120Na SWING

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26832
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 maja 2010, 17:11

Ciekawa relacja, tylko nie wiem skąd u licha teksty o pulpicie "zaprojektowanym zza biurka" - tak się przypadkiem składa, że spora wycieczka motorniczych na makiecie 1:1 paluszkiem pokazywała, co, gdzie i jakie chce mieć.

Potem podobno jakieś zdjęcia do internetu wyciekły, ale jak PESA głupia i podpisów nie zebrała, to sama jest sobie winna (związkowców na słowo uwierzyć, he he he he he).

Rejestracja jest rzeczywiście nieupierdliwa.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 20 maja 2010, 18:26

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o jednej sprawie - pantograf umieszczony na środku wagonu. Ileż będzie radości ze stawaniem pod izolatorami :D
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26832
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 maja 2010, 18:53

Zero. Wagon ma akumulatory, na których zresztą z lawety samodzielnie zjechał.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MarCinek
Posty: 23
Rejestracja: 16 wrz 2006, 9:44
Lokalizacja: Wawa

Post autor: MarCinek » 20 maja 2010, 20:50

Grzesiu, a związkowcy to nie "zza biurka"? Odbieraj nieco szerzej moje wypowiedzi :) Co do przejazdu przez izolatory - nie było z tym problemów, co nie znaczy że nie należy na nie uważać, ale to już motorowi doskonale wiedzą z jakich powodów :)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26832
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 maja 2010, 21:00

No jak ich wzięli na wycieczkę do Raszyna (czy gdzie tam ma siedzibę NCArt), to chyba nie z biurkami ;) poza tym związkowcy to mi się bardziej nie z biurkami, a ze stołami kojarzą, na pikniku na przykład...

No uważać należy, bo teoretycznie nie wolno przez izolator z jazdą przejeżdżać - tak?

Ja mam natomiast inne pytanie - czy ostatnia kamera w 120N obejmowała ostatnie drzwi? A jeśli tak, to czy to się przydawało? Bo w 120Na już nie obejmuje..
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MarCinek
Posty: 23
Rejestracja: 16 wrz 2006, 9:44
Lokalizacja: Wawa

Post autor: MarCinek » 20 maja 2010, 21:05

Tak. wczoraj testowaliśmy też przejeżdżanie przez izolatory. ekipa siedziąca z tyłu z laptopami sama stwierdziła, że "lepiej jednak nie", co nie znaczy że w sytuacji awaryjnej wagon z niego nie zjedzie - przy opuszczonym pantografie :)

Kamera niestety nic wczoraj nie obejmowała bo nie była jeszcze podłączona, podobnie jak kilka innych rzeczy.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26832
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 maja 2010, 21:32

A jak jest w 120N z nią?

Dlaczego nie? Problemy z napięciem? I dlaczego zjeżdżać akurat przy opuszczonym pantografie?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 21 maja 2010, 0:07

JacekM pisze:Zapomniałem jeszcze wspomnieć o jednej sprawie - pantograf umieszczony na środku wagonu. Ileż będzie radości ze stawaniem pod izolatorami :D
Akurat w Warszawie, gdzie trzeba od wieków uważać na odbieraki w drugich wagonach nie powinno to stanowić takiego gigantycznego problemu ;)
noidea

Michalk001
Posty: 1219
Rejestracja: 26 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Michalk001 » 24 maja 2010, 21:13

Skoro podobno jest kilka osób które jeździły nową Pesą to niech cokolwiek powiedzą o wrażeniach. Czy jest cichsza od starych i czy jest jakiś postęp w stosunku do pierwszych. Ciekawe jakie dostaną numery - czy od 3116 czy np 3201.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36640
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 maja 2010, 21:18

Michalk001 pisze:Skoro podobno jest kilka osób które jeździły nową Pesą to niech cokolwiek powiedzą o wrażeniach. Czy jest cichsza od starych i czy jest jakiś postęp w stosunku do pierwszych.
Mi o tyle trudno oceniać, że nową jechałem kilkadziesiąt metrów, a 9 mi nijak nie po drodze ;)
Michalk001 pisze:Ciekawe jakie dostaną numery - czy od 3116 czy np 3201.
Raczej to pierwsze.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 24 maja 2010, 22:06

Michalk001 pisze:zy jest cichsza od starych i czy jest jakiś postęp w stosunku do pierwszych
Obawiam się, że nowa Pesa mogła jeszcze sama czynnie nie jechać po naszych ulicach. Chyba nie miała jeszcze prób odbiorczych, co?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10649
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 24 maja 2010, 22:12

Czy nowa Pesa pojawia się już na 9?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 24 maja 2010, 22:13

przewoz pisze:Chyba nie miała jeszcze prób odbiorczych, co?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36640
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 maja 2010, 22:24

przewoz pisze:nowa Pesa mogła jeszcze sama czynnie nie jechać po naszych ulicach
Jechała z Woli na Mokotów.
KwZ pisze:Czy nowa Pesa pojawia się już na 9?
Nie. Istnieje opcja, że w ruchu pasażerskim 120Na nie pojawią się aż do końca roku - wcześniej same nauki jazdy. Ale to jest do potwierdzenia.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 24 maja 2010, 22:28

Jechała z Woli na Mokotów.
No tyle to musiała przejechać, ale bez dostępu szerszej publiczności. Dopóki nie odebrana.

ODPOWIEDZ