Strona 1 z 32

: 22 wrz 2010, 16:01
autor: Michalk001
9.09.2010 "Przegubowiec" pisał że pierwsze Many mają dotrzeć za 2 tyg. Wynikałoby z tego że powinny się pojawić dziś, tak więc mam pytanie kiedy można się spodziewać pierwszego autobusu? Nawet nie chodzi mi o sam autobus co chciałbym zobaczyć nowe malowanie.

: 22 wrz 2010, 17:12
autor: Tyrystor
Nowe malowanie już od dłuższego czasu możesz podziwić na zdjęciu głównym na stronie głównej - mimo że to fotomontaż, nowe MAN-y będą pomalowane tak samo :)

: 22 wrz 2010, 17:15
autor: Michalk001
Ale chodzi mi czy będzie dalej ten badziewny bordowy czy pomidorowy jak w U10.

: 22 wrz 2010, 17:17
autor: Tyrystor
Pomidor. Nie bez powodu nagle nowe Solarisy zmieniły kolor, podobnie jak 3 ostatnie Jelcze.

: 22 wrz 2010, 18:17
autor: Michalk001
No 4 ostatnie Jelcze to raczej był wypadek przy pracy - jakaś firma je złożyła z pozostałości w fabryce i mogli pomylić odcienie. Tym bardziej że następne dostawy Solarisów znów były ciemne. Ale chyba dzięki nim ktoś dostrzegł dużo lepszy efekt wizualny i wreszcie od prawie 20 lat stołeczne autobusy będą wyglądać naprawdę dobrze.

: 22 wrz 2010, 19:28
autor: marko80
dwa tygodnie mijają jutro a może oni mieli na myśli dwa miesiące nie dwa tygodnie, w koncu MANy wg planu miały przyjsc na początku listopada.

: 30 wrz 2010, 0:08
autor: Bernard
Obrazek

Przegubowce z Poznania lada moment w Warszawie

W październiku do stolicy dotrze 10 z 70 nowiutkich przegubowców. To kolejny zakup, dzięki któremu przed Euro 2012 z ulic mają zniknąć ikarusy.


Pierwsze trzy przegubowce serii Lion’s City dla Warszawy stoją już na placu manewrowym poznańskiej fabryki niemieckiego koncernu MAN.

– Najpóźniej w ostatnim tygodniu października do stolicy dotrze 10 pierwszych autobusów – mówi rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych Adam Stawicki. – Potem będą dostarczane w tempie 10 sztuk co tydzień – zapowiada.

Pojazdy mają być obsługiwane przez praską zajezdnię Stalowa. Zarząd Transportu Miejskiego nie zdecydował jeszcze, na jakie linie je skieruje. W grę wchodzi linia 190 z Bemowa do Marek.

70 zamówionych przegubowców pochłonie 118 mln zł. MZA kupiły tabor w formie leasingu zwrotnego (miejska spółka będzie je spłacać przez pięć lat).

Autobusy są wyposażone w klimatyzację o podniesionej wydajności (w standardzie „śródziemnomorskim”). W środku i na zewnątrz znajduje się łącznie 10 kamer, które rejestrują obraz na twardym dysku. Wewnątrz jest siedem monitorów do wyświetlania informacji dla pasażerów i reklam. Całość uzupełnia charakterystyczna stołeczna tapicerka już nie tylko z kolumną Zygmunta, ale też z pałacem w Wilanowie, Pałacem Kultury i pomnikiem Nike.

Obrazek
http://www.zw.com.pl/artykul/10,519274_ ... zawie.html

To mi się podoba :smile: .

: 30 wrz 2010, 0:31
autor: Adam G.
Zarząd Transportu Miejskiego nie zdecydował jeszcze, na jakie linie je skieruje.
Prawdopodobnie na wszystkie przegubowe zadania R-13... Nie pójdą przecież chyba na konkretną linię?
Autobusy są wyposażone w klimatyzację o podniesionej wydajności (w standardzie „śródziemnomorskim”).
Mam się zacząć bać? W Lionsach ITSu już teraz niekiedy można zmarznąć, co dopiero z jakąś ulepszoną wersją klimy :D Ale w sumie to dobrze, lepiej by działała za mocno niż nie działała wcale.

: 30 wrz 2010, 9:30
autor: Flash8222
Z prawej strony ani jednego otwieranego okna :D Oj wesoło będzie, jak jakiś gamoń ze Stalowej wyłaczy klimę, bo będzie chciał oszczędzać na paliwie...

: 30 wrz 2010, 9:36
autor: JKTpl
A czy ktoś wie, czy klima "śródziemnomorska" będzie kierowana na najbardziej skuteczne latem grzejniki, czyli okna? (-o<

: 30 wrz 2010, 9:41
autor: chester
Te pomidorowo-jajecznicowe odcienie jednak są o niebo żywsze od starych. Autobus wygląda ślicznie.
Flash8222 pisze:Z prawej strony ani jednego otwieranego okna
Z tego co widać na fotce, lewa strona też nie wygląda za wesoło. Kolejne stawianie na swoim MAN-a? Wszak od lat była mowa, że bez względu na klimę autobusy mają mieć (duże!!!) okna.

: 30 wrz 2010, 9:47
autor: Flash8222
Ogólnie to MAN sprawiał dużo problemów przy tych wozach... Cały czas dało się słyszeć, nie da się, nie da się...

: 30 wrz 2010, 10:00
autor: drapka
Adam G. pisze:W Lionsach ITSu już teraz niekiedy można zmarznąć, co dopiero z jakąś ulepszoną wersją klimy Ale w sumie to dobrze, lepiej by działała za mocno niż nie działała wcale.
O nie, drogi Panie. Jak nie działa wcale, to się człowiek co najwyżej spoci*. Jak działa za mocno, to tydzień zwolnienia murowany.

____
* Przy założeniu, że autobus dysponuje sprawnymi oknami

[ Dodano: |30 Wrz 2010|, 2010 10:01 ]
chester pisze:Wszak od lat była mowa, że bez względu na klimę autobusy mają mieć (duże!!!) okna
Ale jamnika nie mają.

[ Dodano: |30 Wrz 2010|, 2010 10:02 ]
Flash8222 pisze:Ogólnie to MAN sprawiał dużo problemów przy tych wozach... Cały czas dało się słyszeć, nie da się, nie da się...
To ja proponuję, żeby MAN usłyszał to przy kolejnych warszawskich przetargach...

: 30 wrz 2010, 11:34
autor: Adam G.
Flash8222 pisze:Z prawej strony ani jednego otwieranego okna :D Oj wesoło będzie, jak jakiś gamoń ze Stalowej wyłaczy klimę, bo będzie chciał oszczędzać na paliwie...
Cały czas jestem zdania, że w klimatyzowanym pojeździe otwieranych okien nie powinno być wcale. Wtedy nie ma żadnej wymówki dla wyłączenia schładzania.
JKTpl pisze:A czy ktoś wie, czy klima "śródziemnomorska" będzie kierowana na najbardziej skuteczne latem grzejniki, czyli okna? (-o<
Owszem, większość producentów autobusów wykazuje się w tej kwestii myśleniem i wyloty są właśnie na okna.
Flash8222 pisze:Ogólnie to MAN sprawiał dużo problemów przy tych wozach... Cały czas dało się słyszeć, nie da się, nie da się...
Rozmawiałeś z tym MANem?
drapka pisze:O nie, drogi Panie. Jak nie działa wcale, to się człowiek co najwyżej spoci*. Jak działa za mocno, to tydzień zwolnienia murowany.
Zależy od tego, jak kto reaguje na klimatyzację i gdzie w tym autobusie stanie ;)

: 30 wrz 2010, 14:48
autor: Lary
Flash8222 pisze:Z prawej strony ani jednego otwieranego okna :D Oj wesoło będzie, jak jakiś gamoń ze Stalowej wyłaczy klimę, bo będzie chciał oszczędzać na paliwie...
Albo mam zwidy albo widzę otwierane okno między drugimi drzwiami a przegubem... :-k ;-)