Wyświetlacze

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

BrdzJkb
Posty: 197
Rejestracja: 26 kwie 2022, 18:34

Post autor: BrdzJkb » 13 paź 2023, 12:43

To proponuję w ogóle zlikwidować numery linii skoro nie można ich traktować jako pewnik w którą część miasta autobus dowiezie.

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4878
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 13 paź 2023, 12:48

W Krakowie jakiś czas temu, nie wiem jak teraz, Lajkoniki miały problem by wyświetlać numer linii i była tylko nazwa krańca 😝

Tylko ja o czymś innym - opieranie się wyłącznie na aplikacjach mobilnych bez weryfikacji co w rzeczywistości podjechało jest swego rodzaju ułomnością. Tak bardzo chcesz wierzyć we wszystko co aplikacja pokaże? Gdzie ten instynkt samozachowawczy?
ObrazekObrazek

Paweł D.
Posty: 5264
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 13 paź 2023, 12:50

Panowie, ta dyskusja prowadzona jest od dobrych 15 lat (wtedy o dopiskach na dekoracjach) i przy tym podejściu ZTM pewnie kolejne 15. Ja jako pasażer, może stanowiący tylko 1% patrzących na wyświetlacze, mam prawo oczekiwać że jeśli tramwaj nie jedzie do swojego podstawowego krańca będzie to jakoś zaznaczone - choćby dopiskiem "kurs skrócony". Bo ja jako pasażer nie będę na bieżąco analizował rozkładów czy 17 ma kursy do Woronicza, Marymontu, AWF, Tarchomina, Winnicy, a może jeszcze Zakładu R1/R2/R3/R4 albo Młocin, bo w XXI wieku Organizator uznał, że to nie istotne przecież. Znaczy uznał, ale owszem, na 4 czy 10, bo to trasa skrócona bez wariantowa.

PS. Błagam, nie porównujcie Krakowa do Warszawy. Tam to bez aplikacji faktycznie ciężko. Jeszcze te wyblakłe busmannowe tabliczki z trasą.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27394
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 13 paź 2023, 12:56

Ja to jednak postawię tezę, że większość pasażerów na wyświetlacze patrzy i dojeżdża tam, gdzie potrzebuje, a promil zagubionych niestety będzie występować zawsze i oczywistą odpowiedzialnością prowadzących pojazd jest a) przyjęcie tego faktu na klatę, b) udzielenie rzetelnej i kompletnej informacji. That said, jakość tego, co na tych wyświetlaczach jest, oczywiście wymaga dużej poprawy i konsekwentnego stosowania pojęć w jednym znaczeniu, a nie tworzenia miszmaszu.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 690
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » 13 paź 2023, 13:24

BrdzJkb pisze:
13 paź 2023, 12:31
Wybierz sobie w Google Maps relację np. Piotra Skargi - Człuchowska. Jak wygląda informacja? Wsiądź w 190 o 12:57.

Wsiadasz.

Wysiadasz na Znanej bo to był opóźniony 10 minut kurs.
Nigdy nie rozumiałem jak można korzystać z Google Maps do transportu publicznego. Wolę dedykowane aplikacje do tego
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8319
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 13 paź 2023, 13:32

ZielonyJamnik pisze:
13 paź 2023, 13:24
Nigdy nie rozumiałem jak można korzystać z Google Maps do transportu publicznego. Wolę dedykowane aplikacje do tego
Zacznij - podczas podróży - podglądać przez ramiona co i jak ludzie robią na telefonach. ZASKAKUJĄCO dużo osób planuje dotarcie do celu mapami Googla - dotyczy to i Polaków i obcokrajowców (od tych drugich trudno wymagać, aby znali lokalne apki). Google ma też tę zaletę, że dostarcza informację o dojściach pieszych, oferuje SV itp.. Wiele osób JEST zagubionych w swoim mieście, a co dopiero gdy jest się z innego miasta.
IMHO nie ma co z tym walczyć, tylko należy pracować nad podniesieniem jakości danych udostępnianych online. A jest nad czym pracować - sprawdźcie np. dojazd z Dworkowej na Foksal - wg Googli 222 nie tylko kursuje przez Kruczkowskiego, to na dodatek skręca z Tamki w południową Kopernika xD

AAaaaaale skoro my tutaj o wyświetlaczach, to zobaczcie czym wczoraj pochwałił się na FB i Insta DP z Bratysławy:
https://www.facebook.com/DPBratislava/p ... j5VbEEU9Fl
https://www.instagram.com/p/CyTPlM2IzaA/

ashir
Posty: 27712
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 13 paź 2023, 14:20

Bywalec pisze:
13 paź 2023, 12:48
W Krakowie jakiś czas temu, nie wiem jak teraz, Lajkoniki miały problem by wyświetlać numer linii i była tylko nazwa krańca 😝

Tylko ja o czymś innym - opieranie się wyłącznie na aplikacjach mobilnych bez weryfikacji co w rzeczywistości podjechało jest swego rodzaju ułomnością. Tak bardzo chcesz wierzyć we wszystko co aplikacja pokaże? Gdzie ten instynkt samozachowawczy?
W krakowskich tramwajach nie wyświetla się numer linii na kursach wyjazdowych/zjazdowych, niezależnie od typu taboru. ;-)

fraktal
Posty: 5478
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 13 paź 2023, 14:21

Bywalec pisze:
13 paź 2023, 12:36
fraktal pisze:
13 paź 2023, 12:08
W Swingach słychać lepiej motorniczego z zamkniętej kabiny, co można łatwo sprawdzić gdy motorniczy jedzie z patronem. :razz:
Z inną ekspresją rozmawia się z kimś kogo się zna, inaczej z nieznajomym. To fakt o podłożu psychologicznym.
fraktal pisze:
13 paź 2023, 12:08
No i sama kabina jest bardziej przezroczysta. Widać komuś to bardzo przeszkadzało.
Inna przezroczystość drzwi do kabiny w Swingu i Jazzie jest związana z odwrotnie pochyloną szybą czołową w Jazzie a co za tym idzie refleksjami świetlnymi z przedziału pasazerskiego odbijającymi się na szybie u motorniczego. Dyskutowano o tym tu wiele lat temu więc nie musisz dorabiać fałszywych ideologii.
Ja ze swoimi znajomymi rozmawiałem zawsze przy otwartej kabinie (na pętli), więc nie wiem, co by było, gdybyśmy rozmawiali przy zamkniętej :razz: A to o czym mówię w sprawie kabiny wiem od anonimowego motorniczego - że chciano, żeby przestrzeń kabiny wewnątrz była mniej widoczna od strony pasażerskiej i dlatego szyba w dwukierunkowych jazzach jest lekko przyciemniona. To plus refleksy o których mówisz przy braku działających kamer sprawia, że motorowi w ogóle nie widzą przestrzeni pasażerskiej wewnątrz i dlatego trzeba się szybciej zbierać do wysiadania. To wiem jeszcze z czasów, gdy motorniczowie jeszcze otwierali kabiny, gdy o coś pytałem na pętlach nawet gdy mnie nie znali czyli już ładnych parę lat minęło. Także to co mówię (o widoczności) to nie ideologia a raczej wyszło z Waszego środowiska.

Z tą roszczeniowością pasażerów większą to też bym nie przesadzał - ostatnio jeździłem tramwajami niemal codziennie i jakichś wzmożonych dyskusji pomiędzy pasażerami a motorniczymi nie dostrzegłem. Jedyne co zauważyłem, że siedzenia mają większą moc przyciągania niż wcześniej, więc nie sądzę, żeby przynajmniej niektórym z nich chciało się ruszyć do kabiny, żeby dyskutować z motorniczym. ;)

primoż
Posty: 3729
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 13 paź 2023, 14:40

person pisze:
13 paź 2023, 13:32
AAaaaaale skoro my tutaj o wyświetlaczach, to zobaczcie czym wczoraj pochwałił się na FB i Insta DP z Bratysławy:
https://www.facebook.com/DPBratislava/p ... j5VbEEU9Fl
https://www.instagram.com/p/CyTPlM2IzaA/
100 lat za murzynami, 50 lat za Czechami i jeszcze na dodatek w tyle za Słowakami :term:
Nie zawsze poważne opinie :wink:

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4878
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 13 paź 2023, 14:40

fraktal pisze:
13 paź 2023, 14:21
A to o czym mówię w sprawie kabiny wiem od anonimowego motorniczego - że chciano, żeby przestrzeń kabiny wewnątrz była mniej widoczna od strony pasażerskiej i dlatego szyba w dwukierunkowych jazzach jest lekko przyciemniona. [...] Także to co mówię (o widoczności) to nie ideologia a raczej wyszło z Waszego środowiska.
Przyciemnioną szybę masz w większości tramwajów a ja pisałem o tym dlaczego w Jazzach jest mocniej przyciemniona. Ja o zupie, Ty o dupie #-o
Kiedyś inny poziom dyskusji reprezentowałeś...
fraktal pisze:
13 paź 2023, 14:21
Z tą roszczeniowością pasażerów większą to też bym nie przesadzał - ostatnio jeździłem tramwajami niemal codziennie i jakichś wzmożonych dyskusji pomiędzy pasażerami a motorniczymi nie dostrzegłem.
Brawo Ty =D> Jak długie to są podróże? Bo to trochę nieporównywalne bo sam dobrze wiesz, że ja ok. 160h miesięcznie.
ObrazekObrazek

fraktal
Posty: 5478
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 13 paź 2023, 17:13

Bywalec pisze:
13 paź 2023, 14:40
fraktal pisze:
13 paź 2023, 14:21
A to o czym mówię w sprawie kabiny wiem od anonimowego motorniczego - że chciano, żeby przestrzeń kabiny wewnątrz była mniej widoczna od strony pasażerskiej i dlatego szyba w dwukierunkowych jazzach jest lekko przyciemniona. [...] Także to co mówię (o widoczności) to nie ideologia a raczej wyszło z Waszego środowiska.
Przyciemnioną szybę masz w większości tramwajów a ja pisałem o tym dlaczego w Jazzach jest mocniej przyciemniona. Ja o zupie, Ty o dupie #-o
Kiedyś inny poziom dyskusji reprezentowałeś...
No to ja znam inną wersję odpowiedzi, dlaczego w jazzach szyba jest mocniej przyciemniona. Może Ty masz rację, może ja. A może obaj - bo jedno przecież nie wyklucza drugiego. Ale akurat tak się jakoś złożyło, że w jazzach szyba w kabinie jest i mocniej przyciemniona i kabina mocniej wygłuszona. Ciekawe dlaczego? Efekt jest taki, że po zmroku zwłaszcza nie widać wnętrza pojazdu z kabiny - temu nie zaprzeczasz. A gdy nie działają wyświetlacze, nie działają też kamery? I to jest w porządku? Wszystko pasuje?

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4878
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 13 paź 2023, 17:29

Po zmroku to akurat więcej widać niż za dnia przy świetle słonecznym, zrobię Ci kiedyś fotki jak się nadarzy okazja 😉
ObrazekObrazek

Walas
Posty: 17085
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 17 paź 2023, 13:00

3605 teraz, tablice linii 7 a wewnątrz linia 18 i kierunek WORONICZA KURS SKRÓCONY
1069, 7722
Ulubione wozy: 6207, 8888
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10(linia elektryczna),
Od dnia 06.03.2023 linia 8 uległa likwidacji
817, WKD, R1, S1

Stary Pingwin
Posty: 5807
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 17 paź 2023, 13:45

Patrz, a wczoraj na 18 żadne wyświetlacze nie działały w tym wagonie.
miłośnik 13N

ODPOWIEDZ