Operator szybkiego internetu

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 23 sty 2011, 15:59

Pawel_ pisze:Czyli nie opyla mi się...

Eee, w czasie ściągania jakiegokolwiek, większego pliku, transfer zmienia się normalnie - zobaczy, w jakim czasie minie mi te 30GB... ;]
Policz sobie na oko ile filmów będziesz ściągał, ile każdy ma i wtedy ci wyjdzie:)
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 23 sty 2011, 21:47

kajo pisze:Policz sobie na oko ile filmów będziesz ściągał, ile każdy ma i wtedy ci wyjdzie:)
Troszkę pościągałem od tamtego czasu i jakoś znacznie transfer mi nie podskoczył do góry.. Wręcz przeciwnie. Idzie w miarę równo.. :-k

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 25 lut 2011, 22:33

Ktoś miał jakieś doświadczenia z którymś dostawcą mobilnego internetu? Era? Play? Orange? Plus?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 26 lut 2011, 9:42

Ja mam mobilny internet w Orange.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 26 lut 2011, 10:22

I jak? Jesteś zadowolony? Masz też telefon w tej sieci i dzięki temu da się jakoś korzystniej?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 26 lut 2011, 11:45

Nie narzekam- choć raz w Muszynie nie chciał śmigać w pokoju. Musiałem lapka wystawiać na balkon - co przy temperaturze -10 nie jest takie przyjemne i zdrowe dla lapka.
W domu, czy pociągu nie miałem z nim problemów. Do tej pory używałem karty PCMCiA, teraz mam modem USB. Tego jeszcze nie używałem.
Z tego co mi w salonie mówiono to wyczerpaniu limitu, prędkość transferu nie powinna jakoś dramatycznie spaść. Jeszcze nie miałem okazji tego sprawdzić - a mam już ten internet 4 lata.
Tez mam telefon w Orange i jedyną korzyścią jaką odniosłem przy zakupie to to ze nie musiałem kupy papierków przynosić.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 04 mar 2011, 12:47

JacekM pisze:Ktoś miał jakieś doświadczenia z którymś dostawcą mobilnego internetu? Era? Play? Orange? Plus?
Play - przypomnisz sobie czas modemów do tepsy :D (powolny, zrywa)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25357
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 05 wrz 2011, 14:24

pawcio pisze:UPC nie ma jeszcze zgody UOKiK-u na transakcję, a wątpię, by w Warszawie była zgoda na fuzję z powodu znacznej koncentracji rynku.
Jest zgoda. Warunkowa. Tam, gdzie są dwie sieci, UPC musi sprzedać infrastrukturę Astera podmiotowi niezależnemu, a dotychczasowi użytkownicy Astera będą mieli prawo wyboru operatora: UPC lub nowy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 wrz 2011, 14:26

Rozumiem, że jeśli u mnie jest Aster i Vectra, to nici ze zmiany i męczę się dalej z rebrandowanym Asterem (nie to, żebym narzekał, jakość usług b. wysoka, ale Vectra jest o połowę tańsza :keke:)?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25357
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 05 wrz 2011, 14:31

Musiałbyś sprawdzić, czy Twój węzeł sieci jest na liście do sprzedaży. Ale na moje ogólne wyczucie wyroku, to raczej przejdziesz z automatu do UPC.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4887
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 05 wrz 2011, 15:43

fik pisze:Rozumiem, że jeśli u mnie jest Aster i Vectra, to nici ze zmiany i męczę się dalej z rebrandowanym Asterem (nie to, żebym narzekał, jakość usług b. wysoka, ale Vectra jest o połowę tańsza :keke:)?
To będzie u Ciebie wybór UPC i Vectra, o ile UPC zdecyduje się na transakcję, a jeszcze nie tak dawno temu były pogłoski, że w takim przypadku UPC odstąpi od wykupu Aster. Jeżeli się zdecydują, to UPC będzie musiało sprzedać sieć ASTERA tam gdzie obecnie jest Aster i UPC na raz.

EDIT: UPC zdecydowało się na transakcję. Teraz w przeciągu 18 miesięcy muszą sprzedać część sieci Aster, która pokrywa się z UPC.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25357
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 05 wrz 2011, 19:33

Przy czym mogą sprzedawać po kawałku i mogą sprzedać w całości z wyłączeniem fragmentów, które im wolno zatrzymać.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 05 wrz 2011, 20:05

fik pisze:Rozumiem, że jeśli u mnie jest Aster i Vectra, to nici ze zmiany i męczę się dalej z rebrandowanym Asterem (nie to, żebym narzekał, jakość usług b. wysoka, ale Vectra jest o połowę tańsza :keke:)?
http://media2.pl/pliki/Zalacznik_nr_1_- ... szawie.pdf

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 wrz 2011, 0:09

Tak, już znalazłem (niestety). Dzięki. :)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 05 sty 2012, 14:20

Czy ktoś z użytkowników bawi się w Mobilny Internet LTE z Cyfrowego Polsatu i może coś na jego temat napisać? ;-)

ODPOWIEDZ