[Białystok] Pociąg papieski odwiedzi Podlasie

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
kulikowski
Posty: 894
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:39
Lokalizacja: Rakowiec

Post autor: kulikowski » 13 maja 2009, 12:28

Obrazek
Pociąg papieski odwiedzi Podlasie
2009-05-11 09:16:39

Zwykle kursuje miedzy Krakowem a Wadowicami. Ma nowoczesną sylwetkę i ogromne zadanie - przypominać o osobie i nauczaniu Jana Pawła II. Papieski pociąg "Totus Tuus" ponownie przyjedzie do województwa podlaskiego.

Po raz pierwszy był tu we wrześniu ubiegłego roku - z okazji beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Michała Sopoćki. Wzbudzał ogromne zainteresowanie. Jeździł na trasie Białystok-Kuźnica. PKP Przewozy Regionalne postanowiły wygospodarować pieniądze, by ponowie pociąg papieski dotarł do Podlaskiego i to na dłużej.

Tym razem jutro - na tydzień - pociąg papieski przyjeżdża na Podlasie. Odwiedzi Białystok, przejedzie na trasie Białystok - Łapy, Białystok - Sokółka a także dotrze do Grajewa i na krótko do Ełku. Uroczyste powitanie na stacji w Białymstoku w poniedziałek o godz.16.05. "Mam nadzieję, że przyjedzie punktualnie" - dodaje Elżbieta Załuska - dyrektor zakładu PKP Przewozy Regionalne.

Już we wtorek od godz.9.00 Totus Tuus prezentowany będzie na stacji w Łapach. Dokładny rozkład dostępny jest w Informacji oraz na stronie internetowej PKP Przewozy Regionalne. Podróżowanie tym specjalnym pojazdem nie wymaga biletów.

Pociąg papieski odjedzie z Białegostoku 19 maja. To rocznica urodzin Jana Pawła II. Papież urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach.

(źródło: Radio Białystok, 10 maja 2009)
cyt. za: Rynek Kolejowy
7 9 15 128 136 154 172 175 188 208 504 S-2 S-3 RL R8 N32 N38 N88

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 maja 2009, 12:54

Pociąg papieski odjedzie z Białegostoku 19 maja. To rocznica urodzin Jana Pawła II. Papież urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach.
Aha.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ