Władze Warszawy - wybory, kandydaci itp.

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25329
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 18 mar 2024, 18:57

I przewodniczący Dzielnicowej Komisji Wyborczej.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem


Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1597
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 19 mar 2024, 12:18

Trzaskowski ma w dupie warszawskich wyborców? Nowe, nie znałem...
Generalnie jestem tak zdegustowany działaniami Trzaskowskiego ostatnio, że poszedłem do Razemków po baner. Teraz z mojego balkonu na nowym uniwersamie patrzy na wszystkich Magda Biejat i Martyna Jałoszyńska ;)
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27394
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 19 mar 2024, 12:22

Wybory samorządowe to w sumie jedyna okazja, kiedy tęsknię za mieszkaniem w Warszawie, my tu na prowincji mamy tylko różne odłamy kościółkowej prawicy. Gdyby nie lista lewicy do sejmiku, pewnie zostałbym w domu - acz rozważam głosowanie na kandydata PiS na prezydenta miasta, gorszy od Romana nie będzie.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Piottr
Posty: 1291
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 19 mar 2024, 16:50

.
Najlepsze, co możemy zrobić dla naszego miasta w celu przyspieszenia inwestycji, to zagłosować tak na prezydenta/tkę w pierwszej turze, żeby władza miała 2 tygodnie więcej parcia na podgonienie opóźnień na budowach, nie tylko na tramwaju do Wilanowa ;-)
Doszliśmy w Polsce do stanu, że rozkład jazdy pociągów to jest coś,
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25329
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 19 mar 2024, 17:05

Obawiam się że to oznacza raczej opóźnienie początku sezonu remontowego o dwa tygodnie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Piottr
Posty: 1291
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 20 mar 2024, 9:00

pawcio pisze:
19 mar 2024, 17:05
Obawiam się że to oznacza raczej opóźnienie początku sezonu remontowego o dwa tygodnie.
Może to jest moja jednostkowa obserwacja, ale im bliżej wyborów, tym na Sobieskiego przy dziurze w ziemi pod tory więcej się kręci robotników. I nawet czasem coś po zmroku się kręci z pomarańczowymi lampkami.
Myślę więc, że żółta kartka pokazana w ten sposób przez wyborców, zadziałać może na władze Warszawy dużo bardziej motywująco, niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.
Doszliśmy w Polsce do stanu, że rozkład jazdy pociągów to jest coś,
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25329
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 20 mar 2024, 9:37

Na istniejących budowach i w tematach proceduralno-decyzyjnych przedłużanie procesu wyborczego jest korzystne. Na froncie robót do rozpoczęcia nie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

kajo
Posty: 2793
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 20 mar 2024, 17:42

Emyl pisze:
18 mar 2024, 14:21
To ja jeszcze poproszę o wskazanie przez kogoś zorientowanego, kto z kandydatów na Pradze-Południe jednoznacznie opowiada się przeciw budowie M3 ;)
W MJN to wiele osób jest za spowolnieniem budowy metra na rzecz tramwajów i SKM.
https://miastojestnasze.org/nasze-akcje ... nii-metra/

Były też wyjazdy do Bułgarii chyba, gdzie kosztem tramwajów buduje się metro. Nie jest to ciśnięte w kampanii mocno, bo metro dobrze się kojarzy.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25329
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 20 mar 2024, 18:38

Jest dość mocno, ale nie da rady budować całej kampanii tylko na M3.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27394
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 20 mar 2024, 19:58

A na likwidacji bramek w metrze da się? Bo wiele więcej postulatów ocierających się o merytorykę nie kojarzę.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
zxcvbnm
Posty: 2226
Rejestracja: 27 paź 2013, 12:12
Lokalizacja: Garażowany w Wawrze

Post autor: zxcvbnm » 20 mar 2024, 22:08

A czy ktokolwiek zwraca w swojej kampanii uwagę na pracowników branży transportowej i zwiększanie częstotliwości linii autobusowych? :D
Reprezentacja: 213, 115, 142, 154, 521, 523, 509, S1, KM7, M1, M2

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4762
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 20 mar 2024, 23:05

Korwin przyznaje że buspasy działają i jeszcze z nich korzysta: https://twitter.com/Maciultwt/status/17 ... mikke.html
Piekło zamarzło :P
Obrazek

kajo
Posty: 2793
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 21 mar 2024, 0:03

fik pisze:
20 mar 2024, 19:58
A na likwidacji bramek w metrze da się? Bo wiele więcej postulatów ocierających się o merytorykę nie kojarzę.
Mjn postuluje chociażby budowę mieszkań komunalnych. Czy chcą przeznaczyć nadwyżki budżetowe na komunikację publiczną. Bo Warszawa ma bardzo niski deficyt finansów jak dobrze pamiętam 26%.

U mnie lokalnie na Ochocie chcemy zaniechania budowy hali na skrze i przeniesienia Wawelskiej do tunelu lub zwężenia jej.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

primoż
Posty: 3727
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 21 mar 2024, 0:23

Chyba najpierw wolałbym zwężenie Alej Jerozolimskich w centrum niż zwężenie, mimo wszystko, obwodnicy Śródmieścia.
Nie zawsze poważne opinie :wink:

ODPOWIEDZ