[KM] Górny Mokotów

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lis 2007, 14:44

pawcio pisze:Wszak już obecnie nie jest on używany liniowo.
I nie był nigdy. Tam przejazd ma być, tylko chyba skrętów nie. No i być może na czas budowy będą problemy. Całkowite kasowanie przecięcia Marynarskiej byłoby pierwszorzędnym absurdem, przecież wtedy nawet w kierunku Okęcia trzeba by było wyjeżdżać przez Rzymowskiego!
pawcio pisze:1. Połączenie północnych Stegien (Mangalia+Czarnomorska) ze Służewiem i Służewcem.
Trudno. Do Wilanowskiej jest 416. Z Warneńskiej (lub, gdyby przenieść, z Mangalii) jest 166. Można się przesiąść. 189 na Bonifacego jest na tyle silne, że wystarczy.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25355
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 27 lis 2007, 14:47

Bastian pisze:I nie był nigdy. Tam przejazd ma być, tylko chyba skrętów nie. No i być może na czas budowy będą problemy. Całkowite kasowanie przecięcia Marynarskiej byłoby pierwszorzędnym absurdem, przecież wtedy nawet w kierunku Okęcia trzeba by było wyjeżdżać przez Rzymowskiego!
Taką wersję słyszałem.\
Bastian pisze:Do Wilanowskiej jest 416. Z Warneńskiej (lub, gdyby przenieść, z Mangalii) jest 166. Można się przesiąść. 189 na Bonifacego jest na tyle silne, że wystarczy.
A tą linię to nalezy jak najszybciej skrócić do Stegien i albo odyskać 3/1 brygad lub ją wzmocnić.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lis 2007, 14:55

pawcio pisze:Taką wersję słyszałem.
A ja słyszałem, że tam ma być jak przy Saskiej - czyli karo. Z wiaduktem górą.
pawcio pisze:A tą linię to nalezy jak najszybciej skrócić do Stegien i albo odyskać 3/1 brygad lub ją wzmocnić.
189 chcesz skracać? :shock:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25355
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 27 lis 2007, 15:02

Nie. 416. To chyba oczywiste!
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26833
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 27 lis 2007, 15:04

Bastian pisze:
pawcio pisze:Taką wersję słyszałem.
A ja słyszałem, że tam ma być jak przy Saskiej - czyli karo.
Przy saskiej to chyba nie liczy się jako karo, bo nie ma wszystkich relacji - klasyczne karo jest przy GUSie.
Co nie zmienia fakt, że ma być tak, jak przy Saskiej.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lis 2007, 15:23

No to nie rozumiem. A zaraz, wiadukt ma być w osi Postępu, czy w osi Marynarskiej?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26833
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 27 lis 2007, 15:28

Postępu.
Nie będzie więc relacji lewoskrętówych - tylko prawe skręty i na wprost w obie strony, chyba, że miasto dobuduje ronda na końcach wiaduktu - tyle, że autobus to raczej na takim rondku nie zawróci.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

PATS
Posty: 7
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:45
Lokalizacja: Centrum

Post autor: PATS » 27 lis 2007, 15:30

Bastian pisze:Poza tym nie trzeba trzech (ze 117 nawet czterech) linii GM - Wałbrzyska - Nowoursynowska.
Zaraz czy ja dobrze widzę z 4 lini na tej trasie 117 141 189 401 chcecie zostawić 2 a w DS 1??? ](*,)

W szycie rano i popołudniu ludzie zostają przy M.Służew na przystankach, a mają zostać tylko 2 linie????? :shock:
W DS jaki by nie przyjechał to odjeżdza wypełniony, a wieczorem 189 co 30min o ironio....

Co takiego jest na Racławickiej że potrzebuje 3 (z 301 4 lini) ??

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 27 lis 2007, 15:39

Bastian pisze:Stegny - Dolna: 166, zapomniałem dodać. Być może powinno pojechać przez Bonifacego
A może nie powinno w ogóle jeździć? ;) Pomysł na nową trasę 162 jest już nieaktualny czy nie masz sensownego krańca dla 185?
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lis 2007, 15:40

inż. Glonojad pisze:Postępu.
Co za absurd? Przecież to Marynarska potrzebuje bezkolizyjnego przejazdu, nie Postępu! kto to zatwierdził? :shock:

PATS pisze:
Bastian pisze:Poza tym nie trzeba trzech (ze 117 nawet czterech) linii GM - Wałbrzyska - Nowoursynowska.
Zaraz czy ja dobrze widzę z 4 lini na tej trasie 117 141 189 401 chcecie zostawić 2 a w DS 1??? ](*,)

W szycie rano i popołudniu ludzie zostają przy M.Służew na przystankach, a mają zostać tylko 2 linie????? :shock:
W DS jaki by nie przyjechał to odjeżdza wypełniony, a wieczorem 189 co 30min o ironio....
Podaż liczy się ilością brygad, a nie linii. Dla mnie jest oczywiste, że 401 powinno być całotygodniowe, zaś 189 mieć w DS lepszą częstotliwość, zwłaszcza wieczorem. I to są środki poprawy sytuacji skuteczniejsze, niż mnożenie linii. I stad.

Na Racławickiej nic nie ma, ale trzeba się jakoś przedostać z Mokotowa na Ochotę. A linie z Racławickiej i tak się zaraz rozjeżdżają w całkiem różnych kierunkach, przecież 186 i 301 ("nasze" 138) nie mają ze sobą nic wspólnego. Poza tym nie dodajemy tam nowej linii, tylko przekształcamy "powszednie" 301 w linię całotygodniową, o której to potrzebie pisano tu nie raz.

[ Dodano: 2007-11-27, 15:41 ]
emdegger pisze:
Bastian pisze:Stegny - Dolna: 166, zapomniałem dodać. Być może powinno pojechać przez Bonifacego
A może nie powinno w ogóle jeździć? ;) Pomysł na nową trasę 162 jest już nieaktualny czy nie masz sensownego krańca dla 185?
Trwam przy swoim, ale nie chcę mieszać jeszcze bardziej ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ITS A 218
Posty: 3162
Rejestracja: 30 cze 2006, 16:29
Lokalizacja: stąd

Post autor: ITS A 218 » 27 lis 2007, 15:47

=D> za 138. ZTM powinien już dawno to zrobić tak naprawdę.

PATS
Posty: 7
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:45
Lokalizacja: Centrum

Post autor: PATS » 27 lis 2007, 15:58

Powtórzę sie ale bardziej całościowo
Bastian pisze: 107 - skrócenie trasy ...Domaniewska - Wołoska (ew. przez Konstruktorską, Racjonalizacji i Woronicza dla poprawy dojazdu do zajezdni) - Rakowiecka-Kościół
(utrzymanie obsługi Domaniewskiej oraz połączenia Ursynowa i Służewia z Wołoską (m.in. szpital MSW))
Jest ok tylko albo 107 albo 141 na Racjonalizacji, jedna linia tam chyba wystarczy...
Bastian pisze: 108 - przedłużenie od Czerniakowskiej po trasie 107 na Esperanto
(dla zastąpienia 107 na tym odcinku oraz dla poprawy skomunikowania Siekierek z centrum)
Przejmnie "lokalnosć" po 107
Bastian pisze: 117 - skierowanie na trasę ...Madalińskiego - Wołoska - Rzymowskiego - Gotarda - Bokserska (Wyczółki?)
(zastąpienie połączenia Wołoskiej ze Służewcem, obecnie realizowanego przez 138)
Hmm...z GM do M o wiele lepsze rozwiązanie. A tak na Bokserską z centrum (łącznie ze 174) 2 równoległe linie
Bastian pisze: 138 - skierowanie na trasę ...Waryńskiego - Rakowiecka - Al. Niepodległości - Odyńca - Racławicka - Żwirki i Wigury - Hynka - Al. Krakowska - Okęcie
(zastąpienie 301 linią stałą; w razie silnej potrzeby skierowanie przez Torwar, Czerniakowską, Gagarina, Spacerową)
Kolejna linia przez Racławicką, jak chcemy zrobić z niej dalekobieżną to:
w relacji Praga-Okęcie mamy.......tramwaje
Z TŁ w ciąg ŻiW mamy sporo rozwiązań

Za 301 ok może pojechać Racławicką wepchniemy w korki na ŻiW
może przez Marynarską wepchniemy wtedy ją w korki na Marynarskiej
Bastian pisze: 141 - skierowanie na trasę ...Czerniakowska - Chełmska - Dolna - Puławska - Odyńca - Wołoska - Woronicza - Racjonalizacji - Konstruktorska - Postępu - Cybernetyki - Obrzeźna - Bokserska
(zastąpienie 107 na trasie Sielce - Wołoska, zachowanie połączeń Sielc ze Służewcem (nie dublując 189 i 401) i dzielnicy biurowej (rejon Postępu) na Służewcu z metrem (zastępstwo za 182)
Jestem przeciw zabieraniu czegokolwiek na trasie MSłużew GM, pozatym pchanie kolejnej lini na skrzyżowanie wołoska/woronicza, sporo mamy tramów to jeszcze i bus się zmieści :)

Ok przyjmuję że liczy się nie ilość tylko częstotliwość, tylko co po częstotliwośći np 189 co 5 min w szczycie jak teraz mimo że są co ok.10 przyjeżdzają stadami po 2 po 3??
Często bywa tak że czekasz 30min aż przyjadą sobie 3 na raz
Teraz 117 i 141 jadą z różnych rejonów więc jest szansa że coś przyjedzie
Bastian pisze: 182 - skierowanie na trasę Okęcie - Al. Krakowska - 17 Stycznia - Żwirki i Wigury - Sasanki - Marynarska - Al. Wilanowska - Wilanów
(zachowanie obecnego połączenia Okęcie - 17 Stycznia - GM oraz zastąpienie 117 w relacji GM - Wilanów; możliwe skierowanie przez Al. Lotników i Wałbrzyską)
Słuzewiec Służewcem, a co z okolicą Al.Niepodległości?? Samotne 174?? Od M.Wierzbno do GUS??

To takie "zwykłe" przemyślenia w 5 minut :)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25355
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 27 lis 2007, 16:18

Bastian pisze:Co za absurd? Przecież to Marynarska potrzebuje bezkolizyjnego przejazdu, nie Postępu! kto to zatwierdził? :shock:
Żadnych świateł nie będzie. Nie będzie w ogóle przejazdu w poprzek Marynarskiej inaczej niż wiaduktem.
PATS pisze:Słuzewiec Służewcem, a co z okolicą Al.Niepodległości?? Samotne 174?? Od M.Wierzbno do GUS??
Tak. Tam 174 wystarczy. 182 pałęta się wokół niego mocno przypadkowo i wzmocnieniem jest bardziej teoretyczno-wizualnym niż praktycznym.
Bastian pisze:Dla mnie jest oczywiste, że 401 powinno być całotygodniowe, zaś 189 mieć w DS lepszą częstotliwość, zwłaszcza wieczorem. I to są środki poprawy sytuacji skuteczniejsze, niż mnożenie linii. I stad.
Mam wątpliwości, czy jednak 401 powinno być całotygodniowe, czy nie lepiej (czyt. brygadooszczędniej) jest jednak wzmocnić w DS 189.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lis 2007, 16:21

PATS pisze:pozatym pchanie kolejnej lini na skrzyżowanie wołoska/woronicza
Jest 107, 117, 138, 182. U nas: 107, 117, 141. To jakie pchanie? :>
PATS pisze:Jest ok tylko albo 107 albo 141 na Racjonalizacji, jedna linia tam chyba wystarczy...
Możliwe.
PATS pisze:Przejmnie "lokalnosć" po 107
Na śródmiejskim odcinku lokalność 107 jest znośna, oberków tam nie wyczynia.
PATS pisze:Teraz 117 i 141 jadą z różnych rejonów więc jest szansa że coś przyjedzie
Równie mała jak to, że przyjedzie 189.
PATS pisze:co z okolicą Al.Niepodległości?? Samotne 174?? Od M.Wierzbno do GUS??
Na lokalne potrzeby wystarczy, byle go nie osłabiać. Pod spodem jest metro. Wbrew pozorom ludzie z niego też korzystają na odcinku jednej, dwóch stacji.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 27 lis 2007, 16:55

To są małe porządki?

Toż to rewolucja!
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

ODPOWIEDZ