który przejął część jego funkcji? Zupełnie jak na pkp..
też mnie to dziwiło...
Nie robili ich jednocześnie, ale zakładka im nie do końca wyszła. Zanim zabrali się za Ost/Hbf, nie skońszyli Westbhf.
I jedno uściślenie - podobno zastępstwem dla Ost jest przede wszystkim Meidling ;)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1714
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 29 lis 2011, 9:11

W tym roku kilkakrotnie odjeżdżałem i przyjezdżałem na Westbhf. Specjalnie niedogodności nie odczułem. Meidling rzeczywiście pełni funkcję dworca głównego.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26826
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 gru 2011, 18:13

Nie byłem, nie podyskutuję :(. Ostatnio zresztą i tak do Wiednia latam (rzecz jasna nie kilka razy w roku...)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26826
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 sty 2012, 20:11

Okazuje się, że rozwój tramwajów w Wiedniu może ruszyć z kopyta...

http://www.wien.gv.at/verkehr-stadtentw ... jekte.html
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1714
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 11 kwie 2012, 15:44

Od 1 maja 2012 r. ceny komunikacji wiedeńskiej idą w górę / za wyjątkiem biletu rocznego - koszt 365 euro / i tak zwykły bilet na jeden przejazd - 2 euro , tzw. wochenkarta - 15 euro itd.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1714
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 18 cze 2012, 15:53

Od 7.07.2012 r. do 26.08.2012 r. pojawią się w Wiedniu dwie tramwajowe linie zastępcze: 66 - Oberlaa-Karlsplatz i 68 - Otto Probst pl.-Sudbhf.-Ring-Schwedenplatz. Powód: remontowana linia U1 na odcinku Schwedenplatz-Reumannplatz.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26826
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 18 cze 2012, 21:20

Numery jakoś nawiązują do historycznych?

A propos Wiednia - tekst po niemiecku, więc dla mnie ciężki, ale Tobie pewnie bez problemów przyjdzie:

http://derstandard.at/1336435369524/Oef ... ungsbedarf
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25339
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 19 cze 2012, 7:16

Glonojad pisze:A propos Wiednia - tekst po niemiecku, więc dla mnie ciężki, ale Tobie pewnie bez problemów przyjdzie:
A tam, po niemiecku. Po austriacku, czytać się tego nie da. Na dodatek w większość w Konjunktivie I, którego nikt poza prasą nie używa.
Generalnie wygląda na to, że nasz Swingi takie straszne to nie są.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1714
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 19 cze 2012, 9:43

Wstyd przyznać, ale mimo rozlicznych bytności w Austrii najgorzej idzie mi czytanie ichnich tekstów, a liczebniki to makabra / zresztą nigdy nie uczyłem się tego języka /. Stosując w praktyce tzw. armeeslawisch można tamże całkiem nieźle funkcjonować. Zazwyczaj mając trudności z dogadaniem się używam do porozumiewania się języka angielskiego. Podczas swoich pobytów w Austrii w latach 80-tych pamiętam, że starsze pokolenie nieźle "gawariło po ruski"/ szczególnie panowie którzy w czasie i po wojnie zaliczyli sowieckie łagry /.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1714
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 01 sie 2012, 14:28

Na żywca bez wyłączeń ruchu tramwajowego trwa budowa torów tramwajowych na Tokiostrasse do Kagranu.
Wielce pouczająca jest sprawa montowania rozjazdów na narożniku Tokiostrasse i Donaufelderstrasse, przy zachowaniu normalnego ruchu tramwajowego! Tego się nie da opisać to trzeba zobaczyć. Ważne! Praca trwa w normalnych godzinach tj. 7.00 -17.00. Nocki, soboty, niedziele cisza na budowie.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26826
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 sie 2012, 19:54

Co prawda częstotliwości kursowania umiarkowane, ale i tak ciekawe - a filmik jakiś nagrałeś?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1714
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 03 sie 2012, 8:56

Brak refleksu u starszego pana niewybaczalny, jak zobaczyłem tę imprezę to mnie zatkało i wbiło w podłogę - jazda tymczasowym - wędrującym torowiskiem na kołkach, jednocześnie prują beton i leją, obok następni rychtują rozjazdy i docinają szyny.... Sprzęt( betoniarki, kompresory,itd), tramwaj, ludzie funkcjonują w odległościach centymetrowych - podobny balet jak na lotniskowcu podczas lotów bojowych.
Jadąc tramwajem widziałem jakiegoś miłośnika filmującego zawzięcie ten cyrk. Może gdzieś tam w internecie wrzuci swój film :-k
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 03 sie 2012, 9:08

Jakby się to komuś udało znaleźć, to ja poproszę link... ;)

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1714
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 11 wrz 2012, 11:20

Na linii tramwaju 43 pojawił się ulf z "wyrezaną" w 1 członie rzeźnią kosztem podwójnych miejsc siedzących. Z własnych obserwacji - nawet długi ulf, tak przecież pakowny i przyjazny dla wózków, był często na pewnych liniach zapakowany na full babyboomem.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1714
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 31 paź 2012, 18:20

Od 9 grudnia br. nastąpią zmiany tras linii tramwajowych 6, 71, D w Wiedniu. I tak:

6 Kaiserebersdorf>Burggasse
71 Zentralfriedhof>Boerse /Giełda/ nowa pętla na Ringu
D Nussdorf>Hauptbahnhof Ost
ZUS fundatorem emigracji

ODPOWIEDZ