Pożary pojazdów warszawskiej komunikacji

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
MJ
(Jachim)
Posty: 2210
Rejestracja: 24 lut 2012, 14:57

Post autor: MJ » 13 kwie 2024, 12:06

Robert 514 pisze:
12 kwie 2024, 7:44
konri pisze:
12 kwie 2024, 3:09
2029 spłonał po północy na Globusowej na 189.
Nie wiem jak on przechodził codzienny przegląd bo stan techniczny odbiegał od innych Solbusow choćby praca silnika
Akurat w znacznej większości wozów z Woronicza silniki dziwnie pracują i wydają jakieś dodatkowe dźwięki, ale nie sądzę by silnik sam w sobie był przyczyną pożaru.
wincenty pisze:
12 kwie 2024, 12:44
8239 pisze:
12 kwie 2024, 12:05

To prawda, że sporo części będzie się dało odzyskać, ale najważniejsze że na pewno do ruchu nie powróci. :)
No i dobrze, kolejnego Solozłoma mniej, już 3 w ciągu roku...
A co by nie mówić, w ciągu już prawie 25 letniej eksploatacji Solarisów w Warszawie mocno spaliły się tylko 2 wozy- 8711 i 5235,o ile mnie pamięć nie myli... I chyba jakiś Connex, ale biorąc pod uwagę jak oni te autobusy serwisowali to nawet nie dziwne...
5235 wcale tak bardzo się nie spalił. Ten 2029 znacznie bardziej. We wspomnianym Solarisie zaledwie spaliła się tylko komora silnika, w przedziale pasażerskim do 3 drzwi potopiły się (od temperatury) niektóre elementy plastikowe. Zasadniczo pierwszy człon był cały. Z Solarisów bardziej spalił się 8711 (chyba jeszcze jakaś deska) oraz jedną czy dwie Urbinetki z których zostały prawie same kratownice.

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 690
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » 13 kwie 2024, 20:34

Osa to jeszcze ogarnia rzeczywistość? Spodziewam się jednak po nim więcej niż pisanie bzdur i totalny brak reasearchu...
Pożar autobusu z zajezdni MZA przy ul. Kleszczowej
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7 ... szawa.html
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 14 kwie 2024, 0:17

ZielonyJamnik pisze:
13 kwie 2024, 20:34
Osa to jeszcze ogarnia rzeczywistość? Spodziewam się jednak po nim więcej niż pisanie bzdur i totalny brak reasearchu...
Coś tam ogarnia, lepiej od bajkopisarstwa Transinfo, ale gorzej od Transportu Publicznego. Pytanie ile mógł napisać, że wyszła taka dziwna teza, której bym się po nim do końca nie spodziewał.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

fraktal
Posty: 5478
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 14 kwie 2024, 9:27

Czytelnika nie bardzo interesuje zajezdnia, do której pojazd należał tak naprawdę. A to, że miejscy przewoźnicy są łaskawie przez niego traktowani to widać nie od dziś. Nawet zastrzeżenia co do wybudowania przystanków Reduta Wolska nie były kierowane pod adresem Tramwajów, tylko projektantów tych rozwiązań, których szukał poza TW. No i w tym artykule też - MZA jest the best, bo jako jedyne kupuje nowe pojazdy.

ODPOWIEDZ