W autobusie wyłącz komórkę

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 13 cze 2009, 11:14

Media2.pl pisze:W autobusie wyłącz komórkę

Rozmawiasz przez telefon komórkowy podróżując środkami komunikacji miejskiej? Uważaj, bo kierowca może wyprosić z autobusu pasażera korzystającego z komórki, i to nie z powodu zbyt głośnej konwersacji przez telefon.

Na kłopoty mogą napotkać mieszkańcy Warszawy podróżujący nowoczesnymi autobusami. Jak informuje Radio TOK FM pasażerowie rozmawiający w przedniej części niektórych nowoczesnych autobusów przez telefon mogą zostać wyproszeni przez kierowcę na przystanku. Podobno rozmawianie przez telefon... zakłóca prawidłową pracę autobusu.

Przekonał się o tym jeden z podróżujących, który o dziwnych praktykach zaalarmował media. Pewnego razu w autobusie rozmawiał przez telefon - otrzymał ostrzeżenie od kierowcy, by nie rozmawiał przez telefon. Okazuje się, że to nie jest żart - rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w rozmowie z TOK FM przyznaje, że faktycznie w nowoczesnych autobusach pojawiły się ostrzeżenia zakazujące rozmowy przez telefon komórkowy.

Taki zakaz dziwi producenta autobusów, który twierdzi, że pod względem technicznym nie ma przeciwwskazań do używania telefonów komórkowych przez podróżujących autobusami.
Link do artykułu na Media2.pl

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 13 cze 2009, 11:17

Płać komórką za bilet! :zlosliwa_cholera:

Awatar użytkownika
gregory5576
Posty: 1257
Rejestracja: 21 lut 2006, 11:22
Lokalizacja: BIAŁOŁĘKA, TARCHOMIN
Kontakt:

Post autor: gregory5576 » 13 cze 2009, 11:29

BJ.2052 pisze:Media2.pl napisał/a:
W autobusie wyłącz komórkę

Rozmawiasz przez telefon komórkowy podróżując środkami komunikacji miejskiej? Uważaj, bo kierowca może wyprosić z autobusu pasażera korzystającego z komórki, i to nie z powodu zbyt głośnej konwersacji przez telefon.

Na kłopoty mogą napotkać mieszkańcy Warszawy podróżujący nowoczesnymi autobusami. Jak informuje Radio TOK FM pasażerowie rozmawiający w przedniej części niektórych nowoczesnych autobusów przez telefon mogą zostać wyproszeni przez kierowcę na przystanku. Podobno rozmawianie przez telefon... zakłóca prawidłową pracę autobusu.

Przekonał się o tym jeden z podróżujących, który o dziwnych praktykach zaalarmował media. Pewnego razu w autobusie rozmawiał przez telefon - otrzymał ostrzeżenie od kierowcy, by nie rozmawiał przez telefon. Okazuje się, że to nie jest żart - rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w rozmowie z TOK FM przyznaje, że faktycznie w nowoczesnych autobusach pojawiły się ostrzeżenia zakazujące rozmowy przez telefon komórkowy.

Taki zakaz dziwi producenta autobusów, który twierdzi, że pod względem technicznym nie ma przeciwwskazań do używania telefonów komórkowych przez podróżujących autobusami.
:arrow: Nie bardzo rozumiem takiego tekstu dyby tak było jak opisane jest w artykule to praca busa byłby zakłócana (wpływ na pracę komputera pokładowego) i trzeba by było stać i nic innego nie robić tylko bez przerwy resetować. A z resztą jaka jest różnica między rozmową przez komórkę, a mieć ją włączoną i nie rozmawiać. Według artykułu to przed wejściem do busa powinno się wyłączać komórki. To jest nonsens. :D

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 13 cze 2009, 11:35

?

I co będą kontrole pasażerskie włączonych komórek? przy tylu przesiadkach to telefon nie zdąży sie włączyć i wyłączyć. zresztą wsiadając do ikarusa też stwarzamy zagrożenie? A co z Tramwajami? przecież one tez generują pole które mogło by zakłócać prace.
Bujda na kołkach i sezon ogórkowy.

tak swoją droga to ostatnio skorzystałem z programu który pokazuje co robi antena telefonu. i co sie okazało? antena w stanie spoczynku jest nastawiona tylko i wyłącznie na odbiór. dopiero jak przesyłamy dane lub głos to sie uaktywnia przy czym np w GPRS tez nie pracuje ciągle.

Mit obalony.
Obrazek

Awatar użytkownika
gregory5576
Posty: 1257
Rejestracja: 21 lut 2006, 11:22
Lokalizacja: BIAŁOŁĘKA, TARCHOMIN
Kontakt:

Post autor: gregory5576 » 13 cze 2009, 11:38

Teokryt pisze:Bujda na kołkach i sezon ogórkowy.
:arrow: dokładnie tak :D

Awatar użytkownika
Kozik
Posty: 692
Rejestracja: 24 wrz 2007, 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post autor: Kozik » 13 cze 2009, 11:51

To tylko w MAN'ach NG313 ze Stalowej nie można rozmawiać przez komórkę. I tylko w przedniej części autobusu. W tylnej ścianie kabiny kierowcy znajduje się jakaś wrażliwa elektronika.
pozdrawiam Kozik

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 13 cze 2009, 14:08

Kozik pisze:W tylnej ścianie kabiny kierowcy znajduje się jakaś wrażliwa elektronika.
Przyoszczędzili na osłonie EM?
Obrazek

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 13 cze 2009, 14:48

Co za bzdet, jedna wielka sublimacja absurdu, ot co. Nie mam wpływu na własną lokalizację w intencji osób prowadzących połączenie przychodzące. A może czekam na ważną wiadomość, może w danej chwili telefon jest jedynym sposobem skontaktowania się ze mną? Może potrzebuję poinformować kogoś do kogo jadę, że spóźnię się z powodów trudnych warunków na drodze?

Mam gdzieś ten zakaz, mam nadzieję, że to jakaś kaczka dziennikarska. Wrażliwa, kwa mać, elektronika :bredzisz: Kupować cholera autobusy z flegmatyczną.
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

Awatar użytkownika
Tymesz
Zbanowany
Posty: 745
Rejestracja: 31 sie 2006, 12:18

Post autor: Tymesz » 13 cze 2009, 15:18

Witam, to MZA nie powinno w manach montować modułów łączności bazującej na technologii GSM/GPRS.
Teokryt do końca się nie zgodzę, że telefon jest ustawiony tylko na odbiór.
W przypadku zaniku sygnału przy dotychczasowego z BTS przy zmianie lokalizacji, telefon szuka następnego silnego sygnału następnej stacji przekaźnikowej, po znalezieniu loguje się do niej (wysyła pakiety).
Memento mori

120503141125010703240322100835281205031411251309040905112611040811

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 14 cze 2009, 9:50

Kozik pisze:To tylko w MAN'ach NG313 ze Stalowej nie można rozmawiać przez komórkę. I tylko w przedniej części autobusu. W tylnej ścianie kabiny kierowcy znajduje się jakaś wrażliwa elektronika.
MAN od razu się z tego debilnego zakazu wycofał, bo nie ma to żadnego wpływu na wóz. Co oczywiście nie przeszkadza niektórym pracownikom R-13 opieprzać pasażerów.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 14 cze 2009, 10:01

Z drugiej strony jak jakiś pasażer tak po chamsku stoi pod kabiną i drze morde przez telefon to się wcale nie dziwie że ich wywalaja :D
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 534
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 14 cze 2009, 10:42

Może po prostu, gadał długo, głośno i jakieś kosmiczne bzdury, czym wkurzył kierowcę. Sam mam czasami ochotę takie gaduły wywalić do tylnej części busa lub na zewnątrz.

PiotrekP
Posty: 3495
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 14 cze 2009, 12:34

Ten temat można jedynie dać do humoru. :) Nie wyobrażam sobie, żeby kierowca mógł mnie wyprosić z powodu rozmowy przez telefon.

reserved
Posty: 14615
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 14 cze 2009, 12:43

Pomysł do kitu. Ja np. lubię sobie posłuchać, jak ktoś żyje. Ile to rzeczy można się dowiedzieć o tej osobie gdy gada przez telefon. ;-)

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 14 cze 2009, 13:04

reserved pisze:Ile to rzeczy można się dowiedzieć o tej osobie gdy gada przez telefon.
A po co?

ODPOWIEDZ