Przegubowiec

Moderator: Szeregowy_Równoległy


Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 06 sty 2006, 9:57

Jak rozumiem- Twoje zdjecia Jacku- są oryginalne. POjaw sie dzisiaj na KMKM- skontaktuję Cię z autorami Przegubowca- tę sprawę trzeba załatwić.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 06 sty 2006, 10:05

Gacek pisze:Jak rozumiem- Twoje zdjecia Jacku- są oryginalne. POjaw sie dzisiaj na KMKM- skontaktuję Cię z autorami Przegubowca- tę sprawę trzeba załatwić.
nie tylko moje... a niestety na klubie pojawić się nie mogę, ale ktoś to za mnie załatwi
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 06 sty 2006, 10:46

Ciekawy sposób na prowadzenie galerii,znalazł "Przegubowiec".
Pomijam tzw: copywright'y dla Jacka.Sprawa jest niesmaczna,Jacek powinien domagać się przeprosin.
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 06 sty 2006, 10:49

Nie tylko Jacek. Także kilka innych osób, w tym z tego forum - popatrz na podpisy na TWB, to nie tylko zdjęcia Jacka.

Szczerze mówiąc tak bezczelnej kradzieży praw autorskich to nie widziałem jeszcze. Co innego zamieszczenie bez zgody autora, a co innego dodanie własnego nazwiska. Pan L.P. (lub ktoś się za niego podający, bo nie chce mi się wierzyć, żeby on robił takie numery :-/) powinien się naprawdę nad sobą zastanowić, nie tylko nas swoją bezczelnością ale też nad swoją głupotą, kraść zdjęcia z jednej często odwiedzanej strony o KM i umieszczać na drugiej - najgłupsza kradzież jaką widziałem :-D. Mam nadzieję, że Przegbowiec to zdejmie, a jeśli nie to radzę napisać do ich provideru Internetu, żeby zdjęli ich stronę. I nie ważne, że to jest największa strona o KM w Warszawie, trudno. Tak się poprostu nie robi.

Pzdr.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 06 sty 2006, 11:18

Mahony2109 pisze: bo nie chce mi się wierzyć, żeby on robił takie numery :-/
mi też się nie chce wierzyć...

[ Dodano: 2006-01-06, 11:20 ]
a przeciwko moim fotkom na przegubowcu nie miałem nic, tylko byle były podpisane jako moje...

[ Dodano: 2006-01-06, 11:22 ]
już kiedyś miałem podobny problem, ale to był jakiś żałosny blog. i polecam przejrzeć jeszcze: www.trambus.30.pl ... plagiat na plagiacie - autorstwa Wujka_eda, który zresztą się tu zarejestrował...
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 06 sty 2006, 12:23

Ja w sumie nie mam nic nawet przeciwko stronom, które robią kolekcje, jeśli podpisują czyje fotki. Nawet można tolerować, jak nie podpisują czyje, tylko piszą, że z Internetu lub nic nie piszą, to można wszystko zrozumieć, bo pewnie wiele MKMów ma foty, które już nawet nie pamięta skąd pochodzą. Ale już podpisywać czyjąś fotkę swoim imieniem? To już naprawdę przesada. Zwłaszcza, że chyba każdy wie czy zrobił daną fotkę czy nie, chyba, że ma zaniki pamięci :-D

Pzdr.

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 06 sty 2006, 12:37

JacekM (2357) pisze:
Gacek pisze:Jak rozumiem- Twoje zdjecia Jacku- są oryginalne. POjaw sie dzisiaj na KMKM- skontaktuję Cię z autorami Przegubowca- tę sprawę trzeba załatwić.
nie tylko moje... a niestety na klubie pojawić się nie mogę, ale ktoś to za mnie załatwi
Adam G?
To niech od mnei wpadnie.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 06 sty 2006, 13:13

sprawa powoli się wyjaśnia... prawdopodobnie była to pomyłka ze strony Przegubowca, ale nie bez winy!

[ Dodano: 2006-01-06, 14:17 ]
foty już zniknęły...
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 06 sty 2006, 16:18

:arrow: Rozwiązaniem na przyszłość może być umieszczanie na wszystkich zdjęciach umieszczanych gdziekolwiek w Internecie nazwisk lub pseudonimów ich autorów (oczywiście przez nich samych). Takie coś już znacznie trudniej "ukraść" i uczynić swoim dziełem.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 06 sty 2006, 16:19

jestem prawie pewien że doszło tu do prowokacji mającej na celu zdyskredytowanie kol. mzk804 - domyślam się nawet kto był sprawcą, ale to zostawię dla siebie...
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 06 sty 2006, 17:38

Ale próba nie wyszła, skoro nawet taka osoba jak ja, z zerową znajomością rozgrywek wewnątrz-miłośniczych nie uwierzyła w winę kol. mzk804 :)

Pzdr.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27409
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 sty 2006, 17:41

MZ pisze:w Internecie nazwisk lub pseudonimów ich autorów (oczywiście przez nich samych). Takie coś już znacznie trudniej "ukraść" i uczynić swoim dziełem.
Primo, zawsze można obciąć fragment z nazwiskiem. Uzyska się nieco inny kadr, ale najważniejszego się nie utnie. A jak podpis jest za duży, to psuje zdjęcie, niestety...
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 06 sty 2006, 17:56

O czym wy ludzie bredzicie. Pomijając to że Przegubowiec rzekomo wykorzystuje zdjęcia innych, ale pytam się was (robiących zdjęcia) – Ilu z was ma pisemną zgodę MZA (lub innych przewoźników) na robienie zdjęć ich własności (czytaj: autobusom, i tramwajom)?.

Na miejscu MZA bym złożył doniesienie na prokuraturę nie tylko na twórców Przegubowca, ale także na każdego z was z osobna za bezprawne rozpowszechnianie zdjęć nie swojej własności.
A także kierowcy – na ich miejscu gdyby ktokolwiek zrobił mi zdjęcie od razu wzywał bym policję i składał oficjalne doniesienie o popełnieniu przestępstwa (tj. uwiecznieniu wizerunku bez zgody osoby uwiecznionej) i wytaczał procesy cywilne o odszkodowanie.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27409
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 sty 2006, 17:59

Predator pisze:Ilu z was ma pisemną zgodę MZA (lub innych przewoźników) na robienie zdjęć ich własności (czytaj: autobusom, i tramwajom)?.
:rotfl:, ośmieszasz się i swoją znajomość prawa.

Predator pisze: Na miejscu MZA bym złożył doniesienie na prokuraturę nie tylko na twórców Przegubowca, ale także na każdego z was z osobna za bezprawne rozpowszechnianie zdjęć nie swojej własności.
Czekam niecierpliwie. Mogą mnie w pompkę pocałować, a jeszcze ich przekręcę na odszkodowanie za straty moralne w wyniku niesłusznie wytoczonego procesu.

Predator pisze: A także kierowcy – na ich miejscu gdyby ktokolwiek zrobił mi zdjęcie od razu wzywał bym policję i składał oficjalne doniesienie o popełnieniu przestępstwa (tj. uwiecznieniu wizerunku bez zgody osoby uwiecznionej) i wytaczał procesy cywilne o odszkodowanie.
J.w.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Zablokowany