Przebudowa Nowowiejskiej

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 12 cze 2008, 17:33

Przebudowa tej ulicy się już zaczęła... Organizacja ruchu na tej ulicy jest znana, ale przypomnę: tramwaje na odcinku pl. Politechniki - pl. Zbawiciela jeżdżą środkiem jezdni, na odcinku Waryńskiego - pl. Zbawiciela samochody jeżdżą jednokierunkowo do pl. Zbawiciela, na odcinku Waryńskiego - pl. Politechniki ruch przelotowy odbywa się jednokierunkowo w kierunku pl. Politechniki, w przeciwnym kierunku od pl. Politechniki samochody dojeżdżać mogą do przystanku tramwajowego :mewa: Politechnika, a w miejscu przystanku jezdnia zwęża się, dzięki czemu z tramwaju wysiada się bezpośrednio na platformę przystankową.

Czemu założyłem ten wątek? Otóż niedawno zawieszono przystanek :mewa: Politechnika 03. W czasie przeprowadzanych prac COFNIĘTY został krawężnik, w związku z czym wysiadać się będzie na jezdnię. Dla mnie to swego rodzaju uwstecznienie! I wygląda na to, że ruch samochodów na odcinku Waryńskiego - pl. Politechniki będzie mógł odbywać się przelotowo w obu kierunkach. Raczej ruchu tramwajów to nie usprawni, spodziewałbym się za to zwiększenia ruchu samochodów osobowych i co za tym idzie - zwiększenia liczby przypadków blokowania tramwajów...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 12 cze 2008, 17:43

MeWa pisze:W czasie przeprowadzanych prac COFNIĘTY został krawężnik,
Przypomina mi to modernizację Pl.Zawiszy - piesi mają sie czuć jak w Tokio. Wąskie chodniki, a do tego jeszcze droga. super.... Może tam będzie tylko... buspas?
Obrazek

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 12 cze 2008, 18:35

Moim zdaniem, Nowowiejska powinna na tym odcinku być dostępna tylko dla tramwajów plus ew.rowerów po bokach.

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 12 cze 2008, 21:22

Te manewry z krawężnikami to mam nadzieję tylko tymczasowo (tylko z jakij okazji?), bo montowane sa stare uzywane betonowe prefabrykaty.
"A jedenastka to pojedzie w zatrzymanie, bo oni nie mogą tymi nowymi tramwajami po innych torach jeździć"

"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 cze 2008, 21:53

piotram pisze:Te manewry z krawężnikami to mam nadzieję tylko tymczasowo (tylko z jakij okazji?)
wygląda na to, że na czas prac przy tej kanalizacji. Że też im się chciało...

Zastanawiam się tylko czemu teraz to robią, skoro mogliby za rok podczas przebudowy całej ulicy...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 cze 2008, 21:58

Nie wiem, czy nie ze względu na budowę nowych filtrów na Filtrach.

Poza tym, czy będzie w przyszłym roku robiona Nowowiejska i kiedy, to się jeszcze okaże.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

krzysiekp
Posty: 19
Rejestracja: 11 maja 2008, 10:05
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krzysiekp » 18 cze 2008, 9:49

Na razie remontowany jest wodociąg na odcinku między przystankami pl.politechniki - nowowiejska. Na razie wykopali dziury w ziemi, ale potem zamontują prowizorycznie tory i tramwaje będą jeździły ponad tymi wykopami.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 18 cze 2008, 12:00

krzysiekp pisze:pl.politechniki - nowowiejska
nie tylko, bo na całym odcinku - do pl. Zbawiciela
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 12 lut 2011, 0:06

Obrazek

Nowowiejska: kiepsko już na starcie

Co do dnia i godziny Tramwaje Warszawskie rozpisały remont Nowowiejskiej między placami: Zbawiciela i Politechniki. Niestety, opóźniły jednak termin otwarcia ofert.


Prezes Tramwajów Warszawskich Krzysztof Karos obiecał remont torowiska na Nowowiejskiej od 2 kwietnia do 29 maja. Otwarcie ofert miało nastąpić w piątek, ale się nie udało.

– Termin został przesunięty na przyszły tydzień w związku z pytaniami od oferentów – mówi rzecznik Tramwajów Warszawskich Michał Powałka.

Nowy termin to środa, ale on też może jeszcze ulec zmianie. Tymczasem remont Nowowiejskiej to element inwestycyjnej układanki – jest skoordynowany z wymianą rozjazdów na pl. Unii Lubelskiej i skrzyżowaniu Nowowiejskiej z al. Niepodległości. Tędy pojadą też tramwaje podczas zamknięcia Marszałkowskiej obok budowy drugiej linii metra.

Na Nowowiejskiej przybędą nowe chodniki, wiaty i ścieżka rowerowa. Według Zielonego Mazowsza, projekt jest niedopracowany – zachęca m.in. do dzikiego parkowania.
http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/10, ... arcie.html
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 12 lut 2011, 12:05

wymianą rozjazdów na pl. Unii Lubelskiej
:bredzisz:

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 lut 2011, 13:24

No co? To nie wiedziałeś, że łącznik do Belwederskiej ma iść Bagatelą? :D
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

esbek
Posty: 582
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 12 lut 2011, 20:51

Glonojad pisze:No co? To nie wiedziałeś, że łącznik do Belwederskiej ma iść Bagatelą? :D
A może przywrócą pętlę na Placu Unii Lubelskiej?
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 lut 2011, 20:59

W Warszawie pętle z placów się wyrzuca, a nie przywraca...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 13 lut 2011, 23:55

Obrazek

Krytykują remont Nowowiejskiej: rower to nie tramwaj

Zielone Mazowsze krytykuje projekt remontu Nowowiejskiej. - Jest bardzo niekorzystny dla rowerzystów i pieszych - przekonuje stowarzyszenie.


Remont ma się zacząć w kwietniu, choć przetarg opóźniają dodatkowe pytania wykonawców. Ratusz ogłosił, że Nowowiejska od pl. Zbawiciela do pl. Politechniki wypięknieje: będą m.in. chodniki z dużych płyt. Za prace odpowiadają Tramwaje Warszawskie, które wymienią tu też tory.

Projekt nie podoba się jednak stowarzyszeniu Zielone Mazowsze. Uważa ono, że miasto znów nie uwzględniło potrzeb cyklistów. Projektowana ścieżka rowerowa będzie niewygodna, bo połączy jedynie planowane ścieżki wzdłuż ul. Noakowskiego i Waryńskiego bez możliwości skręcania. - Urzędnicy często myślą, że rower zachowuje się jak tramwaj i musi jechać wyznaczonym torem. Projektant nie przewidział, że na pl. Politechniki rowerzyści chcieliby skręcić np. w Lwowską albo wyjechać z ul. Śniadeckich w Noakowskiego - wytyka Aleksander Buczyński z Zielonego Mazowsza.

Już w czasie konsultacji rok temu organizacje społeczne proponowały, by zrobić zjazd ze ścieżki na rondo. Wtedy rowerzyści poruszaliby się po nim razem z samochodami i mogliby skręcić tam, gdzie chcą. - Auta na rondach jeżdżą wolno, więc rowerem można by przejechać bezpiecznie. Na ścieżce wokół ronda rowerzyści mogą wpadać na pieszych - ostrzega Aleksander Buczyński.

Inny problem to brak udogodnień dla rowerzystów na odcinku między ul. Waryńskiego a pl. Zbawiciela. Zielone Mazowsze przypomina, że zapewnienie ruchu rowerowego na Nowowiejskiej i w al. Wyzwolenia wymusza plan zagospodarowania przestrzennego. - Ten fragment ulicy powinien służyć tramwajom, rowerzystom, pieszym i kierowcom dojeżdżającym do posesji. Ruch samochodowy jest tu niewielki - zauważa Wojciech Szymalski z Zielonego Mazowsza.

Stowarzyszenie uważa też, że remont Nowowiejskiej nie będzie korzystny dla pieszych, bo np. w niektórych miejscach chodnik ma być zwężony. To zachęci zaś kierowców do nielegalnego parkowania.

Zielone Mazowsze wysłało uwagi do Tramwajów Warszawskich i do prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz. Żąda szybkiej poprawy projektu. Tomasz Kunert, rzecznik miejskiego koordynatora ds. remontów, powiedział nam, że stowarzyszenie dostanie wkrótce odpowiedź. Rowerzyści raczej nie mogą już jednak liczyć na zmiany. - Na Nowowiejskiej od ul. Waryńskiego do pl. Zbawiciela nie ma miejsca na ścieżkę rowerową - twierdzi Tomasz Kunert. - Rowerzyści będą mogli korzystać z jezdni. Na bezpośrednie zjazdy ze ścieżki na rondo na pl. Politechniki nie zgodził się miejski inżynier ruchu.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 ... amwaj.html
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 lut 2011, 7:13

Za to na ścieżce wokół ronda mają pierwszeństwo, a włączając się na rondo musieliby ustąpić pierwszeństwa samochodom.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ