Wydatki na transport i łączność na Mazowszu

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Jacek Mocki
Posty: 28
Rejestracja: 23 cze 2006, 4:53
Lokalizacja: Brisbane

Post autor: Jacek Mocki » 10 sty 2008, 11:44

Łączność kojarzy mi się z telefonami, np. telekomunikacją kolejową lub z Pocztą Polską. Nie znalazłem w tym zestawieniu żadnej informacji o wydatkach na łączność. Prawdopodobnie w tym roku łączność nie wymaga żadnych inwestycji, chyba że jest ona ukryta w ogólnych podpunktach dotyczących infrastruktury transportowej????

Tak trochę na rozluźnienie, w serialu "Trzynasty Posterunek", posterunkowy Cezary Cezary śpiewał kiedyś taką piosenkę o łączności, zaczynało się to mniej więcej tak "Miała matka trzech synów, ti, ti, ti, ti, ta, ta, ti, ta, ta ...." a kończyło się tak "... a trzeci co był głupi poszdł do łączności".

Pozdrawiam

Jacek

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 10 sty 2008, 16:40

Jacek Mocki pisze:Łączność kojarzy mi się z telefonami, np. telekomunikacją kolejową lub z Pocztą Polską.
nie jesteśmy forum o łączności, więc pan Piechociński zapewne nie wklejał danych dotyczących łączności, a jedynie te z działu o transporcie i łączności, które dotyczyły transportu.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Jacek Mocki
Posty: 28
Rejestracja: 23 cze 2006, 4:53
Lokalizacja: Brisbane

Post autor: Jacek Mocki » 11 sty 2008, 11:00

A jak to jest z tymi drogami. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jak sama nazwa wskazuje, jest odpowiedzialna za drogi krajowe i autostrady. W czyjej gestii są drogi wojewódzkie? Dlaczego samorząd finansuje drogi wojewódzkie?? Jak wygląda współpraca Mazowsza z GDDKiA??

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 11 sty 2008, 11:30

Drogi wojewódzkie są w zarządzie poszczególnych zarządów dróg wojewódzkich (16) - chyba, że przebiegają przez większe miasta i tak np. w Warszawie ciągi dróg wojewódzkich są pod nadzorem ZDM.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25357
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 11 sty 2008, 13:33

Nie tyle większe, co będące na prawach powiatu. Krajowych to zresztą też dotyczy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 11 sty 2008, 16:20

pawcio pisze:Nie tyle większe, co będące na prawach powiatu. Krajowych to zresztą też dotyczy.
Właśnie nie do końca wiedziałem jaki jest wyznacznik tego, że to nie zarząd wojewódzki opiekuje się tymi drogami. Krajowych też, z wyjątkiem dróg klasy A i S :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25357
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 12 sty 2008, 11:38

Z tego co się orientuję, to tak. DK i DW w miastach na prawach powiatu leżą w zarządzie miasta. Jeden z niewielu plusów posiadania takiego prawa.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Jacek Mocki
Posty: 28
Rejestracja: 23 cze 2006, 4:53
Lokalizacja: Brisbane

Post autor: Jacek Mocki » 16 sty 2008, 12:33

Ciągnąc dalej temat dróg, już teraz zdaję soie sprawę dlaczego mamy takie kiepskie drogi.

Po pierwsze, wrócę do tego nieskruszonego betonu, o którym dużo ludzi mówi. Jak weźmiemy pod uwagę GDDKiA, ZDM, DK i DW i diabli wiedzą co jeszcze, i założymy, że wszędzie trzeba kruszyć ten beton, i że dodatkowo ten beton czasami jest zbrojony, to nie ma siły na poprawę stanu dróg. No cóż, przyjdzie kiedyś taki piękny dzień i zachodnie firmy znowu wypompują kaskę z naszego kraju, tym razem za ominięcie nieskruszonego betonu (czasem zbrojonego).

Uwaga!!!! ](*,) (-X Do roboty Polacy!!!!

Pozdrawiam

Jacek

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 sty 2008, 13:01

Jacek Mocki pisze:nieskrószonego betonu
Jacek Mocki pisze:nieskruszonego betonu
Hę? Ja wiedziałem, że człowiek uczy się przez całe życie, ale nie sądziłem, że tak szybko :> :P


A do rzeczy - faktem jest, że ilość betonu w tego typu instytucjach jest wciąż znaczna. Najgorsze jest to, że nieraz ma się wrażenie, że ci ludzie nie zauważają tego, że zmiany na drogach są olbrzymie i wręcz powinnny już wymuszać rozwiązania sprzyjające transportowi zbiorowemu... :(
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Jacek Mocki
Posty: 28
Rejestracja: 23 cze 2006, 4:53
Lokalizacja: Brisbane

Post autor: Jacek Mocki » 18 sty 2008, 11:18

To prawda, że zmiany są olbrzymie. W zasadzie chyba mało kto przewidywał, że na Świecie tak rozwinie się indywidualny transport samochodowy. Ludzie mają po dwa, a czasem i trzy samochodu.

Odnośnie dróg, to przytoczę jeden przykład z mojego podwórka. Obecnie liczba ludności w Brisbane wzrasta w tempie 800 ludzi na tydzień. Przewiduje się, że w takim tempie, to trzypasmowe autostrady zatkają się momentalnie. Zaczęto więc myśleć o rozwijaniu transportu publicznego i poszerzaniu autostrad, gdzie to tylko możliwe. Dodatkowo, zdecydowano się na budowę tuneli pod rzeką. Wkrótce powstanie ogromna masa nowych budowli inżynierskich, pokrywających potrzeby wzrostu ludności.

W Polsce oczywiście jest trochę inaczej. Liczba ludności raczej spada, włączając odpływ siły roboczej do krajów wysoko rozwiniętych. Jednak budowle inżynierskie z lat 70 i 80-tych już wymagają przebudowy, kapitalnych remontów lub generalnych modernizacji, włączając wszelkiego rodzaju modyfikacje. Dzieje się tak z kilku powodów, w każdym razie widać wyraźnie, że potrzebny jest skok jakościowy. Wyjście poza ramy myślenia o niezbudowanej przestrzeni.

Awatar użytkownika
piechocinski
Posty: 57
Rejestracja: 17 gru 2006, 22:18
Lokalizacja: www.Piechocinski.blog.onet.pl
Kontakt:

Post autor: piechocinski » 21 sty 2008, 22:34

Mylisz się Jacku ludzie co prawda czesto emigruja ale ilość samochodów na potęgę rośnie a i mobilność społeczenstwa rosnie dla porównania Warszawa wpołowie lat 2000cznych przeskoczyła Berlin wliczbie samochodów na 1000 gospodarstw domowych pozdrowienia na antypodach kibicuj Radwanskiej skutecznie
lubię naszą okolicę

Awatar użytkownika
Jacek Mocki
Posty: 28
Rejestracja: 23 cze 2006, 4:53
Lokalizacja: Brisbane

Post autor: Jacek Mocki » 24 sty 2008, 7:31

Przegrała :-( Ale szkoda. Może za rok?

Czyżbym mylił się z tymi budowlami inżynierskimi? Trasa katowicka, Węzeł kolejowy w Warszawie, Dworzec Centralny w Warszawie, ul. Puławska w stronę Piaseczna, Dworzec PKS Warszawa Zachodnia, budynek dworca kolejowego w Legionowie, etc.

Ciekaw jestem, przy okazji, jak się sprawa ma z zapachami w toaletach nowych pociągów Kolei Mazowieckich?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 02 sty 2009, 23:54

Obrazek
Jest zgoda na lotnisko w Modlinie

śmik 2009-01-02, ostatnia aktualizacja 2009-01-02 20:12

Obrazek
Tak ma wyglądać terminal na lotnisku w Modlinie, zaprojektowany przez zespół architektów z pracowni Stefana Kuryłowicza Materiały inwestora

Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał zezwolenie na założenie lotniska w Modlinie. Na razie ma służyć małym samolotom, a za kilka lat boeingom i airbusom.

- To pierwszy krok do uruchomienia lotniska. Pozwoli m.in. na zaciąganie kredytów i rozpoczęcie budowy - mówi Katarzyna Krasnodębska, rzeczniczka Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Szefowie spółki w Modlinie liczą na to, że port zostanie wpisany do rejestru lotnisk w połowie roku. Na początek ma służyć awionetkom. Wprawdzie korzystają one już z tamtejszego pasa startowego, ale według ULC "teraz jest tak, jakby lądowały na polu".

Wciąż nie wiadomo za to, kiedy zacznie się budowa docelowego lotniska, z którego mają korzystać tanie linie lotnicze. W styczniu ma być wprawdzie wydana decyzja środowiskowa, która powie, jak budować i eksploatować lotnisko, żeby nie zaszkodzić przyrodzie, ale niewykluczone, że tak jak poprzednie uzgodnienia w tej sprawie zostanie zaskarżona przez ekologów. Już kilkakrotnie składali odwołania, bo twierdzą, że lotnisko zaszkodzi okolicznym ptakom.

W optymistycznym wariancie budowa portu zaczęłaby się w połowie roku. Wówczas pierwsze boeingi czy airbusy wylądowałyby w Modlinie pod przełomie 2010 i 2011 roku.
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,9519 ... linie.html
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ