Ciepły guzik

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 28 sty 2011, 16:50

Walas pisze:
mariow pisze:A ja właśnie siedzę na dwz w pięknie wychladzanym przez kierowcę 103. Stoi na pętli i drzwi na osciez. I obserwuje że jest to nagminne w całym mieście. W czasie jazdy drzwi na guzik a na pętli olewka totalna. A niech ludzie marzną
A w Ikarusie też załączysz ciepły guzik? W Ikarusie trzeba zostawić jakieś drzwi otwarte, albo robić tak, że jak ktoś podejdzie to otworzyć drzwi, za tym kimś zamknąć i abarot.

Świetnie ale mariow nigdzie nie napisał, że siedzi w Ikarusie :roll:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 28 sty 2011, 16:52

Kleszczu pisze:
Walas pisze: A w Ikarusie też załączysz ciepły guzik? W Ikarusie trzeba zostawić jakieś drzwi otwarte, albo robić tak, że jak ktoś podejdzie to otworzyć drzwi, za tym kimś zamknąć i abarot.
Świetnie ale mariow nigdzie nie napisał, że siedzi w Ikarusie :roll:
Co na 103 jest zresztą szalenie mało prawdopodobne :)
noidea

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 28 sty 2011, 16:56

drapka pisze: Na Ursynowie Płn. i Grodzio, i mają drzwi zamknięte, guzik aktywny
chester pisze: Ja się spotkałem niestety z krańcowo odmiennym zachowaniem. Jeszcze autobus się toczy, a już silnik OFF, drzwi ON. I tak do odjazdu, brrrrr.
Ja akurat z wyżej opisanym zwyczajem w Grodziu spotykam się często i jest to jedyny pozytywny zwyczaj tego przewoźnika. W trasie oczywiście CG już nikt nie używa.

Awatar użytkownika
panzerloud
Posty: 212
Rejestracja: 25 sie 2009, 15:08

Post autor: panzerloud » 28 sty 2011, 18:32

bepe pisze:
drapka pisze: Na Ursynowie Płn. i Grodzio, i mają drzwi zamknięte, guzik aktywny
chester pisze: Ja się spotkałem niestety z krańcowo odmiennym zachowaniem. Jeszcze autobus się toczy, a już silnik OFF, drzwi ON. I tak do odjazdu, brrrrr.
Ja akurat z wyżej opisanym zwyczajem w Grodziu spotykam się często i jest to jedyny pozytywny zwyczaj tego przewoźnika. W trasie oczywiście CG już nikt nie używa.
Używają, używają... Mało tego jeśli sam stoję na przystanku (albo z niewielką grupką osób), to kierowca zawsze stosuje (jak zwykłem to nazywać) ,,książęcy podjazd". To znaczy podjeżdża w taki sposób żeby drzwi były naprzeciw pasażera, niezależnie czy ustawił się na początku, na środku, czy końcu zatoki. Ciepły guzik też przeważnie jest uruchamiany, jeśli nikogo nie ma na przystanku, w autobusie też nikt się nie zbiera do wyjścia, a przystanek jest obowiązkowy, to zawsze świecą się te pudełka z przyciskiem przy drzwiach. Mało tego jak jest zimno, albo jak w lato była włączona klimatyzacja to ciepły guzik również był używany gdy jechałem. W dodatku najczęściej trafiałam na obrotnych kierowców, którym się chciało, i trzymali rozkład. Ja ogólnie mam dobre zdanie o Kierowcach tego przewoźnika, wychodzą wyciągać rampę, na pętlach zapraszają by zająć miejsce w pojeździe. To co mnie u nich drażni to fakt, że czasem nie przyjadą dwa autobusy pod rząd których kurs realizowany jest przez Grodzisk, niby rozumiem że serwis się skończył, i autobusy się psują ale mimo wszystko wolałbym żeby to nie miało miejsca. można się niby przyczepić że w lato klima nie sprawna albo nie włączona, no ale jeśli to jest polityka przewoźnika, to czemu winien maluczki. Oczywiście nie zarzucam kłamstwa, bo rozumiem że każdy piszę ze swoich doświadczeń.

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 28 sty 2011, 20:15

Rany boskie, na jakiej linii ty jeździsz tymi Scaniami? Na 179 CG na trasie to rzadkość, wloką się niemiłosiernie (choć oczywiście są wyjątki) - 6 minut opóźnienia na niespecjalnie przecież zakorkowanej trasie tej linii to norma, w przeciwieństwie do klimatyzacji latem, która na ogół nie działa albo tylko udaje, że działa.

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 28 sty 2011, 21:16

Na 199 na przystankach kierowcy nie używają raczej ciepłego guzika (chyba, że nikt nie wsiada ani nie wysiada to w tedy migną CG i jadą dalej). Natomiast na pętlach CG jest jak najbardziej stosowany. Jest tylko jeden feler - w większości scanii są wyłączone fotokomórki więc drzwi zamykają się chwilę po otwarciu tnąc wszystkich jak leci (jeżeli wsiada więcej osób).
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

tomek0409
Posty: 158
Rejestracja: 13 wrz 2008, 18:05

Post autor: tomek0409 » 28 sty 2011, 22:16

Nie wylaczone - sa zaklejane. Jesli nie sa zaklejone to generalnie dziala to ok. Problem jest tylko wtedy, gdy babcia wspina sie (a to trwa) do autobusu z uzyciem poreczy na drzwiach. Fotokomorka tego nie widzi i babcia dostaje strzala idealnie w momencie, gdy jedna noga jest juz w wozie. I przychodzi z pretensjami do kierowcy.

reserved
Posty: 14614
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 29 sty 2011, 10:04

A nie da się wydłużyć czasu otwieranych drzwi? Tzn. żeby fotokomórka kiedy nie widzi w swoim zasięgu nikogo żeby czekała jeszcze parę sekund dłużej automatycznie?

Awatar użytkownika
Patryk2222
Posty: 1305
Rejestracja: 10 lut 2007, 22:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Patryk2222 » 29 sty 2011, 10:29

reserved pisze:A nie da się wydłużyć czasu otwieranych drzwi? Tzn. żeby fotokomórka kiedy nie widzi w swoim zasięgu nikogo żeby czekała jeszcze parę sekund dłużej automatycznie?
A po co wydłużać? Zamiast włazić całym cielskiem wystarczy wsunąć rękę żeby się otworzyły fotokomórka to wyłapie.
A415>>3911>>3916>>3905>>4796>>4938 :?: >>5457>>1804

D2156HM6UT POWER >> http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=xyaT6AMVrU0
Ehhh wspomnienia ostatnią jazdą 5202 https://www.youtube.com/watch?v=xdPpMuFIcAg

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 29 sty 2011, 10:58

Co do Grodzia-na liniach : 138 i 168 jest stale stosowany CG.Na obsługę linii przez tego ajenta nigdy nie narzekałem i nie narzekam,tak samo jak bardzo dobrze i bezpiecznie czuję się jako pasażer w wozach Mobiego.
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

reserved
Posty: 14614
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 29 sty 2011, 11:44

A po co wydłużać? Zamiast włazić całym cielskiem wystarczy wsunąć rękę żeby się otworzyły fotokomórka to wyłapie.
No jak widać jakoś nie łapie, skoro ludzie są przytrzaskiwani przez drzwi ciągle. Ludzi nie nauczysz robienia czegoś, a system można dostosować do pasażerow.

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 03 lut 2011, 8:49

bepe pisze: Na 179 CG na trasie to rzadkość, wloką się niemiłosiernie (choć oczywiście są wyjątki) - 6 minut opóźnienia na niespecjalnie przecież zakorkowanej trasie tej linii to norma, w przeciwieństwie do klimatyzacji latem, która na ogół nie działa albo tylko udaje, że działa.
No tak. Raz poległem na akcji Grodzia na 166 - Chciałem się na Nowoursynowskiej po lewkoskręcie z DS przesiąść w 193, który czekał za skrzyżowaniem na czerwonym. Dziad Grodzio miał już ze 3 minuty spóźnienia, ale i tak jak już miał wolną drogę i mógł opuscić skrzyżowanie, to robił to tak niemrawo, że zamin otworzyły się drzwi to 193 zdążył przejechać skrzyżowanie, obsłużyć przystanek, zamknąć drzwi i ruszyć omijając 166.
A ta klimatyzacja to całkiem nieźle udaje - buczy to tak głośno, że jak patrzysz z zewnątrz, to masz wrażenie, że w środku co najmniej nabiał można przechowywać. Oczywiście jak się wejdzie do srodka, to duchota, upał, smród (bo mikre okienka w śladowej liczbie oczywiście nie wyrabiają) :)
No a rzadkie cg na przystankach to może sposób na zniwelowanie opóźnień, bo te drzwi w scaniach i tak otwierają się jakoś tak przymulaście.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1598
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 13 lut 2011, 21:52

bepe pisze:wloką się niemiłosiernie (choć oczywiście są wyjątki)
Co nie przeszkadza im otwierać/zamykać drzwi jeszcze hamując/ruszając z przystanku. ](*,)
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 14 lut 2011, 2:14

Daniel_FCB pisze:
bepe pisze:wloką się niemiłosiernie (choć oczywiście są wyjątki)
Co nie przeszkadza im otwierać/zamykać drzwi jeszcze hamując/ruszając z przystanku. ](*,)
Scanią, owszem, z otwartymi drzwiami ruszysz. Niemniej jednak, żadnym sposobem nie otworzysz ich podczas jazdy :]
noidea

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1598
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 14 lut 2011, 8:54

No nie wiem. Na 179 kilka razy się spotkałem, że pod koniec hamowania (~10km/h) już otwierał drzwi.

ODPOWIEDZ