Komunikacja miejska we Włochach

Moderator: Wiliam

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 21 paź 2010, 23:34

jak ją zbudują to i korków nie będzie więc buspad nie będzie potrzebny
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36632
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 paź 2010, 23:39

Ke?! To tak, jakbyś twierdził, że zbudowanie S-8 zlikwiduje korki na Moście Grota... :shock:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 21 paź 2010, 23:47

upłynnienie ruchu w samych Alejach nastąpi z całą pewnością - przynajmniej na całym odcinku gdzie będą bezkolizyjne skrzyżowania. korki będą wciąż np przy Ryżowej.
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36632
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 paź 2010, 0:19

Halo, proszę Pana, między Łopuszańską a RZS nie będzie już więcej żadnych więcej bezkolizyjnych skrzyżowań, a to o tym odcinku mówimy, myśląc o 382... :-s
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 22 paź 2010, 10:38

mariow pisze:upłynnienie ruchu w samych Alejach nastąpi z całą pewnością - przynajmniej na całym odcinku gdzie będą bezkolizyjne skrzyżowania. korki będą wciąż np przy Ryżowej.
Skrzyżowania będą bezkolizyjne ale ruch samochodowy będzie o wiele wiele większy niż obecnie.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 22 paź 2010, 13:35

Bastian pisze:Halo, proszę Pana, między Łopuszańską a RZS nie będzie już więcej żadnych więcej bezkolizyjnych skrzyżowań, a to o tym odcinku mówimy, myśląc o 382... :-s
zgadza się proszę Pana, ale obecne skrzyżowanie Aleje/Łopuszańska jest podstawowym źródłem korka (czytaj wąskim gardłem). Oddanie nowego węzła powinno zdecydowanie poprawić przepustowość i doprowadzić do likwidacji korka na nim.
a co za tym idzie nie widzę konieczności buspasa
PURA VIDA!

wojtor
Posty: 665
Rejestracja: 01 cze 2008, 12:01

Post autor: wojtor » 22 paź 2010, 13:45

mariow pisze: zgadza się proszę Pana, ale obecne skrzyżowanie Aleje/Łopuszańska jest podstawowym źródłem korka (czytaj wąskim gardłem). Oddanie nowego węzła powinno zdecydowanie poprawić przepustowość i doprowadzić do likwidacji korka na nim.
a co za tym idzie nie widzę konieczności buspasa
Upłynni się w kierunku południowym. Ale zwiększy się korek w kierunku Centrum. Już teraz w szczycie popołudniowym potrafi się ciągnąć od RZS do PKP WKD Al. Jerozolimskie. Po dociągnięciu TSW będzie znacznie gorzej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36632
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 paź 2010, 14:32

mariow pisze:Oddanie nowego węzła powinno zdecydowanie poprawić przepustowość i doprowadzić do likwidacji korka na nim.
Jakiego węzła? Przecież pisałem o Salomea - Wolica (nowy ruch) oraz o odcinku między Łopuszańską a RZS. Co w ogóle ma węzeł przy Łopuszańskiej i korki za nim do autobusu startującego z Krańcowej?!
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 22 paź 2010, 14:36

Bastian pisze:Co w ogóle ma węzeł przy Łopuszańskiej i korki za nim do autobusu startującego z Krańcowej?!
to co napisałem, że korki na odcinku między Łopuszańską a RZS (w kier płd) są własnie spowodowane przez ten węzeł. chyba że my po prostu o różnych rzeczech rozmawiamy i ja o jednym kierunku a ty o drugim
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36632
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 paź 2010, 14:41

mariow pisze:ja o jednym kierunku a ty o drugim
No! Myślałem, że gdy piszę o S-W, domyślisz się, że chodzi mi o wpuszczanie tamtędy potoku samochodów, a nie wypuszczaniu...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 22 paź 2010, 16:22

ok, tu niestety muszę przyznać że nie widzę punktu do poprawy. Wąskim gardłem pozostanie nie tyle RZS ale Prymasa, na której korki potrafią skutecznie przyblokować własnie Aleje aż do torów WKDki (jak napisał też wojtor)
czy sama SW spowoduje większy napływ? być może. ale dopiero po dociagnięciu do Wolicy (a nie póki co do POW) kiedy ruch podwarszawski zdecyduje się obrać Aleje jako drogę do centrum zamiast Al.Krakowskiej
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 24 paź 2010, 22:39

Podobno na Popularnej już działa nowy przystanek (jednocześnie przestał funkcjonować przystanek "Mikołajska" w kierunku PKP).
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 26 gru 2010, 12:10

mariow pisze:wydawało mi się że przystanek Zaj Kleszczowa zostanie utrzymany w stronę Alej J. Ale przyglądam się planom i wynika z nich że w miejscu obecnego przystanku będzie jezdnia Krańcowej (naprzeciwko odcinka biegnącego dalej do Popularnej). Skrzyżowania Krańcowa/Kleszczowa wg projektu przebudowy Kleszczowej bedzie miało formę ronda.
Jak już w innym temacie zauważyłem przystanki przy Zajezdni powrócą http://www.siskom.waw.pl/materialy/kles ... da_syt.pdf
I to na nich zamiast na Łopuszańskiej mam nadzieję, że będą znowu stawać czerowne linie (517 o ile ta dotrwa do tego czasu w obecnej formie i 401).

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 26 gru 2010, 18:47

Ja widziałem ale tylko w stronę ryzowej
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 06 paź 2011, 8:41

Kto wymyślił wtyczki na 127 :dobani: Wczoraj ok. 17 pojawił się we Włochach piękny trójskład z wtyczką w środku =;
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ