Balcerowicz musi odejść?

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Balcerowicz musi odejść

Tak, Balcerowicz musi odejść - i spłonąć na stosie!
7
21%
Nie, Balcerowicz musi pozostać szefem NBP
21
62%
Tak, Balcerowicz musi odejść - i zostać prezydentem Warszawy
4
12%
Nie mam zdania
2
6%
 
Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 07 maja 2006, 12:20

Dokładnie tak. Najgorsze jest to, że mamy wrogów tuż za granicą: Bialoruś, Rosja, Niemcy. I tak lepiej niz przed wojną....

Co do samego gaociągu to i Polski rzad nie jest bez winny. Gdyby Miller nie zerwał kontraktu z Norwegią na dostawy gazu (gazociąg pod Bałtykiem do Niechorza) to dziś Rosja i Niemcy niemogliby zbudowac gazociągu pod Bałtykiem 8-[
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7765
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 07 maja 2006, 16:22

Jamnik pisze:No i bardzo dobrze. Ucieszę się, jeżeli Polskę wysiudają z tej całej unii.
I niech Polska odda wszystkie pieniądze, które dostała z Unii. I niech żyje bez nich. W sumie tak też da się żyć - nie będzie pieniędzy na remonty dróg, ale i tak nikogo nie będzie stać na samochód, benzynę, więc nikt nie będzie jeździł - cóż za idylliczna wizja państwa...
Że zacytuję:
Skąd się biorą takie d....e ](*,)
](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 07 maja 2006, 18:30

R-9 Chełmska: Myślisz, że Polska siedzi sobie w tej unii za darmo? Składki są znacznie większe niż uzyskiwane dotacje.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 07 maja 2006, 18:35

Jamnik pisze:R-9 Chełmska: Myślisz, że Polska siedzi sobie w tej unii za darmo? Składki są znacznie większe niż uzyskiwane dotacje.
](*,) G. prawda.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 07 maja 2006, 18:38

Dlaczego tak sądzisz?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 07 maja 2006, 18:48

Dlatego, że Polska do unijnej kasy wkłada mniej niż dostaje. Wychodzimy więc na plus. Przykladem kraju, który płaci więcej niż dostaje jest RFN- dlatego też obawiano się tam rozszerzenia wspólnoty.


Zresztą tak to jest- jesteś członkiem organizacji= płacisz składki. I taka jest kolej rzeczy. Idać tokiem rozumowania- płacę to nie chce być, już dawno powinnośmy wystpic z ONZ ](*,)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36637
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 maja 2006, 8:47

Jamnik pisze:R-9 Chełmska: Myślisz, że Polska siedzi sobie w tej unii za darmo? Składki są znacznie większe niż uzyskiwane dotacje.
Powiedz to samorządom...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5297
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 08 maja 2006, 8:55

R-9 Chełmska: Myślisz, że Polska siedzi sobie w tej unii za darmo? Składki są znacznie większe niż uzyskiwane dotacje.
Nie no, podaj KONKRETNE dane a nie rzucasz słowa na wiatr... Poza tym porozmawiamy za lat kilka jak będziesz na tyle dojrzały by mieć własne poglądy a nie takie, które ktoś u Ciebie kształtuje...Powiedz rolnikom żeby oddali pieniądze z dopłat bezpośrednich...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 705
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 08 maja 2006, 9:03

Jeśli chodzi o wykorzystywanie funduszy strukturalnych z Unii, to niestety ale ich wykorzystanie jest słabe, może nie tragiczne, ale słabe. Głównie dzieje się to przez niedostosowanie przepisów prawnych oraz przez zbyt rozbudowaną biurokrację. Potrzebny jest szereg reform, które np. wprowadziła Irlandia, która jest superprzykładem, jak wykorzystać fundusze unijne. Wzrost gospodarczy 10% i niewielkie bezrobocie, a byli kiedyś daleko w tyle za nami, a dziś to my jeździmy tam pracować :-s

Co do słynnej "rury". Polska a w szczególności Kwaśniewski moim zdaniem zbyt mocno zaangazowała się w forsowanie opcji rury przez Ukrainę. Unia póki co nie ma wspólnej polityki energetycznej, więc Niemcy mieli prawo dogadać się z Rosją. Co prawda nie wygląda to najlepiej jeśliby brać pod uwagę "solidarność" Unii, ale własne interesy zawsze najważniejsze..

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 08 maja 2006, 10:50

Normalny kraj najpierw przystosowuje swoją administrację do działań w ramach wspólnoty....ale u nas.

Najpierw w mediach totalna propaganda za wejściem do Wspólnoty a dopiero potem okazało się że nie jesteśmy przygotowani na sprawne branie kasy z Unii, ale dawać musimy ](*,) Zresztą to kontynuacja polityki polskich rządów, najciekawsze w tym wszystkim jest to że gdy zawieraliśmy układ stowarzyszeniowy z UE około 1995 w dokumencie polskim były rażące błędy w tłumaczeniu=rząd podpisywał myśląc że podpisuje co innego #-o Czy to się zdarza w normalnym kraju?
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5297
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 08 maja 2006, 11:34

Zdarza się, taki mały OT : ostatnio kilent poszukiwał surowca, a przysięgły tłumacz tak przetłumaczył angielską nazwę że aż za głowę się złapałem...Dopiero sam musiałem udowodnić kilentowi że to co on mi po polsku wysłał to nie istnieje...Więc domyślam się że takie "akcje" są u nas możliwe

Tak jak mówili w Anty-Radiu - "Są rzeczy o których nie śniło się filozofom, ale wszystkie je znajdziesz w Polsce"
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 08 maja 2006, 16:54

Nazgul pisze:Jeśli chodzi o wykorzystywanie funduszy strukturalnych z Unii, to niestety ale ich wykorzystanie jest słabe, może nie tragiczne, ale słabe.
Wcale nie łatwo jest dysponować tak ogormnymi środkami. Ale i tak mamy wcale nie najgorsze wyniki pod tym względem.

Co do rury- nie przepadam z Buzkiem, ale jego rzad zrobił coś co dzis bardzo by zaowocowało, ale po drodze SLD to zniszczył- chodzi mi oczywiście o gaz z Norwegii...
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 08 maja 2006, 17:07

Paweł_K pisze:porozmawiamy za lat kilka jak będziesz na tyle dojrzały by mieć własne poglądy a nie takie, które ktoś u Ciebie kształtuje
Ja mam własne poglądy. Natomiast Tobą steruje propaganda, o której pisał już zresztą Karol.
A propaganda działa tylko w jedną stronę, więc trudno, żeby ktoś mi narzucał poglądy. Ja nie uginam się pod jej naporem. Wy niestety tak. :(

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 08 maja 2006, 17:10

OJP :-s
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27396
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 08 maja 2006, 17:11

Jamnik pisze:A propaganda działa tylko w jedną stronę, więc trudno, żeby ktoś mi narzucał poglądy. Ja nie uginam się pod jej naporem. Wy niestety tak. :(
Pomyliłeś tematy, dowcipy obok.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ