Awarie i utrudnienia w metrze

Moderator: JacekM

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 31 gru 2006, 14:53

E tam, nic ciekawego. Trochę ławki było rozwalone w kierunku Pl. Wilsona (ławka przy wyjściu do stroyn Złotej) Pewnie jakiś dureń petardę rozwalił. Ogólnie ludzie olewali komunikaty maszynistów, a później robili wielkie oczy, gdy pociąg się nie zatrzymał na stacji Centrum.

Awatar użytkownika
chruscik
Dysklawiaturzysta
Posty: 1402
Rejestracja: 11 mar 2006, 9:17
Lokalizacja: 411101 - Rakowiec
Kontakt:

Post autor: chruscik » 31 gru 2006, 15:04

Obrazek
MOBILIS Ursus

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 31 gru 2006, 18:33

chruscik pisze:
MeWa pisze:Wyjście w kier. Złotej jest w głowicy półn.
Fatk, przepraszam myslalem o polnocy a napsialem co innego ;) heh ta dzisiejsza mlodziez i ich dyslekcja :P
na stacji na peronie nie było żadnych zniszczeń jak byłem później :>
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 24 sty 2007, 20:07

z powodu awarii zwrotnicy na stacji Plac Wilsona w godz. szczytu popołudniowego (do około 16:45) pociągi rzadziej pojawiały się na stacjach, poza tym czas przejazdu pociągów w kierunku Młocin uległ wydłużeniu, o czym pasażerowie byli informowani przez system nagłośnienia na stacjach i w pociągach.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 24 sty 2007, 20:18

MeWa pisze:z powodu awarii zwrotnicy na stacji Plac Wilsona w godz. szczytu popołudniowego (do około 16:45) pociągi rzadziej pojawiały się na stacjach, poza tym czas przejazdu pociągów w kierunku Młocin uległ wydłużeniu, o czym pasażerowie byli informowani przez system nagłośnienia na stacjach i w pociągach.
doświadczyłem tego, ale nikt mnie nie informował:)
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 24 sty 2007, 20:30

informacje były podawane dla pasażerów w kierunku Młocin przed wjazdem pociągu bądź w przypadku postoju pociągu na stacji, a w przypadku wydłużonego postoju - także w pociągu, gdyż wydłużenie czasu jazdy dotyczyło tylko składów do st. Plac Wilsona.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

niedzwiedz
Posty: 30
Rejestracja: 03 sty 2007, 22:11

Post autor: niedzwiedz » 24 sty 2007, 20:58

Kumpel jechał ponad 30min dziś z Politechniki na pl.Wilsona :D

Awatar użytkownika
Hetman Ciemności
Posty: 72
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Hetman Ciemności » 24 sty 2007, 21:11

JacekM pisze:
MeWa pisze:z powodu awarii zwrotnicy na stacji Plac Wilsona w godz. szczytu popołudniowego (do około 16:45) pociągi rzadziej pojawiały się na stacjach, poza tym czas przejazdu pociągów w kierunku Młocin uległ wydłużeniu, o czym pasażerowie byli informowani przez system nagłośnienia na stacjach i w pociągach.
doświadczyłem tego, ale nikt mnie nie informował:)
Informowany, doświadczyłem tego i z tego względu (a co za tym idzie ze względu na megadziki tłum w pociągach) zrezygnowałem z jechania metrm z Politechniki na Dw. Gdański na rzecz 15 i jak widać na dobre mi wyszło:
niedzwiedz pisze:Kumpel jechał ponad 30min dziś z Politechniki na pl.Wilsona :D
Włącz myślenie!!

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 24 sty 2007, 21:17

nie chcę mówić czy te 30 minut to przesadzone jest - jechałem krócej i problem postojów długich występował do Świętokrzyskiej włącznie. Potem postoje były też dłuższe, ale nie wynikały z zajętości odcinka, a z powodu dużej wymiany pasażerów.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 24 sty 2007, 21:24

Swoją drogą, gdy wracałem alzłomem w pierwszym wagonie, to przed Politechniką, zaczął wydawać dziwne odgłosy i na stacji Politechnika trzeba było dać dziwne duży krok w dół, ponadto przerwa pomiędzy peronem i pociągiem też wydawała się znacznie większa. Okazało się, że pierwszy wagon zauważalnie przechylił się względem pozostałych :shock: policjanci na peronie aż pokazywali rękoma maszyniście, iż wagon jest przechylony, maszynista wyszedł, zbytnio się nie przejął, zaprosił dwóch policjantów i pociąg z tak przechylonym wagonem odjechał do Kabat... Nie mniej jednak wyglądało to bardzo dziwnie.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 25 sty 2007, 17:15

Obrazek
Warszawa
KOMUNIKACJA Awaria zwrotnicy

Metro utknęło w korku

Przez półtorej godziny popołudniowego szczytu metro jeździło rzadziej niż powinno.

Utrudnienia spowodowała awaria zwrotnicy na torach do zawracania za stacją Plac Wilsona.

Zakłócenia w ruchu zaczęły się o godz. 15.20.

-Pociągi miały do zawracania jeden tor zamiast dwóch - mówi rzecznik Metra Warszawskiego Grzegorz Żurawski. - Dlatego dochodziło do spiętrzeń składów jadących w stronę Żoliborza.

Pociągi z pasażerami czekały na swoją kolej do odjazdu na wcześniejszych stacjach, a niektóre także w tunelach. Z megafonów na stacjach płynęły do pasażerów informacje o utrudnieniach. Zarząd Transportu Miejskiego nie uruchomił komunikacji zastępczej.

Awarię udało się usunąć o godz.16.40. Dopiero wtedy pociągi zaczęły jeździć zgodnie z rozkładem, czyli co 3 - 4 minuty.

Wstrzymania kursowania pociągów w stołecznym metrze zdarzały się już wcześniej. Co 2 - 3 miesiące dochodzi do zatrzymania składów, np. z powodu przepalonej żarówki w semaforze. O przerwach w kursowaniu decydują pracownicy metra z podziemnej dyspozytorni przy rondzie Jazdy Polskiej.

kmaj
Esz, swoją drogą widać, że wiele informacji w tym artykule robi za "zapchaj dziurę" :)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36640
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 lut 2007, 19:47

Przed chwilą dzwonił do mnie MeWa: na antresolę stacji Racławicka wjechał samochód :shock:
Jedna osoba potrącona.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 24 lut 2007, 20:13

RMF za dziennik.pl podaje, że stan osoby poszkodowanej jest ciężki.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 24 lut 2007, 20:24

Do czego to doszło, żeby samochód wjeżdżał do metra... No cóż, taki efekt nadmiernej prędkości, bo pewnie "zawodowy" kierowca ](*,)

Krzysiek_S
Posty: 5089
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 24 lut 2007, 20:31

gazeta.pl pisze: Samochód potrącił mężczyznę w stacji metra
mar2007-02-24, ostatnia aktualizacja 2007-02-24 20:23
81-letni mężczyzna został potrącony przez samochód, który wjechał w wejście stacji metra Racławicka w Warszawie. Mężczyzna w stanie ciężkim, z obrażeniami głowy i barku został przewieziony do szpitala. Przyczyną wypadku była najprawdopodobniej brawura kierowcy.
Obecnie metro kursuje bez zakłóceń.

- To pierwszy tego typu wypadek w Warszawie, gdy samochód wjechał praktycznie w stację metra - powiedział telewizji TVN24 rzecznik stołecznej policji, Mariusz Sokołowski. 27-latek jechał fordem od strony Mokotowa w kierunku Centrum. Zbliżając się do metra wjechał na lewy pas jezdni - poinformował Sokołowski. W pewnym momencie kierowca stracił panowanie nad autem, uderzył w latarnię, a następnie wjechał w wejście do stacji i zjechał kilkanaście schodów w dół. Tam potrącił wychodzącego właśnie pasażera.

Kierowca nie ucierpiał w wypadku. Wg ustaleń policji, był trzeźwy. Sokołowski powiedział, że przyczyną wypadku była prawdopodobnie bezmyślność, brawura i zbyt duża prędkość. - Kierowca najprawdopodobniej zbyt szybko jechał - powiedział rzecznik policji.

Policjanci nadal badają okoliczności zdarzenia.

ODPOWIEDZ