Śmierdzi - co robić? I kto ma to robić?

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1715
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 27 sty 2016, 9:47

Czytając powyższe, doszedłem do wniosku, że okres tzw. komuny był jak najbardziej "prawicowy". Dla meneli. Ówcześnie /zwłaszcza lata 60 -70 / każdy motorniczy czy kierowca / często nazywany jeszcze szoferem /posiadał na wyposażeniu korbę, gazrurkę, odcinek kabla lub inny poręczny przedmiot metalowy. Wiele razy widziałem akcję wywalania z pojazdu menela/upierdliwego pijusa - z użyciem tych niezbędników jako ostatecznego argumentu. Oczywiście działo się tak, przy aprobacie innych pasażerów i często przy ich czynnym udziale. Milicja była rzadko wzywana, bo tej "władzy" raczej unikało się. Można było dostać łomot razem z menelem - dla zasady.....
ZUS fundatorem emigracji

Stary Pingwin
Posty: 5816
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 27 sty 2016, 10:50

A teraz zawsze znajdzie się w wagonie jakaś obrończyni 'tych biednych ludzi".
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 27 sty 2016, 12:35

Bastian pisze:No więc kto z ludzi, którzy tknęli się zmiany przepisów, "przedkłada idee lewicowe nad zdrowy rozsądek"? Choć jedno nazwisko proszę, błagam wręcz... :P
Przecież napisałem, że wszyscy, którzy się tej zmiany tknęli :P
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36639
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 sty 2016, 13:26

Poc Vocem pisze:
Bastian pisze:No więc kto z ludzi, którzy tknęli się zmiany przepisów, "przedkłada idee lewicowe nad zdrowy rozsądek"? Choć jedno nazwisko proszę, błagam wręcz... :P
Przecież napisałem, że wszyscy, którzy się tej zmiany tknęli :P
Z tych dziewięciu słów żadne nie jest nazwiskiem :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 27 sty 2016, 19:26

Joanna E., ale ona akurat nie głosowała :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8361
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 28 sty 2016, 9:02

Ale naprawdę nie mieszajcie lewicowości z populistycznym lewactwem.
Ktoś, kto ma poglądy lewicowe nieco głębsze, niż warstwa humusu na trawniku przed nowowybudowanym budynkiem, raczej na pewno nie postulowałby środków transportu zbiorowego jako recepty na brak schronisk, łaźni i domów dziennego pobytu dla osób bezdomnych...

gfedorynski
Posty: 716
Rejestracja: 09 sie 2010, 15:45

Post autor: gfedorynski » 28 sty 2016, 9:31

Nikt nie mówi, że to jest recepta.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 sty 2016, 20:03

Co nie znaczy, ze nalezy za to karac pasazerow.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8361
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 29 sty 2016, 10:51

A jednak nie przegłosowano zmian w regulaminie:
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... e-ztm.html

Radni zadeklarowali potrzebę dłuższego czasu na namysł oraz konieczność budowy nowej łaźni:
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 92012.html

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 31 sty 2016, 23:11

To, co napisałem, podtrzymuję. Lewackie myślenie jest sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem. Lewactwo próbuje pochylać się nad jakimiś w ich mniemaniu uciśnionymi grupami społecznymi, ale zamiast dawać prawdziwą pomoc, tylko uprzykrza życie zwykłym ludziom. W skali mikro to jest próba uczynienia z komunikacji miejskiej przytułku dla brudasów, pijaków i meneli. W skali makro to może być sprowadzenie na Europę tzw. uchodźców.

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 31 sty 2016, 23:27

Lewactwo w mojej interpretacji polega generalnie na uprzykrzaniu innym życia. Tak jak w tym przypadku. Proponowane zmiany wcale mogą nie zmniejszyć ryzyka śmierci z wyziębienia takiego bezdomnego. Wszak niech sobie jeździ cały dzień ogrzewanym tramwajem, ale nadchodzi wieczór, brygady zjeżdżają do zajezdni, na bramie się takiego delikwenta wyrzuca i... zostaje na najzimniejsze godziny pod gołym niebem. Gdyby go ktoś wyrzucił w dzień z autobusu miałby większe możliwości znalezienia jakiegoś trwalszego schronienia.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6930
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 31 sty 2016, 23:41

Przesiadka na nocne. A propos, jakiś czas temu miałem śmieszna sytuację z udziałem takiego delikwenta. Na Centralny wjechało N61, które przemieniło się bodaj z N34. W środku spał sobie pewien pan, który przebudziwszy się przy Wileńskim zrobił pasażerom awanturę: "gdzie ja ku**a jestem? N34 kursowałem przecież!".

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4767
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 01 lut 2016, 0:18

Polityka na dole.
Obrazek

Martens
Posty: 223
Rejestracja: 14 mar 2011, 19:46

Post autor: Martens » 17 mar 2016, 13:19

Sprawy ciąg dalszy, finał (głosowanie nad nowym zapisem) w kwietniu: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... LokWawLink

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 17 mar 2016, 13:28

Czyli ma być bardziej poprawnie politycznie. Określenie "budzące odrazę" zastąpi się "narażające na dyskomfort współpasażerów z powodu braku zachowania elementarnej higieny (odór, brud)". Takie zmiany to czysta głupota.

ODPOWIEDZ