Balcerowicz musi odejść?

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Balcerowicz musi odejść

Tak, Balcerowicz musi odejść - i spłonąć na stosie!
7
21%
Nie, Balcerowicz musi pozostać szefem NBP
21
62%
Tak, Balcerowicz musi odejść - i zostać prezydentem Warszawy
4
12%
Nie mam zdania
2
6%
 
Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 705
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 30 kwie 2006, 10:08

Jamnik pisze:Oczywiście, że nie. Ale uważam, że od inflacji i gospodarki ważniejsze jest bezrobocie (a raczej jego brak ;)).
A wiesz co powoduje między innymi takie wysokie bezrobocie w Polsce? To nie Leszek Balcerowicz i Bank Centralny, a wysokie koszty działalności Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MSP). Jak pokazują przykłady z zachodu, to właśnie MSP są głównym motorem gospodarki. W Polsce co roku więcej MSP upada niż powstaje. A czemu tak jest, czy może dlatego, że są wysokie stopy procentowe Banku Centralnego? Otóż nie. Stopy Banku Centralnego, to nie to samo co stopy procentowe kredytów udzielanych przez banki komercyjne. A te drugie są takie wysokie ze względu na wysoki dług publiczny i bankom bardziej opłaca się pożyczać państwu niż MSP czy osobom fizycznym. Więc kwestia nie w stopie inflacji tylko kosztach działania MSP, o wysokich kosztach biurokracyjnych juz nie wspomnę. Więc droga do spadku bezrobocia nie tkwi w zmianie ustawy o NBP tylko w szeregu reform gospodarczych, o których mówi PO.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 30 kwie 2006, 11:32

Jamnik pisze:Oczywiście, że nie. Ale uważam, że od inflacji i gospodarki ważniejsze jest bezrobocie
](*,)

Te problemy są tak samo ważne. Nie mozna ich IMHO dzielić na lepsze i gorsze, ważniejsze i mniej ważne.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36634
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 30 kwie 2006, 11:38

Nazgul pisze:
Jamnik pisze:Oczywiście, że nie. Ale uważam, że od inflacji i gospodarki ważniejsze jest bezrobocie (a raczej jego brak ;)).
A wiesz co powoduje między innymi takie wysokie bezrobocie w Polsce? To nie Leszek Balcerowicz i Bank Centralny, a wysokie koszty działalności Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MSP). Jak pokazują przykłady z zachodu, to właśnie MSP są głównym motorem gospodarki. W Polsce co roku więcej MSP upada niż powstaje. A czemu tak jest, czy może dlatego, że są wysokie stopy procentowe Banku Centralnego? Otóż nie. Stopy Banku Centralnego, to nie to samo co stopy procentowe kredytów udzielanych przez banki komercyjne. A te drugie są takie wysokie ze względu na wysoki dług publiczny i bankom bardziej opłaca się pożyczać państwu niż MSP czy osobom fizycznym. Więc kwestia nie w stopie inflacji tylko kosztach działania MSP, o wysokich kosztach biurokracyjnych juz nie wspomnę. Więc droga do spadku bezrobocia nie tkwi w zmianie ustawy o NBP tylko w szeregu reform gospodarczych, o których mówi PO.
=D> =D> =D>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 30 kwie 2006, 11:56

Fikander pisze:Ależ, z całym szacunkiem, wiesz w jakim państwie Europy PKB rośnie najszybciej?
to akurat żaden wskaźnik, jak biedny znajdzie 100 zł, to jego zamoznośc wzrosnie i o 100%, a te same 100 zł. dla bogacza to jakiś tam nie procent, a promil nawet
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 30 kwie 2006, 12:06

Ukraina to biedny kraj. Nie można tego negować. Byłem tam 4 lata temu. Dużo się od tamtego czasu chyba nie zmieniło. Drogi- tragiczne, Autobusy ichnijeszego PKS moj Tata podsumował, że takie w Polsce nawet w latach 50 na takich trasach nie kursowały, dworzec autobusowy we Lwowie- Centralny przy tym to Luwr.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27396
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 30 kwie 2006, 15:19

R-11 Kleszczowa pisze:dworzec autobusowy we Lwowie- Centralny przy tym to Luwr.
A kolejowy widziałeś?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 30 kwie 2006, 15:58

Fikander pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:dworzec autobusowy we Lwowie- Centralny przy tym to Luwr.
A kolejowy widziałeś?
Nie.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Brzydal
Posty: 143
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:18

Post autor: Brzydal » 30 kwie 2006, 19:56

"Moherowe berety - panują nad światem
Moherowe berety - zaczynają krucjatę
Moherowe berety - zwycięstwo i władza
(...)
Na berecim szlaku znowu leje się krew
Babcie ciągle czują rewolucji zew
Piją herbatkę i zwalczają zło "

Cytat z powszechnie znanej piosenki, który dedykuję wszystkim, którzy uważają Leszka Balcerowicza za "zło wcielone" - jak w temacie. Cóż, współczuję wam głupoty i tego, że staliście się pośmiewiskiem... ale cóż, wasz wybór... A jeśli uważacie, że od lepperyzmu gospodarczego (nie mylić z leseferyzmem:P) będzie wam lepiej, to otrzeźwiejcie póki nie jest dla was za późno, weźcie dupę w troki i do roboty, zamiast czekać na "czy się stoi czy się, to 2 tysiące się należy..." Socjalizm nigdy nikomu nie wyszedł jeszcze na dobre i to się nie zmieni!

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 30 kwie 2006, 20:02

Intencję Twoją (bardzo zacną) rozumiem, ale cytat wybrałeś trochę niewłaściwy ;)
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 30 kwie 2006, 20:40

Brzydal pisze:Socjalizm nigdy nikomu nie wyszedł jeszcze na dobre i to się nie zmieni!
A skąd Ty możesz wiedzieć takie rzeczy? Znasz historię życia każdego człowieka na Ziemi? ](*,)

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 30 kwie 2006, 20:44

Czy to się nie zmieni, faktycznie może nie wiedzieć, ale podaj przykład komu socjalizm wyszedł na dobre?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 30 kwie 2006, 20:45

Jamnik pisze:A skąd Ty możesz wiedzieć takie rzeczy? Znasz historię życia każdego człowieka na Ziemi?
Socjalizm to chory system. Obłudny i zakłamany.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 30 kwie 2006, 21:22

Jamnik pisze:
Brzydal pisze:Socjalizm nigdy nikomu nie wyszedł jeszcze na dobre i to się nie zmieni!
A skąd Ty możesz wiedzieć takie rzeczy? Znasz historię życia każdego człowieka na Ziemi? ](*,)
Vice versa- Ty znasz historię życia każdego człowieka na Ziemi :?:

"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 30 kwie 2006, 21:24

R-11 Kleszczowa pisze:
Jamnik pisze: A skąd Ty możesz wiedzieć takie rzeczy? Znasz historię życia każdego człowieka na Ziemi? ](*,)
Vice versa- Ty znasz historię życia każdego człowieka na Ziemi :?:

Ja nie mówię, że socjalizm wyszedł każdemu na dobre.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 30 kwie 2006, 21:25

Bo nie wyszedł.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ