O tramwajach w Wiedniu

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26826
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 paź 2007, 13:10

MeWa pisze:
Bastian pisze:wzmocnić 26
z 4 minut w szczycie do...?
Linia nr 18 w Wiedniu jeździ co 2. A to sieć do warszawskiej podobna (chociaż dużo rozleglejsza), a nawet tramwaje wolniejsze mają.

A liniom okrężnym nie ma jak postoju pętlowego zrobić, R-1 można wykorzystać tak naprawdę tylko w stronę prawoskrętną, w lewoskrętną by sama po własnej trasie dwa razy jechała...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1714
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 01 paź 2007, 18:16

Jako wieloletni użytkownik wiedeńskiej linii tramwajowej nr 18 /odcinek Sudbahnhof - Westbahnhof/ muszę sprostować informację inż.Glonojada o 2 minutowym interwale kursowania tramwaju 18. Otóż częstotliwość kursowania wynosi 6-8 minut w szczycie.
Dla pewności sprawdziłem na stronie Wiener Linien. Zachowanie 2 minutowego interwału jest niemożliwe z przyczyn technicznych ,bowiem odcinek linii od Sudtiroler Platz do Eichenstrasse biegnie w tunelu tzw premetra , krzyżują się tam min. linie tramwajowe 0,6,18,62,65 oraz tzw Wiener Lokalbahnen AG. Chichot historii sprawił , że znam lepiej komunikację wiedeńską niż warszawską. Dzięki wawkomowi nadrabiam zaległości.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26826
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 paź 2007, 18:19

a/p TALENT pisze:Jako wieloletni użytkownik wiedeńskiej linii tramwajowej nr 18 /odcinek Sudbahnhof - Westbahnhof/ muszę sprostować informację inż.Glonojada o 2 minutowym interwale kursowania tramwaju 18. Otóż częstotliwość kursowania wynosi 6-8 minut w szczycie.
Jeździłem tym tramwajem przez ostatnie 4 dni, wiem, co piszę, wiem, co było na rozkładzie napisane i wiem, w jakiej liczbie tramy się na Sudbahnhof pojawiają. [-(
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1714
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 01 paź 2007, 18:43

Stary a/pTALENT nie ma sklerozy , jest fanem komunikacji Stadt Wien , mało tego przed godziną był na stronie internetowej Wiener Linien i jest tam rozkład jazdy 18 rozpisany na minuty i godziny. Keine zwei minuten intervall.
Bez większych zmian od 20 lat pamiętam 18 trzymała taki intervall. Przez ten intervall 18 dwa razy spóżniłem się na pociąg Chopin. Pozdrowienia i zapraszam na stronę internetową Wiener Linien!
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26826
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 paź 2007, 19:31

a/p TALENT pisze:Stary a/pTALENT nie ma sklerozy , jest fanem komunikacji Stadt Wien , mało tego przed godziną był na stronie internetowej Wiener Linien i jest tam rozkład jazdy 18 rozpisany na minuty i godziny. Keine zwei minuten intervall.
Bez większych zmian od 20 lat pamiętam 18 trzymała taki intervall. Przez ten intervall 18 dwa razy spóżniłem się na pociąg Chopin. Pozdrowienia i zapraszam na stronę internetową Wiener Linien!
A ja zapraszam do Wiednia, byłem tam 30 godzin temu. Nie wiem czy to wtyczki, wyjazdy, zjazdy czy licho wie co. Fakt jest taki - na przystanku napisano jak wół "intervall 2-6 minuten" i takoż tramwaje podjeżdżają.

Zresztą, krótka wizyta na stronie Wiener Linien ujawnia, że następstwo dwuminotowe zdarza się w sposób jawny na linii numer 6 na przykład.

[ Dodano: 2007-10-01, 19:42 ]
MeWa pisze:
Linia nr 18 w Wiedniu jeździ co 2. A to sieć do warszawskiej podobna (chociaż dużo rozleglejsza), a nawet tramwaje wolniejsze mają.
oczywiście, tylko już sobie wyobrażam ten Kercelak :> Albo plac Bankowy :>
W sensie? Co za różnica, czy co chwila podjeżdżają tramwaje 6 różnych, czy 2 różnych linii?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36633
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 paź 2007, 20:22

Zeźliłem się wreszcie i sam zajrzałem na Wiener Linien:
http://www.wienerlinien.at/wl/wlinien/j ... dfhjdfkn.0

Muszę potwierdzić, że linia 18 nie kursuje co 2 minuty. Linia 6 kursuje najczęściej co 3-4 minuty, co nie zmienia faktu, że nie jest ona linią 18. Więc zejdźmy z Wiednia i proszę wracać na trasę W-Z :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26826
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 paź 2007, 20:26

Bastian pisze:Zeźliłem się wreszcie i sam zajrzałem na Wiener Linien:
To zajrzyj do Wiednia.

A linia 6 co 2 minuty?
Proszę bardzo: http://www.wienerlinien.at/WienerStadtW ... ie06_8.pdf strona 34.

Sens tego całego wywodu jest taki - są na świecie przykłady linii tramwajowych kursujących częściej, niż co 5 minut.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36633
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 paź 2007, 20:35

W jaki sposób częstotliwość linii 6 ma potwierdzać (bądź zaprzeczać) twoją tezę, że linia 18 kursuje co 2 minuty? :roll:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26826
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 paź 2007, 20:38

Ja nic potwierdzać nie mam zamiaru. Chcesz mi udowodnić kłamstwo, to Ty udowodnij. Jak na razie jedyne co zostało udowodnione, to to, że rozkłady w pdf na stronie Wiener Linien nie odpowiadają stwierdzonej empirycznie rzeczywistości.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36633
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 paź 2007, 20:47

Być może. Ale błąd lub nieścisłość nie oznacza kłamstwa. Przynajmniej w moim systemie wartości i według Słownika Języka Polskiego, więc nie wiem, skąd wziąłeś to słowo - przedtem ono nie padło. A o czapce na złodzieju boję się aż myśleć... Natomiast jeśli twardo będziemy się trzymali założeń "prasa kłamie", "strona Wiener Linien kłamie" itp., to pojedziemy, ale wukadką do Tworek.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 01 paź 2007, 23:36

inż. Glonojad pisze:
MeWa pisze: oczywiście, tylko już sobie wyobrażam ten Kercelak :> Albo plac Bankowy :>
W sensie? Co za różnica, czy co chwila podjeżdżają tramwaje 6 różnych, czy 2 różnych linii?
nie wiem, zgubiłem już przedmiot dyskusji :>
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 02 paź 2007, 9:35

R-11 Kleszczowa pisze:Potrzebne jest także połączenie Uniwerka z metrem przy Świętokrzyskiej o czym już pisałem, a takie 160 idealnie wpasowałoby się w tą lukę.
a 178 poza tym tez mogłoby to zadanie realizowac

a komentując dyskusję wiedeńską.
po pierwsze uklad wiedenski nie jest podobny do warszawskiego - bardzo wiele linii zaczyna trase w roznych miejscach centrum (zdaje sie ze głownie w okolicach Ringu) i stamtąd kursują na przedmiescia - z tym że raczej na dany kraniec kursuje tylko jedna linia.
po drugie była mowa o czestotliwości linii 18 a potem przytaczana jest linia 6. to tak jakby mowic ze w wawie jest sobie 18 która kursuje co 4 minuty a potem udowodnic że jest linia 26 jezdząca co 4 ;)
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 02 paź 2007, 10:09

mariow pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Potrzebne jest także połączenie Uniwerka z metrem przy Świętokrzyskiej o czym już pisałem, a takie 160 idealnie wpasowałoby się w tą lukę.
a 178 poza tym tez mogłoby to zadanie realizowac

a komentując dyskusję wiedeńską.
po pierwsze uklad wiedenski nie jest podobny do warszawskiego - bardzo wiele linii zaczyna trase w roznych miejscach centrum (zdaje sie ze głownie w okolicach Ringu) i stamtąd kursują na przedmiescia - z tym że raczej na dany kraniec kursuje tylko jedna linia.
po drugie była mowa o czestotliwości linii 18 a potem przytaczana jest linia 6. to tak jakby mowic ze w wawie jest sobie 18 która kursuje co 4 minuty a potem udowodnic że jest linia 26 jezdząca co 4 ;)
W Wiedniu OIDP z moich wizyt w tym mieście jest jeszcze chyba obwód tramwajowy biegnący po ringu :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36633
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 02 paź 2007, 10:47

Jest. Linia 1 w jedną, 2 w drugą stronę. Krótkie postoje nad Kanałem Dunaju.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25339
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 02 paź 2007, 14:33

1 i 2 jeżdżące przeciwbieżnie na trasie Ring-Kai-Ring. Tramwaje są też na sporym kawałku Guertla.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ