Sieci komórkowe

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 23 maja 2009, 10:29

Ja, ziomal, troll królewski, oświadczam, iż korzystam z oferty Polkomtela 36.6. :D
Początkowo, 3 lata temu, był to simplus. Wykorzystywałem jak to trza było, nie było problemów jakiś, choć nie miałem żadnych promocji. Później przeszedłem na abonament po pół roku- tak ciągnęłem 2,5 roku w plusie, jednak za dużo to kosztowało :-" O-) Więc od stycznia jestem w simplusie/36.6 ponownie przez jakiś czas, ale planuję wrócić do abonamentu plusowego :D To znaczy, simplus się tak bardzo nie opłaca. Co innego podobno MixPlus. A ja noszę w swym telefonie kartę sim 36.6. I wszytsko byłoby pieknie, gdyby- z winy mego telefgonu bądź 36.6- nie byłoby problemów z dochodzeniem smsów od niedawna i innych dziwacznych zaburzeń... :-? Jest bober (1000 sms darmo) i jego chyba bym aktywował gdyby nie te sms-y mi nie dochodzące.
Z moich znajomych najwięcej ma telefony w Plusie (simplus, 36.6 etc), Orange i Play, pare osób także w Erze. Generalnie są zadowoleni, głównie Ci, którzy są w orange ze względu na sms-y.
Polecałbym 36.6, ale tylko przejściowo, bo na stałe ta oferta się nie opłaca ;-)
Co do zasiegu- wydawało mi sie kiedyś, że najlepszy ma Era, bo moim znajomym wyświetlało z dokłądnością co do osiedli-części dzielnic w Wawie, gdzie są. Choć to o niczym nie znaczy w sumie :smile: Mi zależy na górach. W górach- zależy w jakim rejonie- przykładowo w Beskidzie Sądeckim, jeśli nie wysoko, to z zasiegiem plusowym takich problemów strasznych nie ma. Czasem jednak, gdziekolwiek, szczególnie w metrze (ale to inna sprawa), pokazuje 1-2 kreski, a pomimo to zasięgu prawie nie ma.
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 23 maja 2009, 11:22

Ja niedawno rozkminiałem sprawy telefonów i ofert i od długiego czasu mam telefon w Simplusie przy simplusie pozostałem.
mogłem przejść na MixPlus ale tu pojawił sie problem tego ze trzeba wpłacać konkretna kwotę anie zawsze po prostu mam. A nie lubię długich umów wiec wpłaty po 80zł co miesiąc to dla mnie kosmos.

Co do samego dzwonienia, na poprzednim telefonie miałem 18 godzin rozmów i 2138 SMS przez 3 lata. MMSów brak.
Natomiast inna rzecz to 2 lata i prawie 330MB danych GPRS.
I to właśnie spowodowało że pozostałem w Simplusie bo która siec ma tak tani internet w wersji na kartę?
teraz kupuje 50MB za 10zł i mi wystarcza prawie na cały miesiąc, drugie 10 zł to na rozmowy i smsy.
Obrazek

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 23 maja 2009, 11:45

Bastian pisze:(mam wrażenie, że był już temat o tym - jeżeli uda mi się go jednak odnaleźć, to połączę ;))
(..)
Play, wygląda na to, jest najbardziej opłacalny finansowo, ale jak zacząłem czytać opinie, to nabrałem wrażenia o nienajlepszej jakości obsługi i problemach z dodzwonieniem się (w tym teoria, że abonenci Playa co prawda korzystają ze sprzętu Plusa - BTW czemu więc rozmowy między Plusem a Playem są najdroższe? - ale pierwszeństwo dostępu mają Plusowcy, więc Playowcy często natrafiają na zajętą sieć). Jak to jest naprawdę? Ktoś ma doświadczenia? Co polecacie?
Niedawno przeniosłem się z Plusa do Playa. Może zasięg jest minimalnie słabszy, ale na nic to nie wpływa w praktyce. Polecam Play jako sieć, która autentycznie chce konkurować, w porównaniu do pozostałego trio, które zdaje się być w zmowie cenowej. Być może dlatego chcą Play wykupić, bo to najlepszy sposób na pozbycie się niewygodnej konkurencji.
Gdyby twoja dziewczyna była w Plusie na abonament, to trochę zmieniłoby sytuację. Gdy wiedzą, że już naprawdę chcesz odjeść z Plusa, to wtedy dopiero indywidualnie podbijają Ci ofertę, mniej więcej do standardów Playa..

Awatar użytkownika
marcus
Posty: 612
Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:24
Lokalizacja: Ursus

Post autor: marcus » 23 maja 2009, 12:51

Andrzej pisze:Niedawno przeniosłem się z Plusa do Playa. Może zasięg jest minimalnie słabszy, ale na nic to nie wpływa w praktyce.
Hm, biorąc pod uwagę roaming wewnętrzny Playa herezje piszesz ;-)

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 23 maja 2009, 15:59

Teokryt pisze: A nie lubię długich umów wiec wpłaty po 80zł co miesiąc to dla mnie kosmos.
Ja płace 30zł/m-c i jest oki, a konto mam już ważne do końca 2010 roku, także raczej krótki brak kasy nie jest problemem.:)
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14783
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 23 maja 2009, 16:03

Bastian pisze:No dobra, dwa telefony nie wchodzą rachubę :P
Zawsze możesz mieć jeden telefon na dwie karty SIM :P

Swoją drogą, to ja miałem telefon w Plusie (abonament), potem przeszedłem na Erę (TakTak), a obecnie użytkuję Orange (jeden na umowę, drugi na kartę) i patrząc po kosztach, to chyba Orange jest najtańsze. Szczególnie na kartę - korzystniejsze czasy ważności konta ma tylko Play Fresh.

PS. Co to za telefon myPhone? Coś tani jest model 3350 (249 zł za nówkę) jak na duala... :-k
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 23 maja 2009, 16:07

Wolfchen pisze:Swoją drogą, to ja miałem telefon w Plusie (abonament), potem przeszedłem na Erę (TakTak), a obecnie użytkuję Orange (jeden na umowę, drugi na kartę) i patrząc po kosztach, to chyba Orange jest najtańsze.
Z czasem oferta tanieje. To nie dowód, jakbyś miał 2 na raz i korzystałbyś na równi to jest dowód.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14783
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 23 maja 2009, 16:46

kajo pisze:Z czasem oferta tanieje. To nie dowód, jakbyś miał 2 na raz i korzystałbyś na równi to jest dowód.
Przez około półtora roku miałem jednocześnie Orange i Erę, niedawno zrezygnowałem z numeru w Erze...
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 23 maja 2009, 16:49

A to przepraszam.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14783
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 23 maja 2009, 16:57

kajo pisze:A to przepraszam.
Spoko ;) Zresztą, ja w swojej historii "przerobiłem" ze 40 numerów już. Często bardziej się opłacało np. kupić starter, niż za roaming płacić.
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 23 maja 2009, 18:37

kajo pisze:Ja płace 30zł/m-c i jest oki, a konto mam już ważne do końca 2010 roku,
Im krótsza umowa tym wyższe stawki doładowań co jest oczywiste. A nie lubię się wiązać na umowy dłuższe niz rok a w szczególnych wypadkach niż 2 lata.

wielu z was pewnie ma telefony (szczególnie młódź poniżej 15 lat) i doładowania "odgórne" i musicie kombinować jak tu jedna złotówkę wyobracać najefektywniej :) Potem daje to taki efekt ze przyczajacie sie do dużej ilości korzystania z telefonu i kiedy źródełko wysycha macie dylemat jakie to wszystko drogie sie nagle robi jak się tyle korzysta. Młody się przyzwyczai o dużej ilości smsowania i gadania apotem trudno sie odzwyczaić.

Mam tego dowód na przykładzie swoje siostry co potrafi wysyłać po prawie 1000 smsów na tydzień. Gdybym ja tyle wysyłał musiał bym płacić po ponad 200zł :)
Obrazek

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27396
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 23 maja 2009, 20:31

Bastian pisze:Zastanawia się przede wszystkim nad Plusem i nad Playem. Play, wygląda na to, jest najbardziej opłacalny finansowo, ale jak zacząłem czytać opinie, to nabrałem wrażenia o nienajlepszej jakości obsługi i problemach z dodzwonieniem się (w tym teoria, że abonenci Playa co prawda korzystają ze sprzętu Plusa - BTW czemu więc rozmowy między Plusem a Playem są najdroższe? - ale pierwszeństwo dostępu mają Plusowcy, więc Playowcy często natrafiają na zajętą sieć). Jak to jest naprawdę? Ktoś ma doświadczenia? Co polecacie?
Play faktycznie korzysta gdzieniegdzie z infrastruktury Plusa, jednak nie odnoszę wrażenia, aby to wpływało na jakość usług.
JacekM pisze:z tym Playem jest jakoś podejrzanie, bo ztcw to "podstawowe" sieci mają oddzielne stawki pomiędzy sobą i oddzielne - o połowę droższe - do Playa.
Klasyczny oligopol i próba wygryzienia nowego z rynku, który odgryza się wojną cenową.


Jesienią sam zmieniałem operatora. Celem była oferta typu mix z abonamentem w okolicach 30 PLN oraz nowy telefon. Z początku upatrzyłem sobie MixPlusa (bo dziewczę w Plusie) i Nokię 5310 Xpress Music za złotówkę, więc polazłem do salonu Plusa w BC, gdzie miły pan oznajmił mi, że nie podpiszę umowy na leg. studencką, bo oni honorują tylko ELS przy podpisywaniu umowy. Poszedłem w związku z tym do salonu Plusa w CHR, gdzie miła pani podpisała ze mną umowę i powiedziała, abym przyszedł jutro po telefon. Przyszedłem jutro po telefon i dowiedziałem się, że dział aktywacji nie wyraził zgody na aktywację mojego numeru i dostanę telefon po wpłacie kaucji w wysokości bodaj 749 PLN, na co ochoty nie miałem, w związku z czym moja umowa została podarta. Przyczyna odmowy aktywacji pozostała nieznana (!), ale może w salonie firmowym w Alejach Jerozolimskich mi zostanie ujawniona. W salonie firmowym w AJ nie została mi przyczyna ujawniona, acz powiedziano mi, że istnieje ewentualność pozytywnego rozpatrzenia umowy przez dział aktywacji przy ponownej próbie jej sporządzenia - niestety akurat nie mieli pożądanego przeze mnie telefonu, ale zaprosili mnie w przyszłym tygodniu. Wróciłem do domu, przejrzałem oferty innych operatorów, pojechałem znowu do BC do Playa, wydałem co prawda sporo, bo 250 PLN, ale po pięciu minutach wyszedłem z nowiutką Nokią E51 i miksem za 30 PLN.

Reasumując: porządnie odradzam Plusa.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 23 maja 2009, 20:37

fik pisze:pojechałem znowu do BC do Playa, wydałem co prawda sporo, bo 250 PLN, ale po pięciu minutach wyszedłem z nowiutką Nokią E51 i miksem za 30 PLN
To było rozsądne. Plus i Orange mają klienta serdecznie w odwłoku. :P

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 23 maja 2009, 21:43

fik pisze:z nowiutką Nokią E51
hihihi, widzę ze telefon robi sie coraz bardziej popularny podobnie jak N6230i :) Nie masz żadnych problemów? bo ja trochę sie podenerwowałem za brak pewnych ficzerów i badziewne słuchawki ale ogólnie spoko ;)

Ale bliżej tematu, to dość często spotykam sie z posiadaniem 2 - 3 telefonów i każdy w innej sieci - takie kombinowanie na siłę. Ale czego to nie robi sie dla oszczędności ;)

Osobiście Play nie lubię za jedna rzecz. Za reklamę. Reklamy tak mnie odrzuciły od tej marki i tak negatywnie reaguje ze nie mógłbym posiadać telefonu w ichniej sieci.
Obrazek

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27396
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 23 maja 2009, 22:07

Jakich ficzerów Ci brakuje?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ