Warszawskie Linie Turystyczne

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

ashir
Posty: 27729
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 28 kwie 2011, 7:45

MisiekK pisze:
ashir pisze:A linia T będzie prawdopodobnie jeździła od 25 czerwca.
Skąd wiesz? Nawet trasa jest jeszcze w trakcie ustalania.
W ubiegłych latach, zawsze kursowała od pierwszego weekendu po zakończeniu roku szkolnego (zazwyczaj to ostatni weekend czerwca). W zeszłym roku było podobnie, tyle że Tramwaj Chopina jeździł w trochę dłuższym okresie (od czerwca do września). To są moje przepuszczenia, więc napisałem prawdopodobnie. ;-)

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14785
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 28 kwie 2011, 9:27

Na czas powrotu wpływa siła prądu, stan wody. Do tego dochodzi jeszcze śluzowanie ;)
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 28 kwie 2011, 11:03

ashir pisze:W ubiegłych latach, zawsze kursowała od pierwszego weekendu po zakończeniu roku szkolnego (zazwyczaj to ostatni weekend czerwca).
Był rok, kiedy T zaczęła kursować w 2 weekend lipca.
Na razie ustalana jest trasa - nie jest to proste zadanie, bo wyłączeń w tym roku od groma, a nie wszystkie są jeszcze potwierdzone.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ashir
Posty: 27729
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 28 kwie 2011, 11:07

Wolfchen pisze:Do tego dochodzi jeszcze śluzowanie ;)
Jak ja płynąłem statkiem do Serocka to śluzowanie na Kanale Żerańskim w obydwie strony trwało mniej więcej tyle samo. Więc to raczej nie wpływa na wydłużenie rejsu. ;-)

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 28 kwie 2011, 11:49

Bastian pisze:
MisiekK pisze:Doktryna się już zmieniła
Ty o tym decydujesz, jaka jest doktryna? :P
Nie - uważnie śledzę wypowiedzi ludzi z ZTM. Jeszcze 2-3 lata temu odprzystankawiano pośpiechy celem ich przyspieszenia, a dziś już jest chęć dodawania przystanków celem ich lepszego wykorzystania, a nawet mówi się o uzwyklaniu pośpiechów. Za kilka lat ponownie będziemy się bawić w odprzystankowienia :)
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36640
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 kwie 2011, 11:55

Doskonale wiesz, że to nie lata mijają, tylko rzecz zależy od tego, kto miał jako ostatni sprawę w ręku przed podpisem naczelnego...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 28 kwie 2011, 11:57

Bastian pisze:Doskonale wiesz, że to nie lata mijają, tylko rzecz zależy od tego, kto miał jako ostatni sprawę w ręku przed podpisem naczelnego...
Wiem, ale ty wiesz, że jak się naczelny lub przednaczelny zmienia to i wyjaśnienia są inne :)
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ashir
Posty: 27729
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 28 kwie 2011, 12:12

ZTM pisze:Przejażdżka trwa około godziny.
Jakby przejażdżka trwała godzinę, to konie nie miałyby postoju. A rozkładowo przejazd trwa ok. 45-50 minut. Co i tak troszkę za dużo. Bo zdarzało mi się przyjeżdżać 5-10 minut przed czasem. I szkoda, że ZTM zdecydował puścić omnibus parterowy, a nie piętrowy. Bo to też taka atrakcja turystyczna. :smile:

Adik
Posty: 12
Rejestracja: 05 kwie 2011, 9:51
Lokalizacja: Jestem z miasta to widać słychać i czuć :)

Post autor: Adik » 28 kwie 2011, 12:57

A może ktoś wie czy kanciak będzie na T jeździć?

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 28 kwie 2011, 12:57

Adik pisze:A może ktoś wie czy kanciak będzie na T jeździć?
Ja wiem - czasem będzie.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ashir
Posty: 27729
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 28 kwie 2011, 13:05

Adik pisze:A może ktoś wie czy kanciak będzie na T jeździć?
A jak chcesz go zobaczyć wcześniej to jeździ w środy na Tramwaju Chemicznym (na zmianę z wagonem 607) na trasie Pl. Narutowicza – Grójecka – Al. Jerozolimskie – Al. Zieleniecka – pętla Zieleniecka – Al. Zieleniecka – Al. Jerozolimskie – Grójecka – Pl. Narutowicza.
ZTM pisze:Po Wiśle znów będą kursowały statki i promy a po Starym i Nowym Mieście zabytkowy konny omnibus. Wzorem lat ubiegłych nie zabraknie także dodatkowych wakacyjnych atrakcji – na tory wyjedzie zabytkowy tramwaj, a do ZOO i Centrum Nauki „Kopernik” będzie można dojechać specjalnym autobusem linii 444. 7 maja ZTM już po raz trzeci uruchomi linie turystyczne. Tegoroczny sezon potrwa do końca sierpnia.

28 kwietnia na stronie ZTM została uruchomiona „podstrona” Warszawskich Linii Turystycznych. Można na niej znaleźć rozkłady jazdy i regulamin oraz informacje (w czterech językach) o wszystkich atrakcjach, taryfie i zasadach sprzedaży biletów. W Punktach Obsługi Pasażerów ZTM i taborze zostały umieszczone plakaty promujące WLT. Informację o liniach będzie można znaleźć na monitorach w pojazdach i na stacjach metra, uchwytach reklamowych, na stronach internetowych urzędów dzielnicowych, w Punktach Informacji Turystycznej i w prasie lokalnej. Do korzystania z tegorocznej oferty turystycznej będą zachęcały spoty emitowane w telewizyjnych ośrodkach regionalnych.

Za pośrednictwem stacji VOX FM, partnera kampanii, od 28 kwietnia można dostać bezpłatne wejściówki na inauguracyjne rejsy statkiem „Zefir” do Serocka (10 sztuk - godz. 9.00) i tramwajem wodnym „Wars” (30 sztuk – godz. 11.00) przekazane przez armatorów – Przedsiębiorstwo Usług Wodnych z Legionowa i spółkę Żegluga Stołeczna.

Na wszystkich turystów czeka w tym roku wiele atrakcji.

Tramwaj wodny „Wars”, obsługiwany przez Żeglugę Stołeczną będzie pływał od Podzamcza do „Grubej Kaśki”. Na trasie znajdą się trzy przystanki: na Podzamczu przy "River Cafe", przy moście Poniatowskiego i na Cyplu Czerniakowskim.

Od 7 maja do 23 czerwca statek „Wars” będzie pływał tylko w weekendy i dni świąteczne, a od 24 czerwca do 31 sierpnia – codziennie. Przewidziano trzy kursy dziennie w dni robocze i cztery kursy w weekendy i święta. Każdy rejs potrwa około dwóch godzin. Bilety będą dostępne bezpośrednio na statku w dniu rejsu lub w przedsprzedaży w biurze Żeglugi Stołecznej przy ul. Świętokrzyskiej 36.

Podobnie, jak w poprzednich latach można będzie się wybrać w niezapomniany, ośmiogodzinny rejs do Serocka. Statek „Zefir" wypłynie o godz. 9.00 rano z przystani Podzamcze, pokona śluzę Kanału Żerańskiego i około południa przybije do Serocka. Tam pasażerowie będą mieli ok. 1,5 godziny na zwiedzanie miasteczka i odpoczynek. Około godziny 18.00 „Zefir” przypłynie z powrotem do stolicy.

Statek obsługiwany przez Przedsiębiorstwo Usług Wodnych z Legionowa zabierze na pokład 110 pasażerów. Na statku będzie grill oraz bufet z napojami. Od 7 maja do 26 czerwca „Zefir” będzie pływał w weekendy i dni świąteczne, a od 1 lipca do 31 sierpnia - dodatkowo w piątki. Bilety będą dostępne w przedsprzedaży w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Centrum oraz u armatora w dniu rejsu.

Brzegi Wisły połączą bezpłatne przeprawy promowe, dzięki którym w ciągu kilku minut będzie można się szybko przedostać na drugą stronę rzeki. Każdy z promów zabierze na pokład 12 osób i zostanie wyposażony w 12 miejsc dla rowerów. Promy od 7 maja do 23 czerwca będą pływały tylko w soboty, niedziele i święta, a od 24 czerwca do 31 sierpnia również w dni powszednie.

Po zabytkowej części stolicy turystów i pasażerów będzie woził konny omnibus. Przejażdżka na trasie: pl. Zamkowy – Podwale – Freta – Rynek Nowego Miasta – Freta – Świętojerska – pl. Krasińskich – Miodowa – Senatorska – Wierzbowa – Moliera – Senatorska - pl. Zamkowy potrwa około godziny. Bilety będą dostępne bezpośrednio u obsługi omnibusu.

Od 7 maja do 23 czerwca omnibus zabierający 12 pasażerów będzie kursował sześć razy dziennie - w soboty, niedziele i święta. Od 24 czerwca do 31 sierpnia będzie jeździł również w dni powszednie (z wyjątkiem poniedziałków) - pięć razy dziennie. Omnibus obsługuje PHU „WŁADI” z Raszyna.

W ubiegłym roku z Warszawskich Linii Turystycznych skorzystało ponad 70 tysięcy osób – o 18 proc. więcej niż w sezonie 2009.

Za rejs tramwajem wodnym trzeba będzie zapłacić 18 zł, za wycieczkę do Serocka 36 zł a za przejażdżkę omnibusem konnym – 14 zł (bilet normalny). Przejazd promem będzie bezpłatny.

Prawo do 50 proc. ulgi mają uczniowie (szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych) do ukończenia 21. roku życia – na podstawie ważnej legitymacji szkolnej oraz osoby, których uprawnienia wynikają z ustaw szczególnych (m.in. studenci). Bezpłatnie mogą podróżować dzieci do czasu objęcia obowiązkiem szkolnym, seniorzy, którzy ukończyli 70 lat oraz osoby, których uprawnienia wynikają z ustaw szczególnych. Pasażerowie podróżujący z Warszawską Kartą Turysty otrzymają 10 proc. zniżkę.

Grupy liczące od trzech do pięciu osób, w tym co najmniej jedno dziecko do ukończenia 18. roku życia mogą nabyć tzw. bilet rodzinny.

Uzupełnieniem oferty dla turystów odwiedzających stolicę i korzystających z Warszawskich Linii Turystycznych będą: tramwajowa linia T obsługiwana zabytkowym taborem oraz autobusy 444 kursujące do Centrum Nauki „Kopernik” i warszawskiego ZOO (od 30 kwietnia).

Adik
Posty: 12
Rejestracja: 05 kwie 2011, 9:51
Lokalizacja: Jestem z miasta to widać słychać i czuć :)

Post autor: Adik » 29 kwie 2011, 9:34

MisiekK pisze:
Bastian pisze: Ty o tym decydujesz, jaka jest doktryna? :P
Nie - uważnie śledzę wypowiedzi ludzi z ZTM. Jeszcze 2-3 lata temu odprzystankawiano pośpiechy celem ich przyspieszenia, a dziś już jest chęć dodawania przystanków celem ich lepszego wykorzystania, a nawet mówi się o uzwyklaniu pośpiechów. Za kilka lat ponownie będziemy się bawić w odprzystankowienia :)
Przynajmniej ztm będzie mógł się pochwalić że coś robi.

ashir
Posty: 27729
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 29 kwie 2011, 18:57

Pojawiła się informacja o statku ornitologicznym i rozkłady promów. Ciekawostką jest, że prom Inka kursuje na dwóch trasach: na Saską Kępe i do Stadionu Narodowego. Taka BWLka wodna. :D Poniżej rozkłady promów.

Rozkład promu "Inka" na trasie Cypel Czerniakowski - Saska Kępa
Rozkład promu "Turkawka" na trasie Nowodwory - Łomianki
Rozkład promu "Pliszka" na trasie Podzamcze - ZOO
Rozkład promu "Inka" na trasie Most Poniatowskiego - Stadion Narodowy

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36640
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 kwie 2011, 19:28

ashir pisze:Rozkład promu "Inka" na trasie Cypel Czerniakowski - Saska Kępa
Przepraszam za spostrzeżenie rodem z czarnego humoru, ale czy tym promem można dopłynąć do tej knajpy, przed którą zastrzelono Jacka Dębskiego? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 29 kwie 2011, 19:29

Właśnie... czy któryś z tych promów łączy może knajpy po dwóch stronach Wisły? Piwo, prom, piwo, prom, piwo, prom...
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

ODPOWIEDZ