Skracanie kursów, by nadgonić rozkład...

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5259
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 16 sty 2010, 22:10

Taa... Pełeno wpisów typu "trzy brygady jedna za drugą na linii x" gdzie "x" ma całości cztery brygady :P.
MeWa pisze:
TGM pisze:k zwykle. Patrzeć nie dalej jak na czubek własnego nosa. Że w przeciwnym kierunku pasażerowie też czekają na tramwaj jakoś umknęło...
a gdzie dalej, w przeciwną stronę, masz tylko i wyłącznie jedną linię tramwajową do obsługi danego ciągu?
Trzy linie (pogratulować likwidacji 19 :bredzisz: ) na JP II z czego dwie z tego skrzyżowania gdzie zator powstał. No a JP II chyba więcej nieco pasażerów generuje niż jakieś zadupie z jednej strony otoczone lasem, a z drugiej obsługiwane przez metro :P .

Awatar użytkownika
maciej180
Posty: 624
Rejestracja: 22 lis 2009, 11:53
Lokalizacja: Opole / Warszawa
Kontakt:

Post autor: maciej180 » 16 sty 2010, 22:13

A czy te kursy były jakoś oznaczone? Wymagała by tego uczciwość wobec oczekujących pasażerów...
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26826
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 sty 2010, 22:22

TGM pisze:Taa... Pełeno wpisów typu "trzy brygady jedna za drugą na linii x" gdzie "x" ma całości cztery brygady :P.
Ale to niby tramwaje mają "wielkie problemy" ze stadami i dziurami w rozkładzie :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25342
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 16 sty 2010, 22:37

maciej180 pisze:A czy te kursy były jakoś oznaczone? Wymagała by tego uczciwość wobec oczekujących pasażerów...
Standardem jest przekładanie desek na wersję "Trasa zmieniona", ale akurat na 17 i tak są one używane permanentnie z racji skrócenia trasy do Twardowskiej.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
maciej180
Posty: 624
Rejestracja: 22 lis 2009, 11:53
Lokalizacja: Opole / Warszawa
Kontakt:

Post autor: maciej180 » 16 sty 2010, 22:40

pawcio pisze:są one używane permanentnie z racji skrócenia trasy do Twardowskiej.
a to nie zostało przyjęte jako "tymczasowa trasa stała"? ;) (pytam, bo w ogóle nie bywam w tamtych stronach i z 17 nie mam w ogóle do czynienia)
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26826
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 sty 2010, 22:44

17 z Twardowskiej jeździ na deskach trasa zmieniona. Niestety.

Wyświetlacze czołowe powinny być w ramach NG montowane, ech.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Paweł D.
Posty: 5271
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 16 sty 2010, 23:54

maciej180 pisze:
pawcio pisze:są one używane permanentnie z racji skrócenia trasy do Twardowskiej.
a to nie zostało przyjęte jako "tymczasowa trasa stała"? ;) (pytam, bo w ogóle nie bywam w tamtych stronach i z 17 nie mam w ogóle do czynienia)
Bo tak naprawdę, to powinno się przyjąć deadline "trasy zmienionej". Jeżeli wiadomo, że objazd będzie dłużej niż np. 2 miesiące to przyjmujemy to za trasę stałą. A co do tablic, to cały czas się trafiają brygady z "białą" 17-ką, więc z tą informacją to rożnie bywa.

Awatar użytkownika
maciej180
Posty: 624
Rejestracja: 22 lis 2009, 11:53
Lokalizacja: Opole / Warszawa
Kontakt:

Post autor: maciej180 » 16 sty 2010, 23:55

Paweł D. pisze:Bo tak naprawdę, to powinno się przyjąć deadline "trasy zmienionej".
stąd i moja wątpliwość... ;) czyli np. coś takiego, co się obecnie dzieje na 116... ;)
Obrazek

NR
(tygrys)
Posty: 3178
Rejestracja: 03 gru 2007, 8:53
Lokalizacja: Dzielnica Bemowo m. st. Warszawy

Post autor: NR » 17 sty 2010, 0:06

maciej180 pisze:tymczasowa trasa stała
a takie coś to w ogóle występuje ?

Awatar użytkownika
maciej180
Posty: 624
Rejestracja: 22 lis 2009, 11:53
Lokalizacja: Opole / Warszawa
Kontakt:

Post autor: maciej180 » 17 sty 2010, 0:08

miałem na myśli, że trasę, która ma być na bardzo długi czas zmieniona, przyjmuje się jako stałą, być uniknąć dezinformacji, tak? ;) a po zakończeniu np. remontu itp. zmienia się ją na dawną trasę.
Obrazek

Awatar użytkownika
gregory5576
Posty: 1257
Rejestracja: 21 lut 2006, 11:22
Lokalizacja: BIAŁOŁĘKA, TARCHOMIN
Kontakt:

Post autor: gregory5576 » 22 sty 2010, 19:13

Na tramwaj linii 17 w godzinach szczytu trzeba było czekać w czwartek nawet 40 minut. Warszawiacy chcący dostać się na Bielany w okolice AWF-u trzęśli się z zimna i czekali. Nie mieli innego wyjścia, bo jest to jedyna linia dojeżdżająca do pętli na Twardowskiej.


I to są właśnie pomysły ztm jedna linia gdzieś tam , ale z drugiej strony to gdzie tam dwie linie upchnąć.

[ Dodano: |22 Sty 2010|, 2010 19:22 ]
Rosa pisze: Ale skoro przyjechały jeden za drugim to nie ma sensu aby wracały trzy kolejne brygady tez jeden za drugim.
Czemu dopiero czwarty pojechał normalna trasa jak mógl to wlaśnie zrobic drugi? Wtedy między zawracającymi pierwszym i trzecim jest chociaż jakiś odstęp

A gdzie był NR powinien stać i kierować a nie każdy sobie rzepkę skrobie. Szczególnie ,że na twardowskiej nie ma budy.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36633
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 sty 2010, 19:26

gregory5576 pisze:I to są właśnie pomysły ztm jedna linia gdzieś tam , ale z drugiej strony to gdzie tam dwie linie upchnąć.
Ja nie wiem, gdzie ty powinieneś pójść po rozum, bo do głowy, to chyba nie ma po co... :mur:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25342
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 24 sty 2010, 11:30

Dyskusja o wspólnym bilecie z eŁką przeniosła się do właściwego wątku.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ