[EU] Wystarczy juĹź autostrad?

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8352
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 26 paź 2007, 22:20

Obrazek
Francja nie będzie budowała nowych autostrad
Nie będziemy budować nowych autostrad - zapowiada minister ekologii. Rząd chce zniechęcać ludzi do aut i liczy, że poprawi się w ten sposób stan środowiska

Samochód, w którym jedzie jedna osoba, emituje 310 gramów dwutlenku węgla na każdy przejechany w mieście kilometr. Prawie cztery razy więcej niż autobus i - przeliczając na potrzebną do wytworzenia energię - ponad 15 razy więcej niż tramwaj!

- Za trzy lata nie będzie ogólnofrancuskiego tranzytu ciężarówek. Towary będą przewożone koleją dwiema głównymi magistralami idącymi z północy na południowy wschód i południowy zachód - mówił wczoraj odpowiadający za ekologię minister Jean-Louis Borloo.

Rząd zamierzać wprowadzić zachęty finansowe do kupowania proekologicznych pojazdów oraz zniechęcające do korzystania z aut najbardziej trujących środowisko. Obostrzenia dotkną przede wszystkim samochody terenowe i limuzyny wydzielające najwięcej CO2.

Zapowiedzi ministra Borloo padły podczas szczytu ekologicznego, na którym dziś prezydent Nicolas Sarkozy ogłosi nowe zasady polityki ekologicznej. Słuchać go będą m.in. laureaci Pokojowej Nagrody Nobla za walkę z ociepleniem klimatu Al Gore i Wangari Maathai oraz szef Komisji Europejskiej José Manuel Barroso.

Francja chce teraz postawić na rozwój kolei i tramwajów. W przeciwieństwie do Polski nie musi już rozbudowywać sieci dróg, bo ma jedne z najlepszych w Europie.

Minister Borloo oświadczył też, że rząd zamierza znacznie zaostrzyć normy zużycia energii. A kierujący resortem rolnictwa Michel Barnier wspomniał, że możliwe jest wprowadzenie zakazu uprawy modyfikowanej genetycznie kukurydzy Monsanto.

Niezwykle popularny we Francji działacz Zielonych Nicolas Hulot oczekuje jeszcze jednego postanowienia, a mianowicie wprowadzenia podatku od nadmiernego zużycia paliw i energii. Sprzeciwiają się temu ostro przedsiębiorcy nieskorzy do ponoszenia kolejnych obciążeń fiskalnych oraz parlamentarzyści, którzy nie chcą majstrować przy podatkach przed marcowymi wyborami do władz lokalnych.

Źródło: Gazeta Wyborcza
http://www.spelog.pl/sp_site/transport_ ... _autostrad
Jeszcze pięć lub sześć nowych planów narodowego budowania autostrad i też zdobędziemy się na taką deklarację;-)

kozioł

Post autor: kozioł » 26 paź 2007, 22:25

Dobre Dobre.Może pora u nas zastosować taką taktykę :?: :D

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26827
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 paź 2007, 22:29

kozioł pisze:Dobre Dobre.Może pora u nas zastosować taką taktykę :?: :D
Proponuję rzucić okiem na gęstość sieci autostradowej w F i w PL.
I gęstość sieći LGV przy okazji też...

To się tak łatwo mówi - "Kopenhaga ogłosiła moratorium na budowę dróg"... tylko ile i jakich tych dróg ma Kopenhaga, to już ekokłamcy nie piszą.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 26 paź 2007, 22:36

kozioł pisze:Dobre Dobre.Może pora u nas zastosować taką taktykę :?: :D
Z litości nie skomentuje =;
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

kozioł

Post autor: kozioł » 26 paź 2007, 22:39

Nie odbierajcie wszystkiego na poważnie O-)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26827
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 paź 2007, 22:57

kozioł pisze:Nie odbierajcie wszystkiego na poważnie O-)
Gdybym odbierał, to by tu nie pisał :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 26 paź 2007, 22:58

E tam, muszą budować. Np. od Bourdeoux do granicy z Hiszpanią, czy poszerzyć Autostradę Słońca, która jest już na maxa zapchana podczas wszelakich ferii/wakacji/świąt.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 29 paź 2007, 9:26

Piotrek pisze:Bourdeoux
troszke literkami poszachowałes :P
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 29 paź 2007, 19:10

mariow pisze:troszke literkami poszachowałes :P
No tak, nie znam francuskiego a słyszę tylko ciągle Bordo ;)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5297
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 29 paź 2007, 19:50

Bordeaux ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36634
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 lis 2012, 9:39

Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 01 lis 2012, 13:57

Nie dziwota...

Pamiętam swego czasu, jak parę lat temu jechałem odcinkiem AP7 bodajże na południu gdzieś w okolicach Kartaginy. Przez 100 km. minęło mnie max 50 samochodów. A to był środek dnia. Także co oni na tym mogli zarobić...

Ciekawe co to wszystko przyniesie, jak większość dróg stanie się bezpłatnych, a państwo nie będzie miało pieniędzy na ich utrzymanie.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 01 lis 2012, 22:05

Nie tylko z autostradami mają problem - o tramwajach w miejscowości Velez-Malaga
http://www.typicallyspanish.com/news/pu ... 4493.shtml
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36634
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 sie 2013, 20:23

Tym razem o autostradowych kłopotach Portugalii:

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,144 ... trad_.html
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 26 sie 2013, 20:50

...to się dobrze wpisuje w dyskusję ostatnią z Prawka i lewka.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ