Krakowskie Przedmieście i Miodowa

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 29 lis 2015, 22:24

E, trochę się tego tam włóczy. Sam korzystam z Długiej i Miodowej. Zresztą zawsze będzie można wywalić tranzytowy ruch autobusowy, bo przy takiej prędkości komunikacyjnej jak na Krakowskim, nie będzie miał on sensu :P
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Autobus Czerwon
Posty: 4098
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 30 lis 2015, 6:41

Mam wrażenie że prędkość autobusowego ruchu tranzytowego na Krakowskim Przedmieściu jest jednak wyższa niż 30km/h :P

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 30 lis 2015, 23:26

Autobus Czerwon pisze:Mam wrażenie że prędkość autobusowego ruchu tranzytowego na Krakowskim Przedmieściu jest jednak wyższa niż 30km/h :P
Średnia? Na pewno nie. :-D Chwilowa czasami jest wyższa, ale też niezbyt często.

Natomiast żałuję, ze na Miodowej dalej będzie kamienna nawierzchnia jezdni. Raz czekając na autobus na pl. Krasińskich podszedłem sobie do ławki Chopina i puściłem muzykę :D . Za wiele się nie nasłuchałem bo ciągłe turkotanie opon o kostkę pozwalało na usłyszenie co najwyżej pojedynczych dźwięków.
Wyniesione skrzyżowania i KM... zobaczymy jak to wyjdzie i czy w ogóle przejdzie. Zdaje się przepisy zabraniają stosowania na drogach zbiorczych fizycznych środków uspokojenia ruchu, które mogą spowolnić Komunikację Publiczną lub służby ratunkowe...


Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 01 gru 2015, 0:11

Zdaje się przepisy zabraniają stosowania na drogach zbiorczych fizycznych środków uspokojenia ruchu, które mogą spowolnić Komunikację Publiczną lub służby ratunkowe...
Bzdura.

Pewne środki uspokojeni ruchu mogą być stosowane nawet na ulicy klasy G, na Z i niższych mogą być wszystkie.

I nie wiem po co gnać aż do Puław, skoro w Warszawie jest tak :D
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 01 gru 2015, 0:38

Bo Kazimierską w Puławach jeżdżą autobusy.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25345
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 01 gru 2015, 6:15

Ja tylko pozwolę sobie zauważyć że przejście przy bramie uniwerku też jest wyniesione.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 01 gru 2015, 8:51

Co nie przeszkadza złotówom grzać grubo powyżej 30km/h.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4766
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 01 gru 2015, 9:04

pawcio pisze:Ja tylko pozwolę sobie zauważyć że przejście przy bramie uniwerku też jest wyniesione.
Też mi coś takiego chodziło po głowie, ale tego wyniesienia w praktyce nie czuć, więc jest trochę fikcyjne.
Obrazek

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 01 gru 2015, 9:36

pawcio pisze:Ja tylko pozwolę sobie zauważyć że przejście przy bramie uniwerku też jest wyniesione.
Tak subtelnie, że raz, zapomniałem, dwa, nijak nie ogranicza szybkości.

Na tej zasadzie, to można powiedzieć, że skrzyżowanie al. Niep/Nowowiejska jest wyniesione. Albo rondo na Wołoskiej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25345
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 01 gru 2015, 10:15

Dlatego bym się do idei skrzyżowań wyniesionych na Miodowej nie przywiązywał.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 01 gru 2015, 10:44

Nie, dlaczego? Dobrze zrobione wyniesione skrzyżowanie sprawdza się doskonale. Pod warunkiem, że dobrze zrobione.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8359
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 01 gru 2015, 12:00

Wyniesione skrzyżowanie, które czuć i przez które jeżdżą autobusy są np. w Łodzi:
https://goo.gl/maps/1n7b3rdus3A2 (skrzyżowanie obok też)
Tam to nawet na weekend światła wyłączają aby dać priorytet pieszym...

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4766
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 01 lut 2016, 20:53

osa pisze:I przystanek w stronę Żoliborza odsunięty spod kościoła św. Anny na wysokość skweru Hoovera -> utrudnione przesiadki między tramwajami i autobusami na Trasie W-Z. W zeszłym roku był zgłoszony projekt do budżetu obywatelskiego, żeby przywrócić starą lokalizację, to urzędnicy odpowiedzieli: nie-da-się, bo wiata przystankowa zasłoniłaby widok na kolumnę Zygmunta.
Bo może przystanek trzeba było przenieść na Miodową. Do schodów ruchomych też było by bliżej.
Obrazek

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25345
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 01 lut 2016, 20:57

Wąsko, a przecież musi być zatoka, bo tak.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ