A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5298
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 31 sty 2006, 22:42

No brat dał popis na konferencji o ogłoszeniu żałoby...Mówił z taką werwą i energią że można było odnieść wrażenie że tą żałobę to po sobie ogłasza...Czy nie może sobie jakiegoś doradcy od dykcji zatrudnić ?? bo jak dla mnie to najzwyczajniej w świecie bełkocze....
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 31 sty 2006, 22:45

Słuchając tej konferencji miałem wrażenie, że zaraz tam padnie na zawał..........szkoda, ze nie padł :D

A tak przy okazji:

[img]http://wirtualnemedia.pl/Skins/default/images/logo_wm_naglowek4.gif[/img] pisze: Ojciec Tadeusz Rydzyk: życzę PO żeby się szybko rozsypała.

Ojciec Tadeusz Rydzyk w nocy z soboty na niedzielę - gdy już cała Polska żyła tragedią w Katowicach - powiedział w Radiu Maryja, że życzy Platformie Obywatelskiej, "żeby się szybko rozsypała, jak ma tyle niszczyć".

Gośćmi nocnej audycji byli minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i pełnomocnik rządu ds. urzędu antykorupcyjnego Mariusz Kamiński, pod których adresem o. Rydzyk powiedział: "Panom życzę żebyście się nie poddali. Nigdy nie zatapiałem Platformy, ale życzę żeby się szybko rozsypała, jak ma tyle niszczyć. Potrzeba żeby wszyscy ludzie budowali. Jakakolwiek partia jeżeli niszczy, to lepiej niech nie istnieje. Trzeba dialog prowadzić, trzeba pochylać się nad ludźmi" - powiedział o. Rydzyk.

"Jeszcze raz mówię: jeżeli jakakolwiek partia niszczy, niech się rozsypie. Nie życzę nikomu zatopienia. Nigdy tego nie mówiłem, przypisywali mi. (...) Platformie życzę opamiętania" - dodał redemptorysta.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5298
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 31 sty 2006, 22:48

A ja opamiętania życzę redemptoryście...Pod adresem PO te życzenia to chyba z miłości bliźniego wypływają :-k . Ciekaw jestem swoją drogą co episkopat zrobi z tym gorącym toruńskim kartoflem, czy odważą się go ostudzić...Z Jankowskim porządek zrobili to może i tu poradzą...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1624
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 31 sty 2006, 22:49

Jeśli ktoś tu marzy że najlepszy rząd to SLD-PO czy na odwrót tzn że chce żeby w tym kraju działo się to co przez ostanie cztery lata. :shock:

A ja jeszcze raz bym zagłosował na PIS ,chciałbym żeby juz teraz przejęli całą władzę,...a za 4 lata bym ich rozliczył.
Zwycięska partia powinna rządzić tym krajem ,a nie sojusze. I wszystko byłoby bardziej czytelne.Za dużo korupcji jest w PO ,a w SLD jeszcze więcej...
Żałuję że nie ma sojuszu PIS-PO ,ale jeśli miałby powstać sojusz PO-SLD ,to moje wątpliwości że dobrze zrobiłem nie głosując na Platformę są rozwiane.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 31 sty 2006, 23:20

pk45 pisze:No brat dał popis na konferencji o ogłoszeniu żałoby...Mówił z taką werwą i energią że można było odnieść wrażenie że tą żałobę to po sobie ogłasza...Czy nie może sobie jakiegoś doradcy od dykcji zatrudnić ?? bo jak dla mnie to najzwyczajniej w świecie bełkocze....
Przy całej mojej [eufemizm]niechęci[/eufemizm] do osoby miłościwie panującego nam Króla na Belwederze zwracam uwagę, że przy wysokiej gorączce poprawne składanie zdań nie jest najprostsze. Kaczyńskiemu oczywiście i zdrowemu daleko do idealnego mówcy, ale pasji czy werwy w jego wypowiedziach nie brakuje.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 31 sty 2006, 23:21

Cóż, Nordyk, ja jestem przeciwnikiem korupcji, ale są dwie przyczyny dla których mówię stanowcze NIE PiSowi:

1) ich pomysły gospodarcze, bardziej socjalistyczne niż te które ma SLD.

2) ich zaglądanie do sypialni i przywiązanie do religii. Może to jakiś idealizm, ale dla mnie jest to bardzo ważne. I partia, która się podpiera wiarą, która powinna być prywatną sprawą każdego, a nie publiczną demonsracją polityków, oraz partia która "zagląda do sypialni" czyli próbuje uskuteczniać cenzurę obyczajową dla mnie nie istnieje.

Dlatego też, choć moją partią z wyboru jest PO... to gdybym miał wybierać między SLD a PiS to wybrałbym SLD. Nie sądziłem, że to kiedykolwiek powiem. Bo SLD owszem jest skorumpowane, ale korupcja to wciąż część polityki, za to religia i prywatność nie powinny nią być.

Pzdr.

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 31 sty 2006, 23:21

Obecny układ nawet mi odpowiada. PiS rządzi ale nie może rządzić niepodzielnie bo ma twardą opozycję-PO-SLD z jednej strony LPR i Samoobronę z drugiej. W dodatku LPR w zasadzie popiera rząd Marcinkiewicza, bo trudno nie popierać rządu który głosi ten sam program co LPR tylko z pewną modyfikacją pod publiczkę (zresztą po kampanii to normalne). Jedyny problem to prezydent sterowany przez brata, który z kolei steruje też pracami nad budżetem-jedyną drogą do rozgonienia tego towarzystwa i stworzenia sobie szansy na objęcie pełni władzy.

Dodam że głosowałem na Kaczora bo Tusk mi nie ospowida ideowo i wolę żeby Kaczyński pełnił funkcje reprezentacyjno-wykonawcze. W Warszawie nie robi się za reprezentanta kraju, tu się rządzi, decyduje!!! A Kaczyński dał radę tylko z muzeum powstania i SKM #-o
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 31 sty 2006, 23:26

ponieważ taki ukłąd byłby wygodny dla PIS
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

JohnnyT
Posty: 166
Rejestracja: 20 gru 2005, 18:36
Lokalizacja: CCCP

Post autor: JohnnyT » 31 sty 2006, 23:29

Karol pisze:
Dodam że głosowałem na Kaczora bo Tusk mi nie ospowida ideowo i wolę żeby Kaczyński pełnił funkcje reprezentacyjno-wykonawcze.
A niech se pelni byleby zony ze soba nie zabieral.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 31 sty 2006, 23:32

Karol pisze:A Kaczyński dał radę tylko z muzeum powstania i SKM #-o
Dał radę? Oba te projekty zostały wykonane silnie prowizorycznie.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 31 sty 2006, 23:33

Niech ci będzie ale czy widziałeś już wykopy metra na Kasprowicza i budowę mostu północnego? :roll:
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 31 sty 2006, 23:40

Karol pisze:Niech ci będzie ale czy widziałeś już wykopy metra na Kasprowicza i budowę mostu północnego? :roll:
Nie robią wrażenia po skrzyżowaniu przy Galerii Mokotów i Górczewskiej :twisted:

Pzdr.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 31 sty 2006, 23:57

Mahony pisze:1) ich pomysły gospodarcze, bardziej socjalistyczne niż te które ma SLD.
To okropne! Co to za prawica?!
Mahony pisze:2) ich zaglądanie do sypialni i przywiązanie do religii. Może to jakiś idealizm, ale dla mnie jest to bardzo ważne. I partia, która się podpiera wiarą, która powinna być prywatną sprawą każdego, a nie publiczną demonsracją polityków, oraz partia która "zagląda do sypialni" czyli próbuje uskuteczniać cenzurę obyczajową dla mnie nie istnieje.
Doprecyzowałbym. Nie chodzi o przywiązanie do jakichkolwiek wartości jako takich. Lecz o związek z pewnymi duchownymi, zwłaszcza jednym (celowo nie mówię o kościele, który utożsamiam z Prymasem i Episkopatem).

Jednakże O. Rydzyk wszedł w zbyt bliski układ z PiSem i politykami. W dalszej perspektywie xle się to skończy dla polityków i kościoła.

Dla tych pierwszych - bo Rydzyk odstraszy wielu wyborców. Dla kościoła, bo frustracja wyborców przejdzie na kościół. Będzie obwiniany za popieranie ludzi, którzy zawiedli oczekiwania.

Reasumując:
Wartościom katolickim mówie: TAK. Jakimkolwiek układom z duchownymi - kategoryczne NIE. I żadnego promowanai jakiejkolwiek partii z nazwy przez kościół. Co najwyżej mogą odwodzić od głosowania na SLD z wiadomych powodów ideologicznych (pogllądy na aborcję chociażby)

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 01 lut 2006, 0:04

Jarek pisze:To okropne! Co to za prawica?!
Nie od dziś wiadomo, że nasza prawica nie ma nic wspólnego z prawica w innych krajach w kwestiach gospodarczych. to wyłącznie prawica ideowa.
Jarek pisze:Doprecyzowałbym. Nie chodzi o przywiązanie do jakichkolwiek wartości jako takich. Lecz o związek z pewnymi duchownymi, zwłaszcza jednym (celowo nie mówię o kościele, który utożsamiam z Prymasem i Episkopatem).
Może Tobie. Mi chodzi o całokształ. Zaprzysiężenie prezydenta, każde święto, Katowice itd, to powody by pokazać premiera lub prezydenta lub obu w kościele w świetle fleszy. Nie na tym powinna polegać wiara. Z całą resztą wypowiedzi się zgadzam.

Pzdr.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5298
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 01 lut 2006, 0:06

Mahony2109 pisze:Nie od dziś wiadomo, że nasza prawica nie ma nic wspólnego z prawica w innych krajach w kwestiach gospodarczych. to wyłącznie prawica ideowa.
Jak kto woli, styropianowa...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

ODPOWIEDZ