90 lecie komunikacji autobusowej Warszawa

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

bart235
Zbanowany
Posty: 244
Rejestracja: 27 mar 2006, 22:36

Post autor: bart235 » 15 cze 2010, 7:33

Ze strony mza wynika że w ten wekend ma być impreza na terenie R-3 Ostrobramska czy znane są szczegóły?
Bartosz Adamski

W związku z powtarzającą się wielokrotnie krytyką użytkowników dotyczacą gramatyki i ortografii Twoich postów proszę o korzystanie z dowolnej formy sprawdzania pisowni przed wysłaniem postu. Junior-admin i użytkownik hafilip84

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7692
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 15 cze 2010, 9:07

bart235 pisze:Ze strony mza wynika że w ten wekend ma być impreza na terenie R-3 Ostrobramska czy znane są szczegóły?
Oczywiście. Wewnętrzna impreza tylko dla pracowników + jubel dla związków zawodowych.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 15 cze 2010, 12:39

bart235 pisze:Ze strony mza
Gdzie jest o tym napisane na stronie MZA?

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 15 cze 2010, 15:00

MisiekK pisze:
bart235 pisze:Ze strony mza wynika że w ten wekend ma być impreza na terenie R-3 Ostrobramska czy znane są szczegóły?
Oczywiście. Wewnętrzna impreza tylko dla pracowników + jubel dla związków zawodowych.
Zaproszenia dostępne na dyspozytorni :)

Flash8222
Posty: 7628
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 16 cze 2010, 0:03

Ja swoje zaproszenie już odebrałem :P

Awatar użytkownika
Gontar
(Rav5202)
Posty: 2281
Rejestracja: 15 paź 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa - Witolin

Post autor: Gontar » 16 cze 2010, 10:34

Flash8222 pisze:Ja swoje zaproszenie już odebrałem :P
Tylko źle, że to zamknięte! ;/
przstańcie z opcją you w podpisie ;/

Flash8222
Posty: 7628
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 16 cze 2010, 10:57

Life is brutal.

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 16 cze 2010, 10:59

Będą dni transportu publicznego to będą otwarte dla wszystkich.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Walas
Posty: 17108
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 16 cze 2010, 11:00

Jak dla mnie głupota. Obchody 90lecia a ludzie ine będą wpuszczani ](*,). Jak było 85lat to tak nie było. Ciekawe czy jak będzie 100lecie to też nie będą wpuszczani.
1069, 7722
Ulubione wozy: 6207, 8888
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10(linia elektryczna),
Od dnia 06.03.2023 linia 8 uległa likwidacji
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7692
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 16 cze 2010, 11:05

Powiedzmy sobie szczerze - to nie jest rocznica ani MZA, ZTM, ITS etc.
To jest rocznica będąca częścią historii Warszawy. Zasadniczym pytaniem jest co Urząd Miasta zamierza z tym zrobić, aby uczcić ja razem z mieszkańcami? Gdzie jest Biuro Promocji Miasta? To są zasadnicze pytania na jakie powinno się odpowiedzieć.

A MZA jak ma ochotę robić wewnętrzne imprezy dla pracowników, to ich sprawa, niech wsadzi w to cały budżet i nic nikomu do tego.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Gontar
(Rav5202)
Posty: 2281
Rejestracja: 15 paź 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa - Witolin

Post autor: Gontar » 16 cze 2010, 11:17

MisiekK pisze:Powiedzmy sobie szczerze - to nie jest rocznica ani MZA, ZTM, ITS etc.
To jest rocznica będąca częścią historii Warszawy. Zasadniczym pytaniem jest co Urząd Miasta zamierza z tym zrobić, aby uczcić ja razem z mieszkańcami? Gdzie jest Biuro Promocji Miasta? To są zasadnicze pytania na jakie powinno się odpowiedzieć.

A MZA jak ma ochotę robić wewnętrzne imprezy dla pracowników, to ich sprawa, niech wsadzi w to cały budżet i nic nikomu do tego.
Tylko Ciekawi mnie, po co zachęcali WSZYSTKICH do wzięcia udziału? (Klakson) Z tego co się dowiedziałem spora część kierowców nie dostało zaproszenia...
przstańcie z opcją you w podpisie ;/

Flash8222
Posty: 7628
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 16 cze 2010, 11:23

Zaproszenia samemu się odbiera na dyspozytorniach. No i słusznie, że w Klaksonie zachęcali WSZYSTKICH (kierowców) do wzięcia udziału w pikniku.

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 16 cze 2010, 11:46

Flash8222 pisze:Zaproszenia samemu się odbiera na dyspozytorniach. No i słusznie, że w Klaksonie zachęcali WSZYSTKICH (kierowców) do wzięcia udziału w pikniku.
Dokładnie. Każdy kto chce się przejść na piknik odbiera samemu zaproszenie i tyle. Też zamierzam się wybrać bo trochę znajomych leci na tę imprezę ;)

[ Dodano: |16 Cze 2010|, 2010 12:01 ]
Jest i komentarz wybiórczej :D
Zamiast zorganizować atrakcje dla pasażerów, świętowanie 90-lecia miejskich autobusów ratusz ograniczy do zamkniętej imprezy dla pracowników - pomstują miłośnicy komunikacji miejskiej
Wielki jubel Miejskie Zakłady Autobusowe zaplanowały na najbliższą sobotę w zajezdni przy Ostrobramskiej. Ma upamiętniać wyjazd na ulice pierwszego saurera w warszawskich barwach, gdy w czerwcu 1920 r. wybuchł strajk tramwajarzy. Wkrótce potem nasze autobusy zapisały się w historii bitwy o Warszawę z armią radziecką - wycofane z regularnych kursów służyły wojsku, przewożąc je na front pod Radzyminem.

"Jak widać, miasto się wypięło i nie uważa, że mieszkańcom należą się obchody takich rocznic. A przecież to wspaniały sposób na tak podkreślane przez panią prezydent promowanie komunikacji miejskiej" - napisał do "Gazety" jeden z naszych czytelników. Przypomina, że z okazji poprzedniej okrągłej rocznicy przed pięcioma laty ukazała się monografia "Warszawskie autobusy i trolejbusy". Na pl. Teatralny zjechały współczesne i historyczne marki, które wyruszyły stąd na paradę przez Śródmieście. Kursowała specjalna linia 85 dowożąca chętnych na okolicznościową wystawę. A teraz?

- Obchody 90-lecia rozkładamy na raty. Najpierw rzeczywiście będzie impreza dla pracowników i ich rodzin. To w sumie 5 tys. osób - mówi Adam Stawicki, rzecznik MZA. Dodaje, że parada autobusów ma się odbyć we wrześniu przy okazji Dni Transportu Publicznego. - Wtedy dokończymy ekspozycję naszego zabytkowego taboru w zajezdni przy Ostrobramskiej - dodaje.

Miłośnicy komunikacji miejskiej zwracają uwagę, że podobne okazje znacznie lepiej wykorzystują Tramwaje Warszawskie. Np. w ostatnią sobotę spółka zorganizowała paradę dookoła centrum z okazji inauguracyjnej jazdy z pasażerami pierwszego ze 186 niskopodłogowców kupionych w bydgoskiej Pesie. W widowiskowym przejeździe przez Al. Jerozolimskie, Targową i Trasę W-Z towarzyszyło mu osiem innych wagonów, począwszy od najstarszego z 1907 r. Publiczność była zachwycona. Bez tramwajowej parady nie mogło się też obyć przed dwoma laty, kiedy przypadało stulecie wyjazdu pierwszego wagonu elektrycznego.

- My też mamy dla pasażerów rocznicowe niespodzianki - prosi o cierpliwość Adam Stawicki. Jego spółka zamierza m.in. zorganizować "szlak autobusowy" trasą pierwszej linii A z 1920 r. Między pl. Teatralnym a pl. Zbawiciela mają stanąć repliki dawnych przystanków - od zabytkowych z lat 20. i 30. przez podświetlane jarzeniówkami (debiutowały z okazji otwarcia Trasy Łazienkowskiej w czasach Gierka) po czerwone słupki z charakterystyczną tarczą, na której widniała litera A.

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 16 cze 2010, 12:09

wyborcza pisze:Przypomina, że z okazji poprzedniej okrągłej rocznicy przed pięcioma laty
zaokrąglają do pięciu :D
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 16 cze 2010, 13:18

chester pisze:
wyborcza pisze:Przypomina, że z okazji poprzedniej okrągłej rocznicy przed pięcioma laty
zaokrąglają do pięciu :D
"Tak jest! Trzydziestej pierwszej, okrągłej rocznicy!"
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ