Buspasy

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26826
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 18 gru 2008, 14:09

Jak tylko Grażyna L. zwolni Mieczysława K. z roboty? :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7672
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 18 gru 2008, 14:26

Glonojad pisze:Jak tylko Grażyna L. zwolni Mieczysława K. z roboty? :p
Jak Jacek W. przestanie go uwalać pod wpłytem betonowego Miecia.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 18 gru 2008, 17:32

na Puławskiej (od Karczunkowskiej do Poleczki).
Dobrze. Dobrze. Tylko czemu dopiero od Karczunkowskiej? Obecnie korek zaczyna się między Mysiadłem, a Dąbrówką. Tam buspas byłby bardziej potrzebny niż na północnym końcu.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
humptyangel
Posty: 554
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:48
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: humptyangel » 18 gru 2008, 19:03

Tm pisze:Dobrze. Dobrze. Tylko czemu dopiero od Karczunkowskiej? Obecnie korek zaczyna się między Mysiadłem, a Dąbrówką. Tam buspas byłby bardziej potrzebny niż na północnym końcu.
Bo miedzy Mysiadłem a Dąbrówką swoje rządy zaczyna GDDKiA - nikt do tej pory nie odważył się pisać do Generalnej aby wyznaczyła buspas. Karczubnkowska to ostatnie większe skrzyżowanie w granicach Warszawy, od którego można rozpocząć/zakończyć buspas. ZTM do ZDM - zabawa w sosie własnym, zaś Gdaka... :-k
Właściwie będąc konsekwentnym, to winno się wyznaczyć bus pas od początku odcinka 2x3 czyli as far as i remember do Energetycznej.

MisiekK:
TRASA AK - KIEDY??????
Nie wiem czy było to pisane, ale Transeko zrobiło na zlecenie ZTM analizę wyznaczenia bus pasa na Trasie AK - odcinka nie pamiętam, ale chodziło o ten co SISKOM na czele z naszym rzecznikiem Wojtkiem "tarantula01" wiercił. Teraz ZTCW przez to opracowanie przegryza się inż. Janusz Galas, gdyż on przy pierwszym wniosku był tej idei przeciwny z paru, wg mnie niesłusznych względów.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu jego napisania:)
Obrazek
SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36632
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 18 gru 2008, 19:14

humptyangel pisze:Transeko zrobiło na zlecenie ZTM analizę
Jak to, podobno ZTM palcem w tej sprawie nie ruszył? :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7672
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 18 gru 2008, 19:20

humptyangel pisze:Nie wiem czy było to pisane, ale Transeko zrobiło na zlecenie ZTM analizę wyznaczenia bus pasa na Trasie AK - odcinka nie pamiętam, ale chodziło o ten co SISKOM na czele z naszym rzecznikiem Wojtkiem "tarantula01" wiercił. Teraz ZTCW przez to opracowanie przegryza się inż. Janusz Galas, gdyż on przy pierwszym wniosku był tej idei przeciwny z paru, wg mnie niesłusznych względów.
Kiedy?? Jeśli to to sama analiza z księżyca, którą cały czas podpiera się ZDM, to na 100% Galas się nie zgodzi.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
humptyangel
Posty: 554
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:48
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: humptyangel » 18 gru 2008, 20:59

Bastian pisze:Jak to, podobno ZTM palcem w tej sprawie nie ruszył? :P
Początkowo wrażenie było takie, że ZTM nic nie zrobił, ale... się poprawił. Zwracam honor za pójście po rozum do głowy. A wrażenie wynikło z opisu przebiegu spotkania, w telegraficznym skrócie: ZDM: nie, IR: nie, ZTM: przyjmujemy do wiadomości, Wojciechowicz: ok, sprawy nie ma, pozamiatane.
MisiekK pisze:Kiedy?? Jeśli to to sama analiza z księżyca, którą cały czas podpiera się ZDM, to na 100% Galas się nie zgodzi.
Oł nie Panie, tosz ten płód powstał w czasach obecnych i wspólnoty żadnej nie ma z tym gniotem ZDM.
Kiedy: niedawno, wskazówka: kiedy to kierowcy autobusów na Trasie AK jeździli zgodnie z przepisami, nie korzystając jak to bywa często z pasów awaryjnych czy pasów wydzielonych z ruchu - taki ukaz na czas pomiaru wyszedł. W sumie to na plus wyszło.

(jakoś tak mnie w staropolszczyznę ciągnie ;-) )
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu jego napisania:)
Obrazek
SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 18 gru 2008, 21:01

Życie Warszawy pisze:Tymczasem odpowiedzialni za komunikację nabrali wiatru w żagle. ZTM przygotowuje kolejne projekty buspasów: w Al. Jerozolimskich (między pl. Zawiszy i mostem Poniatowskiego – w obu kierunkach),
A tu po co, skoro jest dobry ponoć tramwaj? Bo się jeszcze takie 521 rozpędzi i będzie problem:P

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36632
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 18 gru 2008, 21:47

Andrzej pisze:A tu po co, skoro jest dobry ponoć tramwaj?
Też bym to chciał wiedzieć. Choć po prawdzie, to takim liniom, jak 171, 501, 175, 111 i paru innym by się on przydał.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 18 gru 2008, 21:56

111 to chyba zbyt wiele nie zyska na tych nowych buspasach :D

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7672
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 18 gru 2008, 22:34

humptyangel pisze:Oł nie Panie, tosz ten płód powstał w czasach obecnych i wspólnoty żadnej nie ma z tym gniotem ZDM.
Kiedy: niedawno, wskazówka: kiedy to kierowcy autobusów na Trasie AK jeździli zgodnie z przepisami, nie korzystając jak to bywa często z pasów awaryjnych czy pasów wydzielonych z ruchu - taki ukaz na czas pomiaru wyszedł. W sumie to na plus wyszło.
OK - Chętnie bym to zobaczył.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 19 gru 2008, 17:08

humptyangel pisze:Bo miedzy Mysiadłem a Dąbrówką swoje rządy zaczyna GDDKiA - nikt do tej pory nie odważył się pisać do Generalnej aby wyznaczyła buspas.
To mogliby chociaż od granicy Warszawy zacząć (lub od Kuropatwy jeśli konieczne jest skrzyżowanie). Jak przy Karczunkowskiej zwężą jezdnię to się obawiam, że korek wydłuży się na południe.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 19 gru 2008, 20:58

Rosa pisze:111 to chyba zbyt wiele nie zyska na tych nowych buspasach :D
171 także.
Najdłuższy odcinek byłby dla 517, 521, 158..

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25339
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 20 gru 2008, 0:18

171 zyska wiele. Korek przed Pl. Bankowym jej wyjątkowo nie służy. Podobnie jak E2 i 522.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
humptyangel
Posty: 554
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:48
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: humptyangel » 20 gru 2008, 0:36

MisiekK pisze:OK - Chętnie bym to zobaczył.
Jak będzie dostępny oficjalnie na stronie SISKOM dostaniesz pierwszy informacje :smile:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu jego napisania:)
Obrazek
SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji

ODPOWIEDZ