Tanie hotele [aglomeracja warszawska]

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
panzerloud
Posty: 212
Rejestracja: 25 sie 2009, 15:08

Post autor: panzerloud » 18 cze 2010, 21:09

Witam serdecznie, zwracam się do państwa z prośbą, gdyż z tego co zauważyłem dużo państwo podróżujecie i macie dużo lepszą orientacje w aglomeracji warszawskiej niż ja, gdzie tu można znaleźć tani hotel, taki gdzie można naładować telefon, wykąpać się, i ze skromną pensyjką, przeżyć z miesiąca na miesiąc. Nie szukam dla siebie, rzecz rozbija się o obcokrajowca za wschodniej granicy który przyjechał na studia do Warszawy, póki studiował mieszkał w akademiku, niestety studia (dzienne) zawalił ze względu na prace. a pracować musiał bo rodzina która została na Białorusi nie bardzo miała za co żyć. O to bym rozejrzał się za lokum dla jej chłopaka poprosiła mnie znajoma. Zgodziłem się, ale to nie takie proste jak myślałem na początku, albo ja nie umiem znaleźć, szkoda mi człowieka i nawet wziąłbym go pod dach, ale osoba od której najmuje lokal, nie zgadza się na współlokatorów, a mieszka niestety w tym samym budynku. Ostatecznie jakbym się uparł mógłbym go przenocować od święta ale to tyle, i też nie bez problemów. Zwykłe hotele nie wchodzą w grę, bo zwyczajnie są za drogie. Maksymalna kwota za miesiąc egzystencji to 800zł, gdzie i tak moja znajoma dołoży mu stówkę, może się chłopak rozkręci, złapie dryg i niezgorszą robotę, ale nie wtedy gdy będzie dogorywał na dworcu. Jej rodzice mu nie pomogą, bo według nich to ciemięga i pasożyt (z moich obserwacji to czysta niechęć do wschodniej nacji). No i tak jak piszę aby jedno gniazdko, prysznic, kawałek blatu i łóżko. Orientuje się ktoś. Dobrze jak w godzinkę mógłby się dostać do Warszawy jeśli to będzie pod miastem.

Proszę o pomoc

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 18 cze 2010, 22:42

zostało chyba jeszcze parę hoteli robotniczych w Warszawie. Pracownicy ze wschodu często żyją w rozmaitych półoficjalnych pensjonatach, gdzie warunki są kiepskie, za to cena niska. Parę takich pewnie znajdzie się w okolicach Piaseczna słynącego z targowiska pracy.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
panzerloud
Posty: 212
Rejestracja: 25 sie 2009, 15:08

Post autor: panzerloud » 18 cze 2010, 22:52

Tm pisze:zostało chyba jeszcze parę hoteli robotniczych w Warszawie. Pracownicy ze wschodu często żyją w rozmaitych półoficjalnych pensjonatach, gdzie warunki są kiepskie, za to cena niska. Parę takich pewnie znajdzie się w okolicach Piaseczna słynącego z targowiska pracy.
Jakiś dokładniejszy adres, telefon, osoba do kontaktu ?
Dzięki za pomoc, tą już okazaną i ewentualnie późniejszą.

EDIT: Rozumiem że to ,,spelunki" ogólnodostępne, czy czekają jeszcze jakieś formalności do załatwienia ?

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 20 cze 2010, 23:38

Zobacz w tych "Atos", "Portos" i "Aramis" na Stegnach - tam jest względnie tanio.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7767
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 20 cze 2010, 23:51

Ja wiem? Tam jest koło 150 złotych za noc, przy stałej umowie może zejdą do poziomu ~90 złotych, ale w 800/miesiąc na pewno się to nie zamknie.
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 21 cze 2010, 9:29

To już prędzej tu:
http://www.hotelsonata.pl/cennik.htm

Albo takie opisane tutaj:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,2734503.html

Jest tego trochę, jak poszukać...

Awatar użytkownika
panzerloud
Posty: 212
Rejestracja: 25 sie 2009, 15:08

Post autor: panzerloud » 21 cze 2010, 12:15

Dzięki śliczne !

Więc tak, więcej niż 800 zł, no ok, ale tylko jeśli to będzie jedną no ewentualnie dwie stówki więcej. Za coś ten człowiek musi żyć, no i dobrze jak by mógł odłożyć na kształcenie, (tj. czesne, kursy...).

Hotel Sonata wygląda wręcz idealnie, jeśli może tam przebywać człowiek który nie należy do grupy zorganizowanej, to jest tym czego szukałem. Jak tylko mi się telefon troszkę telefon to dzwonie i pytam, wielkie dzięki :)

Nawet ostatnio byłem w Sochaczewie w poszukiwaniach... oferta nie głupia, ale ktoś był szybszy.

Jeszcze raz ślicznie dziękuje.

Oczywiście temat dalej aktualny, jeśli ktoś ma jakiś pomysł, a nóż ktoś również będzie potrzebował.

Awatar użytkownika
moonwalker
Posty: 354
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:06
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: moonwalker » 19 sie 2011, 10:03

Mam pytanie troche nie w temacie, ale..

Wiecie może czy ośrodek 'Wisła' (zdaje sie, ze w Białobrzegach) funkcjonuje nadal?

A jesli nie, to czy macie jakies godne polecenia miejsce nad zalewem, gdzie mozna tanio wynajac domek?

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 21 sie 2011, 16:28

A jesli nie, to czy macie jakies godne polecenia miejsce nad zalewem, gdzie mozna tanio wynajac domek?
Dziś wylegując się na rowerku wodnym zauważyłem drewniane domki tuż nad samym zalewem, nawet ładna okolica. Niestety adresu dokładnego Ci nie podam
http://www.ztm.waw.pl/mapa/mapa_p2.htm centralnie nad skrzyżowaniem Zegrzyńskiej z Jana Kazimierza i na prawo od ZP Stokrotki

Awatar użytkownika
moonwalker
Posty: 354
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:06
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: moonwalker » 24 sie 2011, 8:55

radeom pisze:
A jesli nie, to czy macie jakies godne polecenia miejsce nad zalewem, gdzie mozna tanio wynajac domek?
Dziś wylegując się na rowerku wodnym zauważyłem drewniane domki tuż nad samym zalewem, nawet ładna okolica. Niestety adresu dokładnego Ci nie podam
http://www.ztm.waw.pl/mapa/mapa_p2.htm centralnie nad skrzyżowaniem Zegrzyńskiej z Jana Kazimierza i na prawo od ZP Stokrotki
Ok, dzięki, rozpatrzę się jeszcze ;)

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 24 sie 2011, 13:58

Może nie do końca aglomeracja warszawska ale mógłby ktoś polecić w miarę tani i przyzwoity hostel we Wrocławiu? Najchętniej niedaleko Hali Stulecia.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

MC
Posty: 1828
Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11

Post autor: MC » 24 sie 2011, 14:00

Avantgarde w samym centrum http://www.avantgardehostel.pl/

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 30 sie 2011, 12:46

JacekM pisze:Może nie do końca aglomeracja warszawska ale mógłby ktoś polecić w miarę tani i przyzwoity hostel we Wrocławiu? Najchętniej niedaleko Hali Stulecia.
Jakby ktoś potrzebował to dość fajne są hoteliki Puhot-u na Legnickiej (jeden jest przystanek od pl, Jana Pawła a drugi naprzeciwko Protramu), w przyzwoitych warunkach (ale bez łazienki) możne przenocować za ok. 60 zł w jedno- lub dwuosobowym.

bartoni722
Posty: 12141
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 31 sie 2011, 11:38

Ja w miarę tanio nocowałem na Kazimierza Wielkiego (bodajże). W każdym razie koło przystanku 122 i miałem parę kroków co by złapać 5000. :D
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 16 cze 2012, 0:54

Jakieś godne polecenia tanie noclegi w Warszawie? Anyone?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

ODPOWIEDZ