Plany remontowe Tramwajów Warszawskich

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26832
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 sty 2010, 23:43

volviak pisze:Mógłby mi ktoś w ludzki sposób wytłumaczyć o co chodzi z zatokami/antyzatokami na Czynszowej? Jak takie coś wygląda?
Chodzi o to, ze na odcinku przystanków jezdnia będzie węższa tak, by dało się wsiąść do wagonu z krawężnika.

Żeby jezdnia nie była przy tym za wąska (magiczne 7 metrów), to trzeba trochę rozsunąć tory - normalnie mają rostaw 3 metrów, w tym miejscu będa miały rozstaw 4,50 (wagon jest węższy od pasa ruchu a powinien być dosunięty do krawężnika).

Na reszcie trasy krawężniki bez zmian.

Funkcjonalnie Stalowa i tak jest ulicą dwupasową, bo zewnętrzne pasy są wykorzystywane do parkowania.

A zresztą, co ja będę gadał.
Załączniki
ANTYZATOKA-Model.jpg
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 11 sty 2010, 12:09

Glonojad pisze:Gdzie Ty to widzisz na stronie TW?
A zajrzyj do przetargów. :-"

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26832
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 sty 2010, 12:10

A nie uważasz, że netykieta wymagałaby podania linka, z którego się cytuje? :p

Poza tym, wpadłeś w pewną pułapkę - nigdzie nie jest napisane, że zamówienie 210 wyczerpuje listę prac na 2010 rok tudzież, że wszystkie one będą zrealizowane w tym roku ("ok. 13 projektów") - jedynie że w tym roku projekty trzeba będzie zrobić.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 11 sty 2010, 12:20

Podałem tylko to co jest oficjalnie dostępne
Glonojad pisze:Poza tym, wpadłeś w pewną pułapkę - nigdzie nie jest napisane, że zamówienie 210 wyczerpuje listę prac na 2010 rok tudzież, że wszystkie one będą zrealizowane w tym roku ("ok. 13 projektów") - jedynie że w tym roku projekty trzeba będzie zrobić.
.
Dziwny w takim wypadku jest tytuł dokumentu: "Wykonanie projektów zmian w organizacji ruchu tramwajowego, drogowego i pieszego, które będą wprowadzone na czas realizacji prac remontowych w torowiskach tramwajowych w 2010 roku" (podkreślenie moje).

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26832
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 sty 2010, 14:02

A to przepraszam, rzeczywiście są to roboty na 2010 - ale nie napisali, że wszystkie :p.

A w ogóle ja tak ładnie narysowałem zasadę antyzatok i nikt mnie nie pogłaskał :( :leje:
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 11 sty 2010, 15:33

Glonojad pisze:A w ogóle ja tak ładnie narysowałem zasadę antyzatok i nikt mnie nie pogłaskał :( :leje:
Bo jej nie rozumiemy :p

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8366
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 11 sty 2010, 15:42

Bo jej nie rozumiemy :p
A co tam jest niezrozumiałego? :-s

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26832
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 sty 2010, 16:32

JKTpl pisze: Bo jej nie rozumiemy :p
To napiszcie, czego nie rozumiecie.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25348
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 11 sty 2010, 16:35

Chyba wiem, w czym jest problem. Brakuje odcinka przejściowego z rozsunięciem torów tramwajowych, co trochę utrudnia odczytanie rysunku.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26832
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 sty 2010, 16:37

pawcio pisze:Chyba wiem, w czym jest problem. Brakuje odcinka przejściowego z rozsunięciem torów tramwajowych, co trochę utrudnia odczytanie rysunku.
Aha. No bo to jest schemat ideowy dla dwóch sytuacji, nie konkretny projekt.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 11 sty 2010, 16:46

Glonojad pisze:A w ogóle ja tak ładnie narysowałem zasadę antyzatok i nikt mnie nie pogłaskał :( :leje:
Popatrzył, zrozumiał, pogłaskał :przytul: (wcześniej nie mógł, bo był w szkole)
Idea faktycznie zacna. Ciekawe jakby takie coś wyszło na Młynarskiej na przykład. Z tym, że to by miało sens, gdyby był taki układ:
tor w stronę Bemowa z antyzatokami i jezdnią, jezdnia w stronę Centrum i wydzielony tor do centrum. Tylko, że koszty poszłyby w górę... ech, marzenia
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26832
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 sty 2010, 19:39

Tor w stronę Bemowa nie mógł być bliżej krawężnika ze względu na infrastrukturę podziemną, niestety.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 11 sty 2010, 20:47

Pętla Bielany to Piaski czy AWF/Twardowska ? Hm, tak się składa, że obie są w tej dzielnicy.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26832
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 sty 2010, 20:47

AWF/Twardowska.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

pjok-79
Posty: 183
Rejestracja: 13 lut 2007, 14:29

Post autor: pjok-79 » 12 sty 2010, 8:30

Tam ma być tylko wymieniony tor, czy może jakaś większa przebudowa?
A swoją drogą jak obserwuję zamkniętą Marymoncką za cm.włoskim to zastanawiam się czy nie było można zrobić tam zawrotki na czas budowy nowego tunelu tramwajowego pod TMP?
"Żyj!- krzyknęła nadzieja...bez Ciebie nie potrafię - odparło cicho życie..."

ODPOWIEDZ