Wojsko Polskie

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 sie 2011, 22:30

A na dyżurach bojowych one latają, czy stoją? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 15 sie 2011, 23:21

Więcej stoją, ale na dyżur bojowy można wpisać tylko doświadczonego pilota - więc szkolenie odpada. No i jeszcze drobna uwaga - obecnie dąży się do tego, aby w jednej JW eksploatowano jeden typ samolotu.
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 sie 2011, 0:05

Wolfchen pisze:na dyżur bojowy można wpisać tylko doświadczonego pilota - więc szkolenie odpada
Jak leci, to się szkoli. Inaczej tego bym nie nazwał, niczego innego nie robi. Chyba, że z kimś walczymy po cichu? ;P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

primoż
Posty: 3763
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 16 sie 2011, 0:15

esbek pisze:"misjach" - kocham takie eufemizmy.
Masz jakąś ciekawszą propozycję nazwy?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26834
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 sie 2011, 8:39

Wolfchen pisze:No i jeszcze drobna uwaga - obecnie dąży się do tego, aby w jednej JW eksploatowano jeden typ samolotu.
O, przeszedł tam ktoś z MZA? :p (BP, NMSP)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 sie 2011, 8:47

Zaraz, a dokąd poszedł Magierski? :term:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 16 sie 2011, 11:12

Bastian pisze:Zaraz, a dokąd poszedł Magierski? :term:
Skoro kierownicy zakładów w MZA mogą pochodzić ze służb mundurowych, to i przejścia w drugą stronę są możliwe :P
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 16 sie 2011, 16:36

Bastian pisze:Jak leci, to się szkoli.
I tak i nie.
Bastian pisze:Inaczej tego bym nie nazwał, niczego innego nie robi.
Jeśli lot ma na celu patrol przestrzeni powietrznej, to jest to lot bojowy. Owa bojowość nie zawsze oznacza walkę bezpośrednią. Ponadto podczas lotu może być prowadzone np. rozpoznanie - to też misja bojowa, mimo, ze nikt nie walczy.

Natomiast loty szkolne, to loty, które mają na celu nabycie przez kursantów umiejętności obsługi samolotów danego rodzaju, a następnie typu i odbwają się początkowo pod opieką instruktora (samoloty dwumiejscowe) lub pod kontrolą radaru z zabezpieczeniem w postaci innej maszyny lecącej w pobliżu (to już doskonalenie umiejętności). Nie można realizować rozpoznania czy patrolu podczas lotu szkolnego.
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 sie 2011, 19:24

Co przy obecnej technice można rozpoznawać z samolotu?

Wybacz, dla mnie to są kosztowne zabawki niedorosłych panów.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

esbek
Posty: 582
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 16 sie 2011, 19:36

primoż pisze:
esbek pisze:"misjach" - kocham takie eufemizmy.
Masz jakąś ciekawszą propozycję nazwy?
A jak się powinno nazwać nieproszony pobyt obcych wojsk w innym państwie, które nie zaatakowało jako pierwsze?
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

primoż
Posty: 3763
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 16 sie 2011, 19:41

esbek pisze:A jak się powinno nazwać nieproszony pobyt obcych wojsk w innym państwie, które nie zaatakowało jako pierwsze?
Oficjalnie nazwa to okupacja. Zresztą to ja cię prosiłem o twoją propozycję :>

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 sie 2011, 19:43

esbek pisze:
primoż pisze:Masz jakąś ciekawszą propozycję nazwy?
A jak się powinno nazwać nieproszony pobyt obcych wojsk w innym państwie, które nie zaatakowało jako pierwsze?
A jak zaatakowało pierwsze, to nazwa jest jakaś inna? :>


EDIT Za Wikipedią:
Okupacja wojenna (łac. occupatio bellica) – czasowe zajęcie przez siły zbrojne państwa prowadzącego wojnę całości lub części terytorium państwa nieprzyjacielskiego i wprowadzenie tam swojej władzy.
A więc niespełniony jest warunek prowadzenia wojny, bo żadnej wojny z np. Afganistanem nie prowadzimy. Zresztą ciekawe, czy władze państwowe Afganistanu uważają, że prowadzą wojnę z nami? :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

primoż
Posty: 3763
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 16 sie 2011, 19:46

Bastian pisze:A jak zaatakowało pierwsze, to nazwa jest jakaś inna? :>
Ale wtedy okupacja jest usprawiedliwiona :-$

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 sie 2011, 19:48

primoż pisze:
Bastian pisze:A jak zaatakowało pierwsze, to nazwa jest jakaś inna? :>
Ale wtedy okupacja jest usprawiedliwiona :-$
Pytałem o nazwę, a nie o uzasadnienie :roll: Sam widzisz, że ta definicja nie była prawidłowa.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 16 sie 2011, 19:54

primoż pisze:Oficjalnie nazwa to okupacja.
Nie jest to okupacja, gdyż ta co do zasady wymaga istnienia stanu wojennego pomiędzy okupantem a państwem, którego teren jest okupowany. W innym przypadku można na siłę używać określenia "protektorat".
Bastian pisze:Co przy obecnej technice można rozpoznawać z samolotu?
Transmisje radiowe np, ludzi nielegalnie przekraczających granicę, napromieniowanie pojazdów na drodze, skład powietrza i wiele, wiele innych.
Bastian pisze:Wybacz, dla mnie to są kosztowne zabawki niedorosłych panów.
W przypadku LIFTów zgadzam się w pełni.
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

ODPOWIEDZ