Balcerowicz musi odejść?

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Balcerowicz musi odejść

Tak, Balcerowicz musi odejść - i spłonąć na stosie!
7
21%
Nie, Balcerowicz musi pozostać szefem NBP
21
62%
Tak, Balcerowicz musi odejść - i zostać prezydentem Warszawy
4
12%
Nie mam zdania
2
6%
 
Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 30 kwie 2006, 21:28

A według Ciebie kapitalizm wyszedł każdemu na dobre?

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 30 kwie 2006, 21:30

Dobrze wprowadzany kapitalizm szkodzi tylko spaczonym jednostkom
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 30 kwie 2006, 21:31

jacek2357 pisze:Dobrze wprowadzany kapitalizm szkodzi tylko spaczonym jednostkom
No właśnie. Dobrze wprowadzany...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 30 kwie 2006, 21:46

Cały czas dążdszysz do tego aby pogłebić balcerowicza. Ale miej na uwadze, że to Polska jako pierwsza w bloku wschodnim zaczęła wprowadzać nowy ustrój, byliśmy prekursorami, Balcerowicz wiedział co robić. A inne kraje już nie popełniały takich błedów jak u nas. A błedy w Polsce się zdarzały bo nie łatwo coś zbudować od podstaw na spaczonym gruncie.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 30 kwie 2006, 22:16

Po prostu w domu Jamnikowi wmówiono, że Balcerowicz Żyd i wszystkiemu winien. Całe szczęście że chociaż w internecie takie poglądy nie są rozpowszechnione...
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 30 kwie 2006, 22:44

Jak tak czytam posty Jamnika to sam nie wiem co myśleć... Może powinien zacząć się bardziej zagłębiać w politykę gospodarczą Polski w ostatnich 16 latach, bo jak na razie widzę, że chyba nie do końca wie o czym mówi...

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 30 kwie 2006, 22:46

jacek2357 pisze:Po prostu w domu Jamnikowi wmówiono, że Balcerowicz Żyd i wszystkiemu winien.
A Jackowi w domu mówiono, że Wałęsa to bóg.
A ten Twój antysemityzm nie jest godny pochwały.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 30 kwie 2006, 22:47

Bez osobistych wycieczek proszę =; :!:


A co do Wałęsy. Jest to osoba, która szanuję. I ostatnio coraz bardziej, w kraju rządzonym przez PiS, licze się ze zdaniem Lecha Wałęsy. Osoby, ktora jednak dla Polski zrobiła bardzo wiele. Zapisała się na trwałe w hisotrii naszego kraju- pozytywnie jakby nie patrze.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 01 maja 2006, 6:45

Jamnik pisze:A Jackowi w domu mówiono, że Wałęsa to bóg.
Mi pozostawiono wolność dla poglądów
Jamnik pisze:A ten Twój antysemityzm nie jest godny pochwały.
Mój antysemityzm? :shock:
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 01 maja 2006, 11:57

jacek2357 pisze:
Jamnik pisze:A Jackowi w domu mówiono, że Wałęsa to bóg.
Mi pozostawiono wolność dla poglądów
Mnie również. Więc przestań bredzić, że w domu mi się coś wmawia.
jacek2357 pisze:
Jamnik pisze:A ten Twój antysemityzm nie jest godny pochwały.
Mój antysemityzm? :shock:
Sprawdź sobie w słowniku, co to jest antysemityzm, a potem przeczytaj swojego wczorajszego posta z 22:16.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36634
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 maja 2006, 12:07

Jamnik pisze:Sprawdź sobie w słowniku, co to jest antysemityzm, a potem przeczytaj swojego wczorajszego posta z 22:16.
W tamtym poście nie było nic antysemickiego. Najwyżej cudzysłowu w nim brakło... ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 01 maja 2006, 12:11

Bastian pisze:
Jamnik pisze:Sprawdź sobie w słowniku, co to jest antysemityzm, a potem przeczytaj swojego wczorajszego posta z 22:16.
W tamtym poście nie było nic antysemickiego. Najwyżej cudzysłowu w nim brakło... ;)
Tak? A co chciał wyrazić Jacek, pisząc "Balcerowicz to Żyd" ?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 01 maja 2006, 20:31

Jamnik pisze:
Bastian pisze: W tamtym poście nie było nic antysemickiego. Najwyżej cudzysłowu w nim brakło... ;)
Tak? A co chciał wyrazić Jacek, pisząc "Balcerowicz to Żyd" ?
Ironię :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36634
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 maja 2006, 22:25

Jamnik pisze:
Bastian pisze: W tamtym poście nie było nic antysemickiego. Najwyżej cudzysłowu w nim brakło... ;)
Tak? A co chciał wyrazić Jacek, pisząc "Balcerowicz to Żyd" ?
Przecież wcale tak nie napisał. Cytuj dosłownie... ](*,)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 01 maja 2006, 22:29

Podsumowując kolega Jamnik bardzo popiera to co działo się w latach 1948-1989 w Polsce. Smutne. Ciekawe czy gdyby jego, albo osoby z jego Rodziny, dodtknęły np. represje (przyjując, że żyłby w tamtych czasach) tez miałby takie zdanie jak ma dzisiaj.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ