Komunikacja miejska we Włochach

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 08 mar 2008, 6:36

R-11 Kleszczowa pisze:Co do Solipskiej - brak mi słów. Jakie argumenty ma UD przeciwko linii tamże
Ludzie się będą denerwowali że:
- znikną progi
- ograniczy się parkowanie
- będzie hałas i zanieczyszczenie

urluch
Posty: 264
Rejestracja: 23 wrz 2007, 19:42

Post autor: urluch » 09 mar 2008, 12:13

Proponuję :

177 - wydłużenie do pętli PORT LOTNICZY IM.F.CHOPNIA po trasie : Al.Krakowska -
17 stycznia - Żwirki i Wigury.

Linia zapewniałaby dojazd do lotniska mieszkańców Ursusa.

Co Wy na to ?
Przedwczesną jest radość wasza, bezbożni synowie Juliana Apostaty! Możecie Kościół obedrzeć, skrępować, wtrącić do katakumb i skazać na męczeństwo, ale go nie pokonacie; bo i dziś powtarzamy śmiało za Tertulianem: Mori possumus, vinci non possumus (możemy umrzeć, ale nie możemy być zwyciężonymi); a wy prędzej czy później musicie zawołać: Vicisti Galilaee! (zwyciężyłeś Galilejczyku). św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924)

Ikarusy już jeżdżą po przyjaznych, szerokich drogach, pomagając swoim pasażerom dostać się w każde miejsce, o każdej porze.

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 09 mar 2008, 18:02

ilu mieszkańcom Ursusa potrzebny jest bezpośredni autobus na lotnisko? Jest 401 do Sasanki.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 09 mar 2008, 21:12

A113 pisze:do Okęcia wystarczy.
Zdecydowanie. Jednak nie pogniewałbym się jakby kursowało nieco częściej (-o<
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

urluch
Posty: 264
Rejestracja: 23 wrz 2007, 19:42

Post autor: urluch » 04 kwie 2008, 17:42

Zgadzam się. Powinni ją ucałodziennić. A w szczycie wprowadzić częstotliwość co 6 minut, a poza szczytem i w święto co 10 minut.
Przedwczesną jest radość wasza, bezbożni synowie Juliana Apostaty! Możecie Kościół obedrzeć, skrępować, wtrącić do katakumb i skazać na męczeństwo, ale go nie pokonacie; bo i dziś powtarzamy śmiało za Tertulianem: Mori possumus, vinci non possumus (możemy umrzeć, ale nie możemy być zwyciężonymi); a wy prędzej czy później musicie zawołać: Vicisti Galilaee! (zwyciężyłeś Galilejczyku). św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924)

Ikarusy już jeżdżą po przyjaznych, szerokich drogach, pomagając swoim pasażerom dostać się w każde miejsce, o każdej porze.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 04 kwie 2008, 18:28

urluch pisze:A w szczycie wprowadzić częstotliwość co 6 minut,
" A świstak siedzi..."
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 20 paź 2010, 13:15

Podbijam temat :D

Na Popularnej - mniej więcej w połowie drogi między Czereśniową, a Krańcową w kierunku Ursusa - pojawił się na asfalcie "zygzak". Czyżby szykowały się jakieś roszady przystankowe :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 20 paź 2010, 14:15

ciekawe, może Mikołajska się przeniesie? miałoby to sens gdyby powstawał jeszcze ZP Techników na Popularnej
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 20 paź 2010, 15:55

Kleszczu pisze:Na Popularnej - mniej więcej w połowie drogi między Czereśniową, a Krańcową w kierunku Ursusa - pojawił się na asfalcie "zygzak". Czyżby szykowały się jakieś roszady przystankowe :-k
A ten zygzak to biały czy żółty, ciekawość pyta?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 20 paź 2010, 20:55

mariow pisze:ciekawe, może Mikołajska się przeniesie? miałoby to sens gdyby powstawał jeszcze ZP Techników na Popularnej

Otóż to - chaotyczne zmiany nie wyjdą na dobre. Układ przystanków na Popularnej jest obecnie zły gdyż pamięta czasy kiedy to jedyną linią na tej ulicy było 173 mające na niej tylko jeden przystanek w kierunku Nowych Włoch.

Tak jak piszesz - powinno się zmodernizować ZP Techników (trzy przystanki, każdy za skrzyżowaniem), zlikwidować ZP Mikołajska oraz uruchomić ZP Czereśniowa (nazwijmy go tak umownie).
JKTpl pisze:
Kleszczu pisze:Na Popularnej - mniej więcej w połowie drogi między Czereśniową, a Krańcową w kierunku Ursusa - pojawił się na asfalcie "zygzak". Czyżby szykowały się jakieś roszady przystankowe :-k
A ten zygzak to biały czy żółty, ciekawość pyta?
Biały :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 21 paź 2010, 16:38

Mnie bardziej ciekawi co się pojawi na krańcu przy Krańcowej. Podobno robione jest miejsce na 2 linie. Bym był bardzo zadowolony jakby tak przedłużono 157 i 158.
No i wygląda na to, że przystanek Łopuszańska stanie się stałym dla czerownych jeśli Zajezdnia Kleszczowa nie zostanie przywrócony.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 21 paź 2010, 16:42

dzidek pisze:Mnie bardziej ciekawi co się pojawi na krańcu przy Krańcowej. Podobno robione jest miejsce na 2 linie. Bym był bardzo zadowolony jakby tak przedłużono 157 i 158.
No i wygląda na to, że przystanek Łopuszańska stanie się stałym dla czerownych jeśli Zajezdnia Kleszczowa nie zostanie przywrócony.

Dlaczego ma nie zostać przywrócony :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 21 paź 2010, 16:44

no na pewno nie będzie Zajezdni w stronę Ryżowej, byłaby bardzo blisko przystanku Łopuszańska :arrow: Ryżowa
PURA VIDA!

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 21 paź 2010, 16:46

Kleszczu pisze:
dzidek pisze:Mnie bardziej ciekawi co się pojawi na krańcu przy Krańcowej. Podobno robione jest miejsce na 2 linie. Bym był bardzo zadowolony jakby tak przedłużono 157 i 158.
No i wygląda na to, że przystanek Łopuszańska stanie się stałym dla czerownych jeśli Zajezdnia Kleszczowa nie zostanie przywrócony.

Dlaczego ma nie zostać przywrócony :>
Bo już beton wylany na przystanku Łopuszańska natomiast Kleszczowa do skrzyżowania z Krańcową też jest prawie zrobiona i zatoki tam nie uświadczysz. Skoro nie ma zatok to znaczy, że jedynym zespołem w pobliżu będzie Łopuszańska tym bardziej, że dość długa zatoka powstała w kierunku Czereśniowej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 21 paź 2010, 16:49

dzidek pisze:
Kleszczu pisze:
Dlaczego ma nie zostać przywrócony :>
Bo już beton wylany na przystanku Łopuszańska natomiast Kleszczowa do skrzyżowania z Krańcową też jest prawie zrobiona i zatoki tam nie uświadczysz. Skoro nie ma zatok to znaczy, że jedynym zespołem w pobliżu będzie Łopuszańska tym bardziej, że dość długa zatoka powstała w kierunku Czereśniowej.

To nawet nie wiedziałem ;) Dzięki - w sumie to nie wiem czy jest to słuszne rozwiązanie :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ