Operator szybkiego internetu

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Domino2001
Posty: 1767
Rejestracja: 08 sty 2009, 9:03
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów (Zachodni)

Post autor: Domino2001 » 28 gru 2010, 15:01

Witam
Nie znalazłem odpowiedniego tematu, więc w razie czego proszę o przesunięcie. Do niedawna miałem bezprzewodowy (w granicach domu) internet w UPC w taryfie Student za 50 zł. Wkurzało mnie, że z internetem i kompem nie mogłem się nigdzie ruszyć na zewnątrz, więc zmieniłem na Erę blueconnect najpierw na 29 zł a potem na 59 zł i tu się zawiodłem na szybkości przesyłu danych.
Jacy operatorzy wg Was są korzystni i za niewielką sumę? Niedługo żona zakłada fimę i potrzebuje dobry i szybki internet. Czekam na propozycje.
Z góry wielkie dzięki!

Dodam, że w moim bloku są: Aster, UPC i od lutego VECTRA.
Najczęściej jeżdżę liniami: M1, 179, 185, 195, 209, 503, 737.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14784
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 28 gru 2010, 16:22

Na pewno odpada wszelki mobilny internet (Era, Plus, Play, Orange).

Ja bym wybrał Aster w sumie. Vectra w Radomiu swego czasu fatalną jakość miała, teraz nieco poprawili się.
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Pagan
Posty: 357
Rejestracja: 31 maja 2010, 22:39
Lokalizacja: Bródno

Post autor: Pagan » 28 gru 2010, 16:40

Osobiście odradzam Aster, mam z nimi liczne problemy. Prędkości i mają może ładne, a cenowo porównywalne do UPC, to jednak sama obsługa pozostawia wiele do życzenia. Od roku nie mogę się doprosić wymiany modemu, który szwankuje, a ostatnio dość często zrywa połączenia internetowe (problem nie zależny od modemu- testowałem czyt. częsty reset modemu... samo załączało po jakimś czasie jak się poddałem).

Znajomi chwalą sobie UPC za prędkości i rozsądne ceny. Po za tym oferuje takie same usługi jak Aster (Kablówka, Telefon i Internet). Tutaj też bywały zerwania połączenia, ale nie tak liczne jak u mnie w Aster. Po za tym z UPC (podobno) można się dogadać na korzystniejsze warunki.

Z technicznego punktu widzenia 1Mb/s Aster nie jest równy 1Mb/s UPC.

Pan monter, z którym miałem okazję pogawędzić kiedy kładł w budynku, w którym pracuję światłowód, przekazał mi ciekawą informację na temat Vectry: Mianowicie kiedy układał okablowanie dla Vectry, to nie był to światłowód lecz.... koncentryk, a to nie najlepiej świadczy o firmie, która dostarcza usługę internetu.

Piszę tak, bo chcę przejść do UPC, które jest zachwalane przez znajomych, podczas gdy Aster jest przeze mnie przeklinany na prawo, lewo i na wprost z powodu problemów jakie z nimi mam niemalże od początku. Łaskawca informatyk montujący mi modemik nie potrafił skonfigurować poczty Aster z Outlookiem, zostawił mi wskazówki.... tyle, że złe i nic nie można zrobić.

Decyzja należy do Ciebie, wysłuchaj komentarzy wszystkich stron... :D
.: !Perkunu Yra Dang! :.
Obrazek

Awatar użytkownika
Anna Jaworska
Posty: 182
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:17
Lokalizacja: Warszaffka

Post autor: Anna Jaworska » 28 gru 2010, 16:52

Zależy jeszcze do czego tego internetu Twoja żona będzie potrzebowała - jeśli będzie korzystać z niego tylko z domu to ja bym wzięła UPC.

Jeśli jednak jej działalność będzie wymagać używania internetu również poza domem (czy ew. biurem) to polecam iPlusa.

Testowałam kilka ofert mobilnego dostępu do internetu. Era jest chyba jednym z gorszych,
z Orange miałam non stop problemy - zrywanie połączenia, albo w ogóle nie można było się połączyć, nie dość że drogi, to jeszcze beznadziejny.
Potem przez jakiś czas miałam internet w sieci Play z którego byłam względnie zadowolona (10GB, 80 zł co miesiąc).
Jednak najlepszy okazał się iPlus, korzystam z ofert iPlus firmowo 20 GB za 110 zł miesięcznie i o ile używam go do tego do czego służy mobilny internet to jest ok.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku

zanim zaczniesz zawracać dupę - użyj google

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 28 gru 2010, 17:00

Brać Neostradę i cieszyć się internetem w ofertach z możliwością telefoniu oraz telewizji.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 3480
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 28 gru 2010, 17:11

ZTCW to Aster zostało kupione przez UPC :>
http://telepolis.pl/news.php?id=20082
wszystkie linie metra na bialoleke!
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17

Awatar użytkownika
Anna Jaworska
Posty: 182
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:17
Lokalizacja: Warszaffka

Post autor: Anna Jaworska » 28 gru 2010, 17:14

ikarus pisze:Brać Neostradę i cieszyć się internetem w ofertach z możliwością telefoniu oraz telewizji.
Mam wrażenie że użyłeś dwóch wzajemnie wykluczająch się słów "neostradę" oraz "cieszyć".

Niestety mam nerwostradę w domu i przyprawia mnie to często o ból zębów.
Z nieznanych mi powodów muszę resetować modem raz na tydzień, czasem dwa razy w tygodniu, bo internet odmawia łączenia, czasem sam reset nie pomaga.

Poza tym jeśli zainstalujesz nerwostradę przy użyciu płytki dołączonej przez tp sa zamiast zestawić ją przez połączenia sieciowe windowsa to rzeczony system operacyjny szybciutko się posypie.

A tak na marginesie to nerwostrady nie było w opcjach wyboru :)
Obrazek Piszę poprawnie po polsku

zanim zaczniesz zawracać dupę - użyj google

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 28 gru 2010, 17:33

Korzystam z Neostrady, do podłączenia nie użyłem ich modemu tylko markowego produktu i wtedy cieszę się z Neostrady.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 28 gru 2010, 17:35

ikarus pisze:do podłączenia nie użyłem ich modemu tylko markowego produktu
A ten markowy produkt to nie modem? :>
Podpowiedź: modem moduluje/demoduluje sygnały z linii telefonicznej.

PS Neostrada ciąga druta (telefonicznego, żeby nie było ;))

fraktal
Posty: 5478
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 28 gru 2010, 17:40

ikarus pisze:Korzystam z Neostrady, do podłączenia nie użyłem ich modemu tylko markowego produktu i wtedy cieszę się z Neostrady.
Jak zrywa połączenie, to na 90 procent nie zależy od urządzenia, tylko od złego stanu linii operatora. Tylko udowodnić im ten fakt nie jest wcale tak łatwo.

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 28 gru 2010, 18:23

A propo Neostrady. Ile kosztuje, że tak napiszę, zerwanie umowy z nimi? Wie ktoś coś na ten temat? :>

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 28 gru 2010, 19:02

Przesiadłem się niedawno z Astera na Vectrę i... nie narzekam. Mam to samo, co w asterze (coś czuję, że TV nawet dużo lepsze), ale za połowę tamtej ceny. Płacąc coś pod 130 miesięcznie jest względnie szybki net, tv z hd i telefon z minimalnym pakietem.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1598
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 28 gru 2010, 19:46

Ja u siebie od początku mam UPC. Bez zastrzeżeń. Co do obsługi klienta, to czasem jak są jakieś problemy (typu wyciągnięty kabel od dekodera albo problemy ze skonfigurowaniem sieci) to powiedzą, pomogą, wszystko bardzo kulturalnie i fachowo. :)

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5297
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 28 gru 2010, 19:51

Ja od początku mam UPC (tj od prawie 5 lat) i nie narzekam. Obecnie mam 25 MB/s i działa pięknie. Nie pamiętam kiedy ostatni raz była jakaś awaria. Do tego sam dokupiłem router i mam net bezprzewodowy w mieszkaniu.
Za to mobilny internet poznałem przy okazji pracy, co się nakląłem na "biznesewryłere" od Orange, to moje ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36639
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 gru 2010, 20:11

Ja z kolei niedawno zmieniłem Neostradę na Astera... i też nie narzekam :]
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ