A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 01 lut 2006, 18:52

Paru członków reaktywowało....a kto miał ponadto reaktywować skoro reszta zginęła zamordowana albo przez hitlerowców, albo przez sowietów, albo przez rodzimych komunistów?
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36632
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 lut 2006, 20:01

Mahony2109 pisze:Te organizacje mają ze sobą niewiele wspólnego i myślę, że członkowie przedwojennej MW by nie byli zachwyceni hasłami typu: "zrobimy z wami co Hitler z Żydami" pod własnym szyldem
Oj, ja myślę, że by byli. Włos się na głowie jeży, gdy się czyta o antyżydowskim nastawieniu i ekscesach ówczesnych działaczy i członków...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 01 lut 2006, 20:47

Troszkę inna sytuacja. Polecam książkę Lucyny Kulińskiej o MW.

A skąd się wzięły dzisiejsze przyśpiewki? Niestety, co przyznali liderzy MW w mediach wiele kół poszło na ilość a nie jakość i stąd głupie przyśpiewki. Zresztą ludzie z filmu z Olsztyna (TVN) już dawno opuścili szeregi MW i albo wyżywają się gdzieś pod blokiem albo przeszli do bardziej radykalnych organizacji typu NOP, ONR...
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 01 lut 2006, 21:25

Karol pisze:Paru członków reaktywowało....a kto miał ponadto reaktywować skoro reszta zginęła zamordowana albo przez hitlerowców, albo przez sowietów, albo przez rodzimych komunistów?
Dobra, ja porzucam temat. Nie znam się i mogę źle ocenić tamtą MW przez niechęć do dzisiejszej nienawistnej MW. Choć jeśli rację ma Bastian, to może nie tak źle... Ale już się nie wypowiadam w temacie :)

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5297
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 02 lut 2006, 19:09

No i podpisali pakt...A chcę zobaczyć minę Wieśmaka i Frankensztajna jak ich Kaczki, za przeproszeniem, kopną w dupsko rozwiązując parlament...I jeszcze sposób podpisania paktu - tylko w TV Trwam i tylko dla dziennikarzy radyja...I demonstracyjnie, 20 minut później, ponowne podpisanie, dla reszty (w domyśle tych niesłusznych) dziennikarzy...Teraz kibicuję wyborom, żeby spuścić LPR i buractwo z Samoobrony...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Ikarusomaniak
Posty: 365
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:54
Lokalizacja: znad Tagu

Post autor: Ikarusomaniak » 02 lut 2006, 19:14

A ja kibicuję mediom, żeby zaczęły bojkotować to tałatajstwo. Niech sobie spierdzielają do TV Trwam, to, co się dzieje, to już nawet nie jest dno, ani pukanie od spodu. To jest poniżej wszystkiego. Rydzyk powiedział, że porozumienie ma być - i jest. Nie dość, że państwo z moich (bądź co bądź katolika) pieniędzy daje kasę na budowę ŚOB (czego sobie nie życzę), to jeszcze za sznurki pociąga w nim plujący nienawiścią zakonnik. A niech mają, stabilizację, IV, V, X RP, niech się w g... utopią. Australio, nadchodzę!!

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5297
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 02 lut 2006, 19:31

Ikarusomaniak pisze:Australio, nadchodzę!!
Do Szwecji bliżej, nawet kajakiem dopłyniesz ;) :D
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 02 lut 2006, 19:32

bardzo podobała mi się wypowiedź dziennikarki TVNu, która zastanawia się czy IV RP to początek rządów totalitarnych ?? Trzymam kciuki za niezależnymi mediami, które w tej chwili czekają ciężkie chwile. Aż strach się bać na myśl do czego doprowadzi PiS + LPR + Samoobrona.

Awatar użytkownika
Ikarusomaniak
Posty: 365
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:54
Lokalizacja: znad Tagu

Post autor: Ikarusomaniak » 02 lut 2006, 19:37

pk45 pisze:
Ikarusomaniak pisze:Australio, nadchodzę!!
Do Szwecji bliżej, nawet kajakiem dopłyniesz ;) :D
Wsiąde na jacht i mnie tam wysadzą. W sumie piękny kraj, ale za zimno jak na mój gust ;). No, chyba, że nie będzie mnie stać na bilet do Australii :D.

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 02 lut 2006, 20:30

Pakt jest tyle wart co TV Trwam :lol: Wiadomo było że podpiszą żeby mieć pretekst do nierobienia wyborów, kiedy PO rośnie w siłę. Teraz czeka ich ciężka próboa bo Giertych z Lepperem nie będą napewno wobec kaczek lojalni tak jak by kaczory chciały. A po akcji z podpisaniem napewno im jeszcze poparcie spadnie. Będą grać dalej w taki sposób to dojdzie do wyborów wygranych przez PO z drugim SLD po np: roku pseudorządów PiS :-D

A z tym początkiem państwa totalitarnego to bym nie przesadzał. W Kijowie i Tbilisi pokazali co się robi z takimi zapędami. Nawet jakby kiedyś Kaczory miały na to ochotę, to Polska się nie da ;)

Pzdr.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8619
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 03 lut 2006, 8:56

:arrow: Sposób, w jaki wczoraj potraktowano dziennikarzy to po prostu skandal! A wypowiedź posła PiS Marka Suskiego ("Są media, które są bardziej wiarygodne i mniej") to skandal do kwadratu! Wstyd mi, że to poseł z regionu radomskiego. Na szczęście mam czyste sumienie, bo na niego nie głosowałem.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 03 lut 2006, 12:42

Nie, ponieważ kaczory straciły motywację: wyniki sondażowe coraz słabsze, PO i zjednoczona lewica (nawet i SLD solo) coraz mocniejsi... Po cholerę im taka atrakcja.
Zrazu okazało się, że jednak można w terminie i bez konieczności łamiania dobrych obyczajów politycznych (vide postawa Jurka) przyjąć budżet. A i ŚOB 20 baniek dostała. Żyć, nie umierać :!: :evil: ](*,)

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 03 lut 2006, 12:56

Jak znam życie to robota wyłącznie PiSu który narzucił LPR i Samoobronie sposób transmisji. Tak im zależy na słuchaczach radia Maryja :roll: żałosne...chociaż mam zastrzeżenia do mediów i to do wszystkich...zwłaszcza TVP i TVN pokazywały takie kwiatki czasami, że się za głowę łapałem. Nie wiem jak z Polsatem bo dawno nie oglądałem
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 03 lut 2006, 15:05

dobra.... a czy ktos mi powie jaka jest roznica miedzy podpisaniem a parafowaniem? tzn ktore bylo komedia, a ktore nie?


i nie piszcie, ze wszystko jest komedia...

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8619
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 03 lut 2006, 15:50

:arrow: Gdyby ktoś miał wątpliwości, że wraca cenzura, to jest na to doskonały przykład:
GW pisze:Fedorowicz znika z TVP za żarty z Kaczyńskich?

Telewizja zdjęła program satyryczny Jacka Fedorowicza. Oficjalnie za słabą oglądalność. Ale ostatnio Fedorowiczowi kazano usunąć piosenkę o braciach Kaczyńskich.


Piosenka miała być nadana w ubiegły piątek. Zapowiadając ją, Fedorowicz mówił do kamery: "Powstał pogląd, wyrażany oczywiście przez mniejszość, że najlepszym sposobem na uspokojenie naszej sceny politycznej byłoby namówienie pewnych prominentnych polityków, by udali się na ferie zimowe". Po tej zapowiedzi dwie ubrane w stroje zimowe kobiety przedstawiane jako "siostry Chojnackie bliźniaczki" śpiewają na melodię "Bądź gotowy dziś do drogi" o planowanych przez braci Kaczyńskich wakacjach.

W piosenkę wplecione są fragmenty przemówienia Jarosława Kaczyńskiego. Słowa piosenki nie zawierają ostrej satyry. Oto przykłady: "Przez Szwajcarię niech Jarosław rusza w świat. Nie miał ferii przez wiele lat" albo "Weźmiesz chyba jeszcze brata, bo bez niego ruszać stąd, byłby to po prostu wielki błąd".

"SEJF" to skrót od nazwy "Subiektywny Express Jacka Fedorowicza". TVP 1 nadaje go od września 2005 r. Audycja jest następczynią emitowanego od 11 lat "Dziennika Telewizyjnego" (parodii propagandy PRL), który Fedorowicz robił jeszcze w czasach PRL, rozpowszechniając kasety poza cenzurą.

Fedorowicz potwierdza, że jego program schodzi od połowy lutego z telewizyjnej ramówki. Mówi, że piosenkę o braciach Kaczyńskich kazał zdjąć Andrzej Rychcik, szef redakcji rozrywkowej TVP. - Oczywiście pod pretekstem, że piosenka była niedobra pod względem artystycznym. W telewizji nigdy nie podaje się prawdziwych przyczyn takich ingerencji. Tydzień wcześniej oznajmiono mi, że telewizja nie będzie już zamawiała mojego programu. Oficjalnie ze względu na słabą oglądalność - mówi Fedorowicz, któremu w zamian zaproponowano prowadzenie dziesięciominutowego informatora kulturalnego. - Rozważałem tę propozycję, ale sprawa zdjęcia tej piosenki przekonała mnie, że nie mam tu już nic do roboty. Była to kolejna ingerencja w zawartość mojego programu - opowiada Fedorowicz i dodaje: - Przez 11 lat nie miałem takiego natłoku tego typu uwag, poleceń konkretnych zmian. Zawsze słucham słów krytyki i jestem człowiekiem koncyliacyjnym, ale są jakieś granice.

Satyryk nie chce podać innych przykładów ingerencji w swój program. - Nie pamiętam - ucina. Zdaniem Fedorowicza od kilku miesięcy program był "źle widziany": - Zmieniano mu dzień i godzinę emisji. Nie było zapowiedzi. Trudno w ten sposób utrzymać widza. Myślę, że robiono to celowo, żeby mi się odechciało. No i udało im się, bo nie jestem masochistą.

Jan Dworak, prezes TVP, zaprzecza, by przyczyną rozstania się z Fedorowiczem była uprawiana przez niego satyra polityczna. - Cenię Jacka Fedorowicza, ale to jest niezależna decyzja kierownictwa "Jedynki", które chciało zmienić ten program na inny, również robiony przez pana Fedorowicza. Rzeczywiście oglądalność była niska. Namawialiśmy Fedorowicza do zmiany formuły na bardziej świeżą - powiedział "Gazecie" Dworak. Pytany o incydent ze zdjętą piosenką o braciach Kaczyńskich Dworak mówi: - Jeśli to prawda, to jestem zbulwersowany. Będę sprawdzał tę informację.

ODPOWIEDZ