Straż Miejska - po co oni istnieją?

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7681
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 07 kwie 2008, 9:56

2 scenki:

Piątek 4.04, róg Marszałkowskiej i Waryńskiego. Na parapecie sklepu dziadek z babcią sprzedają owoce - handlują tu nielegalnie. Podchodzi 2 mundurowych. Popatrzyli, pogadali, kazali zwinąć parasol i sobie poszli. Handlarze zostali - tak walczy się w ramach akcji "Zefir".

Niedziela 6.04, plac Starynkiewicza. O 7.50 zgłaszam zaparkowany samochód w skrajni toru. Przyjeżdżamy o 9.05 holownikiem z wagonem 102Na. Samochód stoi, radiowóz SM stoi i panowie deliberują co dalej. Dojeżdża NT ZTM i NR TW. Stoimy. Strażnicy oświadczają, że nic nie zrobią. Wkurzeni do granic samochód przesuwamy sami. Za dużo energii włożyliśmy w imprezę, żeby teraz dwóch niedorajdów nam ją zniszczyło.

Po co utrzymuje się tą bandę nieudaczników i darmozjadów???
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5298
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 07 kwie 2008, 11:48

Jakie kompetencje, taka straż...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7681
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 07 kwie 2008, 13:06

Paweł_K pisze:Jakie kompetencje, taka straż...
W obu wyżej ukazanych sytuacjach strażnicy mieli wystarczające kompetencje i uprawnienia do pracy.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 07 kwie 2008, 15:20

A ileż to razy się widzi jak stoi nieprawidłowo zaparkowany samochód w zatoce autobusowej, a miejscy sobie koło tego przejeżdżają lub przechodzą bez żadnej reakcji ](*,) Straż Miejska to potrafi tylko małolatów za palenie papierosów spisywać - a i to im się czasami nie udaje :D

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 07 kwie 2008, 16:26

Ile ja się nadzwoniłem do nich na 986 w sprawie źle zaparkowanych blachosmrodów, czy nieodśnieżonego chodnika, notabene w większości przypadków sprawa dotyczyła tego samego miejsca :-" W kominie można zapisać ile razy jakikolwiek patrol przyjechał, przy czym na odśnieżenie chodnika doczekałem się w lutym (następnej zimy już nie dzwoniłem w związku z tym wogóle, przynajmniej zaoszczędziłem na rachunku telefonicznym), a blachosmrody jak parkowały, tak parkują nadal i nikt ich wciąż nie tyka (-(

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36651
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 kwie 2008, 17:40

Ja tylko zwrócę uwagę, że rzecz nie dotyczy stricte Straży Miejskiej, ale ogólnej nieruchawości wszelkich służb. Nie sądzę, by policja była o wiele lepsza.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
floyd
Posty: 531
Rejestracja: 08 sty 2006, 19:09
Lokalizacja: saska kępa (międzynarodowa)
Kontakt:

Post autor: floyd » 08 kwie 2008, 18:02

Bastian pisze:Ja tylko zwrócę uwagę, że rzecz nie dotyczy stricte Straży Miejskiej, ale ogólnej nieruchawości wszelkich służb. Nie sądzę, by policja była o wiele lepsza.
No tak, tylko jak Policja powie "że ma ważniejsze sprawy", to jestem w stanie jakoś w to uwierzyć. A co takiego do roboty ma Straż Miejska, żeby nie móc zająć się chociażby samochodami parkującymi tak, że utrudniają ruch pieszym i komunikacji miejskiej. A jeżeli oni tego nie zrobią to niestety kierowcy sami z siebie się nie nauczą.
Hanoi, Pekin, Hong Kong, Polska: http://pl.youtube.com/65floyd65
Pamiętnik sprzed lat: http://blogsprzedlat.blogspot.com/
Życie na dalekim wschodzie: http://ssm2003.blogspot.com/

Zawodowo :)

Awatar użytkownika
8917
Posty: 1279
Rejestracja: 19 mar 2007, 19:48
Lokalizacja: Łuków/Warszawa

Post autor: 8917 » 30 lis 2008, 12:55

Wrzucam tutaj, bo nie widzę lepszego tematu. ;-) Cała sytuacja jest dziwna, jakby nie można było zamówić pojazdów w kolorze białym z żółtoczerwonym paskiem. ](*,) Może KGP się ulituje i nie będą musieli ich przemalowywać, ale z drugiej strony, gdy srebrno-niebieskie barwy pozostaną, rzeczywiście może być problem z odróżnieniem ich od wozów policyjnych... :neutral:
Polska The Times pisze:Straż miejska utopiła w farbie prawie 700 tys. zł
Marcin Zieliński 2008-11-29 13:51:05, aktualizacja: 2008-11-29 13:52:16

Obrazek
A takie samochody zamówiła sobie stołeczna straż miejska

Stołeczna straż miejska będzie musiała przemalować 37 nowych fordów focusów, które w czwartek przyjechały do Warszawy. Powód? Ich kolor oraz emblematy są łudząco podobne do policyjnych radiowozów.

A w taki sposób nie mogą być malowane żadne samochody w Polsce.

I choć straż miejska zarzeka się, że samochody, które kosztowały blisko 3 mln zł, różnią się od policyjnych, to Komenda Główna Policji nie ma złudzeń: wozy trzeba przemalować. A to koszt ok. 700 tys. zł.

Za całe zamieszanie odpowiedzialna jest Danuta Cimaszewska, zastępca komendanta stołecznego straży miejskiej, która celowo zamówiła auta w takim kolorze. - Te samochody będą praktyczniejsze - tłumaczy Cimaszewska. - Obecnie mamy białe auta z żółto-czerwonym paskiem. Takie samochody szybko się brudzą. Srebrne pojazdy są pod tym względem lepsze - dodaje.

Jej zdaniem nowe auta straży są inne niż radiowozy policji. - Różnice widać gołym okiem. Policyjne radiowozy mają niebieski odblaskowy pasek po boku, a nasze matowy granatowy. Mają też napis: straż miejska - podkreśla, dodając, że nawet jeśli ktoś pomyli się i uzna radiowóz straży miejskiej za policyjny, to nic się nie stanie. - Obie służby są przecież powołane do niesienia pomocy - mówi.
Tymczasem według przepisów srebrne auta z niebieskim paskiem zarezerwowane są tylko dla jednej służby: policji.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które przygotowało ustawę, nie zajęło w tej sprawie jednoznacznego stanowiska. - To pierwszy taki przypadek w Polsce i nie wiemy, co z tym począć - przyznaje Wioletta Paprocka, rzeczniczka MSWiA. - Najwyraźniej jest to błąd logistyka stołecznej straży. Sprawę przekazaliśmy Komendzie Głównej Policji. To ona zadecyduje, czy samochody są na tyle podobne, aby trzeba było je przemalować - dodaje.

A KGP w tej sprawie nie ma żadnych wątpliwości. - To niewłaściwe, aby straż miejska miała tak podobny kolor radiowozów do naszych - mówi Mariusz Sokołowski, rzecznik policji. - Osoby prywatne, a także instytucje nie mogą poruszać się samochodami przypominającymi policyjne radiowozy. Mogą być pociągnięte do odpowiedzialności karnej. Dlatego strażnicy powinni zmienić kolor - dodaje.

Jeśli strażnicy nie przemalują samochodów, będą one rdzewiały w garażach. Ponieważ gdy wyjadą na ulice, policjanci będą mogli wlepić strażnikom nawet 500-złotowy mandat.

Okazuje się jednak, że przemalowanie może być bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Straż miejska nie ma na to w budżecie pieniędzy. - Przemalowanie jednego forda focusa w naszym serwisie to koszt około 18 tys. zł - mówi Hanna Kawicka z autoryzowanego salonu forda Auto Plaza Bielany.

Gdyby strażnicy chcieli zmienić kolor wszystkich 37 radiowozów, musieliby wydać na to ok. 700 tys. zł. Za te pieniądze mogliby kupić 10 dodatkowych samochodów.

Taniej byłoby przemalować auta u prywatnego lakiernika (ok. 8 tys. zł). Ale wówczas straż straci gwarancję na lakier w fokusach. Strażnicy na razie nie martwią się, skąd wezmą pieniądze na lakiernika. Liczą, że kierowani solidarnością służb mundurowych policjanci zmienią zdanie.
http://www.polskatimes.pl/warszawa/6453 ... l#material
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
floyd
Posty: 531
Rejestracja: 08 sty 2006, 19:09
Lokalizacja: saska kępa (międzynarodowa)
Kontakt:

Post autor: floyd » 30 lis 2008, 13:25

^^^ Ja na zdjęciach nie widzę ani jednego Forda Focusa - to Fordy Fusion.
Hanoi, Pekin, Hong Kong, Polska: http://pl.youtube.com/65floyd65
Pamiętnik sprzed lat: http://blogsprzedlat.blogspot.com/
Życie na dalekim wschodzie: http://ssm2003.blogspot.com/

Zawodowo :)

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 30 lis 2008, 14:10

Polska The Times pisze:Jeśli strażnicy nie przemalują samochodów, będą one rdzewiały w garażach. Ponieważ gdy wyjadą na ulice, policjanci będą mogli wlepić strażnikom nawet 500-złotowy mandat.
to mi się podoba :D
noidea

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5268
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 30 lis 2008, 16:20

Oj tam... Przepasać czerwono-żółtą szarfą i będzie git :D .

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 30 lis 2008, 18:00

floyd pisze:^^^ Ja na zdjęciach nie widzę ani jednego Forda Focusa - to Fordy Fusion.
Dokładnie, sam się nad tym glowiłem :D

[ Dodano: Nie 30 Lis, 2008 18:02 ]
8917 pisze:Za całe zamieszanie odpowiedzialna jest Danuta Cimaszewska, zastępca komendanta stołecznego straży miejskiej, która celowo zamówiła auta w takim kolorze. - Te samochody będą praktyczniejsze - tłumaczy Cimaszewska. - Obecnie mamy białe auta z żółto-czerwonym paskiem.
Jest winny, więc wiadomo kogo wpedzić w koszta (-(

Najlepszym rozwiązaniem, byłoby odkupiene tych wozow przez policje, po dobrej cenie, a straznikom, Ford powinien udzielić dobrego rabatu, na nastepne 37 wozów, a jak wiadomo białe są najtańsze :D

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 30 lis 2008, 19:28

TGM pisze:Przepasać czerwono-żółtą szarfą.
:arrow: "Zdjąć to! To jest profanacja! To jest policzek w twarz dla całej ekipy!" ("Miś" Stanisława Barei)

A tak na poważnie, to od służb mundurowych wypadałoby wymagać znajomości prawa, więc za takie narażenie miasta na koszty ktoś powinien ponieść odpowiedzialność (bo zapewne nie tylko przez ręce wymienionej w tekście pani przechodziło to zamówienie).

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 30 lis 2008, 23:12

Można po prostu pasek (przemalować) nakleić zamiast tego niebeiskiego, co wyjdzie taniej niż przemalowanie całego wozu
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26837
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 gru 2008, 13:42

Albo nawet nakleić folię...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ