DTP 2009

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

bercik
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2009, 23:43
Lokalizacja: Mokotów
Kontakt:

Post autor: bercik » 21 wrz 2009, 13:45

MisiekK pisze:Dyspozytornia wraz z bufetem była otwarta (nieforunnie założono szarfę niestety i wielu myślało, ze nie można tam iść, a przejście wzdłuż budynku było swobodne...).
pozatym jakaś kartka z napisem "zapraszamy również do dyspozytorni" i strzalka by nie zaszkodziła ... bo ja np. nie wiedziałem nawet ze jest udostępniona :-/
MisiekK pisze:
berecik pisze:publiczna informacja o terminie DTP mogłaby się pojawiać na więcej niż 1 tydzień na przód
Hehehehe.... Żartujesz prawda? Prawie do ostatniego dnia część kolejowa miała sporo niewiadomych, a WARS wycofał się w piątek 18.09. :)
nie miałem na myśli podawania szczegółow z takim wyprzedzeniem (tu to wystarczy na kilka dni przed a jakieś dopowiedzenia nawet na samej imprezie), ale jakiś plakat ze w dniach takich i takich będzie DTP i jedno zdanie co to jest DTP ... czy chociażby banerek na stronie ztm (i to najlepiej w środkowej kolumnie (pod ostatnie zmiany) a nie po boku bo tam ginie w natłoku stałych banerow) ... tak aby zarezerwować sobie weekend a nie wyjerzdzać na urlop (ostatnimi laty mialem taki niefart :-( )

myślę też że możeby warto zrobić jakiś kawałek DTP jako imprezę Festiwalu Nauki (coś w stylu jak działa sterowanie ruchem w metrze, plany rozwoju sieci tramwajowej, etc) - terminy na ogół chyba są zgodne ... to chyba pozwoliłoby dotrzeć z DTP do szerszego kręgu mieszkańców (także tych na codzień bardziej oddalonych od komunikacji miejskiej), bo jest on nieźle promowany

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7681
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 21 wrz 2009, 13:54

bercik pisze:pozatym jakaś kartka z napisem "zapraszamy również do dyspozytorni" i strzalka by nie zaszkodziła ... bo ja np. nie wiedziałem nawet ze jest udostępniona :-/
Owszem - masz rację.
berecik pisze:nie miałem na myśli podawania szczegółow z takim wyprzedzeniem (tu to wystarczy na kilka dni przed a jakieś dopowiedzenia nawet na samej imprezie),
Plakaty pojawiły się w taborze z kilkudniowym wyprzedzeniem. Owszem - późno, ale Kolejowa Oficyna Wydawnicza ma takie a nie inne terminy i im się nigdy nie spieszy.
berecik pisze:myślę też że możeby warto zrobić jakiś kawałek DTP jako imprezę Festiwalu Nauki
Tyle, że Festiwal Nauki to chce przesuwać DTP, bo twierdzi, że jest ważniejszy, a na propozycję współpracy w ubiegłym roku organizatorzy FN zareagowali nerwowo w stylu "takie g* nas nie interesuje, a w ogóle to psujecie nam imprezę robiąc drugą".
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

bercik
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2009, 23:43
Lokalizacja: Mokotów
Kontakt:

Post autor: bercik » 21 wrz 2009, 14:38

MisiekK pisze:Tyle, że Festiwal Nauki to chce przesuwać DTP, bo twierdzi, że jest ważniejszy, a na propozycję współpracy w ubiegłym roku organizatorzy FN zareagowali nerwowo w stylu "takie g* nas nie interesuje, a w ogóle to psujecie nam imprezę robiąc drugą".
skoro tak się boja konkurencji to trudno ... patrząc po programach kiedyś chyba byli bardziej otwarci na różnorodne imprezy .. zatem może kiedyś ;-)

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7681
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 21 wrz 2009, 14:41

bercik pisze:skoro tak się boja konkurencji to trudno ... patrząc po programach kiedyś chyba byli bardziej otwarci na różnorodne imprezy .. zatem może kiedyś ;-)
Mi po ubiegłorocznej wymianie maili z Bardzo Ważnym Panem Naukowcem od Festiwalu Nauki żądającym KATEGORYCZNIE zmiany terminu DTP, bo ich festiwal jest WAŻNIEJSZY (mam je go dziś w archiwum) niesmak pozostał do dziś. Tym bardziej było mi przykro, że mam w swoim życiu epizod pracy na uczelni.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 21 wrz 2009, 16:46

MisiekK pisze:Wszystkim narzekaczom napiszę brutalnie:

DTP to impreza DLA MIESZKAŃCÓW ogółem a nie miłośników. Powtarzam co roku - nie liczcie na wystawianie tego co sobie życzycie, bo średnich ludzi mało interesują rozpadające się ikarusy 280, czy inne złomy za którymi niektórym się tu wypowiadającym robi twardo w majtkach. Takie pomysły ZAWSZE będą realizowane jako ostatnie.
Pewnie właśnie dlatego na Kleszczowej nie było otwartego zwiedzania :roll: choć z drugiej strony jakby na Młocinach były wozy #5254, #6319, #7370 czy #9002 to byłoby to ciekawe urozmaicenie (no chyba, ze to też "złomy"), ale z wypowiedzi przedmówców wynika, że organizatorzy mieli na to ograniczony wpływ. Osobiście uważam, że jeżeli nie mamy Muzeum Komunikacji to można by ten jeden dzień w roku wykorzystać na zaprezentowanie tych pojazdów, bo mogą one ewentualnego powstania takiego muzeum nie doczekać. A jeszcze odnośnie "złomów" to czemu PKP mogą prezentować lokomotywy po modernizacji, których konstrukcje powstały czterdzieści lat temu, a MZA nie może zaprezentować, dajmy na to piętnastoletniego Ikarusa świeżo po CWSie :-k :?: Może i ten typ taboru to żadna atrakcja, ale czy już powód do wstydu, chowania po kątach i nie otwarcia zajezdni dla warszawiaków :?: To tylko moje subiektywne refleksje, a nie pretensje czy uwagi do organizatorów jakby co ;-)
Odnośnie organizacji DTP na Młocinach uważam, że DTP na zajezdniach, choć krótsze to jednak miało swój klimat i atrakcją przede wszystkim było to, że można spędzić czas w miejscu na co dzień niedostępnym. Dla mnie Młociny nie mają "duszy", ale w tym momencie to zaczynam już marudzić:D pewnie dla warszawiaków czy przypadkowych turystów była to ciekawa impreza. O samym przebiegu się nie wypowiadam, bo przybyłem na MŁOCINY po 17, kiedy już się wszystko powoli zwijało.

[ Dodano: |21 Wrz 2009|, 2009 16:54 ]
Plesim pisze:Pozwolę sobie wkleić post z p.m.k. ,który dużo wyjaśnia (mnie się już nie chcę pisać na ten temat):
(...)
Dodam tylko że na DTP było przydzielone tylko 5 zaproszeń a skład push-pull KM nie odjechał do godziny 19 z zachodniego gdyż został zablokowany przez szynobus KM, którego mechanik zaginął bez wieści.
Na Wschodnim miał być 17:44 według rozkładu. Dobrze, że czekałem tylko jakieś 10 minut, po czym to olałem:D

jaco

Post autor: jaco » 21 wrz 2009, 17:11

był ktos na stacji techniczno postojowej metra na kabatach?udostepniona była dyspozytornia MW?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 21 wrz 2009, 17:26

jaco pisze:udostepniona była dyspozytornia MW
nie, nie była, tylko grzybek
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 21 wrz 2009, 17:53

MisiekK pisze:Hehehehe.... Żartujesz prawda? Prawie do ostatniego dnia część kolejowa miała sporo niewiadomych, a WARS wycofał się w piątek 18.09. :)
Czekaj, czekaj- z tego co widziałem na Zachodnim było i stoisko Warsu i w wagonie restauracyjnym tez była prowadzona normalna działalność gastronomiczna.
Skoro się wycofali to co robili na Zachodnim?
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Elim G.
Posty: 15
Rejestracja: 29 maja 2007, 18:48
Lokalizacja: Stegny

Post autor: Elim G. » 21 wrz 2009, 18:20

Chciałbym dorzucić swoje trzy grosze:
- miejsca zostały wybrane bardzo rozsądnie – dobry dojazd, w łatwo dostępnych lokalizacjach. Gdyby to znowu miała być Woronicza, to bym chyba sobie odpuścił.
- co do części tramwajowej to większych uwag nie mam. To co powinno być pokazane, to zostało. Wydaje mi się, że węzeł Młociny jest dobrym i nowoczesnym miejscem na prezentację taboru. Przydałby się jednak ktoś na miejscu w zajezdni, kto by powiedział parę słów i pokierował grupą – jak to na przykład bywało kiedyś w zakładzie na Obozowej. Warto by było też poinformować ludzi, o której rozpoczyna się oprowadzanie przez przewodnika po tramwajach zgromadzonych na Młocinach. Nie wiem, czy obywało się to w sobotę cyklicznie, czy też była to jednorazowa akcja (trafiłem na grupę przypadkiem i dopiero na koniec, a szkoda).
- co do autobusów – niezrozumiały był zupełny brak ikarusów. Mimo wszystko był (i jest) to ważny element warszawskiej komunikacji. Skoro są ogórki i berliety, dlaczego się wstydzić ikarusów? Chociaż rozumiem, że organizatorzy mogą nie mieć na to wpływu. Plus za autobusy testowe i za to, że powoli (choć nieśmiało – A 608) pojawiają się ajenci. Totalną porażką była za to Kleszczowa – najpierw festiwal nieporozumień z wejściówkami, potem ponad półgodzinna jazda w tłoku, a następnie szybciutki objazd wokół zajezdni. To już lepiej by było obejść zajezdnię na piechotę – możnaby wtedy spokojnie obejrzeć i porobić parę fotek… Do tego dochodzi marna częstotliwość dowozówek na Kleszczową.
- dzień kolejowy był zdecydowanie najlepszy. Miłym zaskoczeniem była możliwość spokojnego dostania się na nastawnię, gdyż spodziewałem się przepychanek i awantur. Aczkolwiek tu też warto by było poprawić stronę informacyjną, np. powiesić chociaż kartkę na drzwiach, że tu jest wejście, bo widziałem że ludzie chodzili i zdezorientowali szukali wejścia. Wystawiony tabor był chyba ciekawszy niż w latach ubiegłych – mam na myśli głównie lokomotywy PKP Cargo oraz Husarza. Strzałem w dziesiątkę była możliwość zwiedzania muzeum kolejnictwa. Pomysł ten jednak wymaga dopracowania: szynobusy nie były w stanie przewieźć wszystkich chętnych – w środku panował niewyobrażalny ścisk, a na peronie po każdym odjeździe zostawali ludzie, którzy się nie zmieścili. Po drugie – może warto by było, gdyby ktoś oprowadzał ludzi po zewnętrznej ekspozycji muzeum, tak jak w sobotę na Młocinach po tramwajach? Po trzecie – lekkim nieporozumieniem było to, że ostatni kurs do muzeum był o 16:30, a samo muzeum było zamykane już o 17:00 i wszyscy zostali z niego wyproszeni. Więc albo ten ostatni kurs powinien być trochę wcześniej, albo muzeum powinno być tego dnia otwarte trochę dłużej. Ostania sprawa – to bałagan w kwestii wejściówek na Olszynkę Grochowską, zakończony zresztą - jak czytam - awanturą.

Reasumując – mimo pewnych niedociągnięć imprezę można uznać za udaną, a zmiany idą w dobrym kierunku =D> Na przyszłość na pewno najbardziej potrzebna jest lepsza informacja - zwłaszcza odnośnie tego na który punkt programu potrzebne są wejściówki, a na który nie, a także gdzie takie wejściówki można zdobyć. Na razie taka informacja była przejrzysta tylko w odniesieniu do metra. Drukowane i prezentowane w internecie programy nie dawały żadnych podstaw, by spodziewać się wejściówek na Kleszczową czy na Grochów (a w przypadku tego ostatniego, sugerowały coś wręcz przeciwnego). Skończyło się to nieprzyjemnymi sytuacjami i awanturą.

Awatar użytkownika
Ryży
Posty: 965
Rejestracja: 22 sty 2006, 17:01
Lokalizacja: 9-tka

Post autor: Ryży » 21 wrz 2009, 18:37

MeWa pisze:
jaco pisze:udostepniona była dyspozytornia MW?
nie, nie była, tylko grzybek
Zastanawiam się, czy jedno zdanie na ulotce ZTM promującej DTP nie było... fałszywe?
zwiedzanie elektrowozowni metra oraz dyspozytorni zarządzania ruchem pociągów
Różnie można to interpretować. Pierw uznałem, że będzie można zwiedzić CD ale skoro co roku jest ten sam program - nie zawiodłem się specjalnie, gdy okazało się, że zwiedzanie obejmuje "grzybek".

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1715
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 21 wrz 2009, 20:30

Pomysł DTP na Młocinach w sumie niezły. Jest dużo czasu aby w przyszłym roku DTP było naprawdę fajną imprezą. Mimo lekkiego zamieszania starsi państwo / ja plus żona/ w oczekiwaniu na tramwaj 5 zaliczyliśmy wszystkie ekspozycje.
Jak zwykle Mateusz 72 był najbardziej widoczny i komunikatywny.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7681
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 21 wrz 2009, 21:32

Elim G. pisze:Przydałby się jednak ktoś na miejscu w zajezdni, kto by powiedział parę słów i pokierował grupą jak to na przykład bywało kiedyś w zakładzie na Obozowej.
Widzisz... Jedni mówią, że chcą przewodnika, inni, że wolą oglądać sami :)
Elim G. pisze:Warto by było też poinformować ludzi, o której rozpoczyna się oprowadzanie przez przewodnika po tramwajach zgromadzonych na Młocinach. Nie wiem, czy obywało się to w sobotę cyklicznie, czy też była to jednorazowa akcja (trafiłem na grupę przypadkiem i dopiero na koniec, a szkoda).
Nie było sztywnych godzin oprowadzania - po prostu mówiłem, że zapraszam na wycieczkę i zbierała się grupka. Oprowadziłem łącznie 5 grup - a ta ostatnia była na prośbę przemiłej kobiety, która przyszła na koniec 4 wycieczki... :)
Elim G. pisze:powoli (choć nieśmiało – A 608) pojawiają się ajenci.
Ta Scania była przedstawicielem producenta pojazdu (wypożyczono go od ajenta na DTP), a nie PKS-u Grodzisk Maz :)
Elim G. pisze:Po trzecie – lekkim nieporozumieniem było to, że ostatni kurs do muzeum był o 16:30, a samo muzeum było zamykane już o 17:00 i wszyscy zostali z niego wyproszeni. Więc albo ten ostatni kurs powinien być trochę wcześniej, albo muzeum powinno być tego dnia otwarte trochę dłużej.
Muzeum? Nie ma takiej opcji. Jak był kręcony program o wypowiedzeniu użyczenia terenu przez PKP to o 17 przyszli panowie z ochrony i kazali się wynosić ekipie z TVN Warszawa, a Ty o DTP marzysz:)
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 21 wrz 2009, 21:38

Dla mnie DTP były udane. Nie tylko jako debiutantów z SISKOMu (zebraliśmy przy okazji niemal 800 podpisów ZA trasą tramwajową w ul. 1000-lecia na jej całej długości), ale także jako mieszkańca miasta, który przyjechał potem z częścią rodziny. Do tej pory zresztą starszy synek pyta się, czy nie pojedziemy w sobotę do "transportu publicznego". I bardzo chce znowu zobaczyć tramwaje z gumą (PESy). Ciekawiły go też najnowsze Solarisy (bo ich akurat na pętli Nowodwory jeszcze nie widział).

Co do braku Ikarusów na Młocinach - za 3-4 lata będą na DTP na pewno, ze statusem dzisiejszych ogórków.
Położenie stoisk na Młocinach też warto rozważyć pod kątem nie zajmowania drogi dla rowerów:
Obrazek

W drugim dniu najgorszy był kurz, ale Dw. Zachodni jest o wiele lepszy na tego typu imprezę (przypadkowi podróżni, jeśli chcieli, mieli dodatkową atrakcję).
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 wrz 2009, 21:43

Momencik... jaki tramwaj z gumą?!
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7681
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 21 wrz 2009, 21:45

Glonojad pisze:Momencik... jaki tramwaj z gumą?!
Uświadomiony i bezpieczny!
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ODPOWIEDZ