Potrzebne lekarstwo - wycofane z aptek

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 10 paź 2011, 16:33

Nie spodziewałem się, że kiedykolwiek takie coś będę pisać, ale życie płata figle różne. Otóż istniał sobie taki "suplement diety" o nazwie CITROSEPT (kropelki). Jest to ekstrakt z pestek grejpfruta. Niby nic, a jednak... mojemu młodszemu dziecku cholernie pomaga na jego wyjątkowo wątły układ pokarmowy (dziecko jest po resekcji połowy jelita cienkiego). Dostępny mi zapas domowy się skończył (co odbija się na zdrowiu dwulatka), a tymczasem wycofano to z obrotu (od wiosny!). Od jednego farmaceuty dowiedziałem się, że rzekomo ze względu na błędy w ulotce, chociaż półroczne nicnierobienie z tym jakoś nie współgra z tą tezą.
W związku z tym odkupię od kogokolwiek posiadającego Citrosept (w płynie - do dawkowania w kropelkach) każde ilości tego "suplementu diety", byle nie przeterminowane. może po prostu komuś zostało w domowej apteczce np. pół buteleczki? Wiem też, że partie tego są w hurtowniach (tylko z zakazem sprzedaży). Poszedłbym w nielegal i kupiłbym takie coś z lewego obiegu.
Od razu zaznaczam, że nie chodzi mi o Citrosept w kapsułkach i tzw. syropie. te formy są, w zależności od apteki, albo też wycofane, albo nie wycofane, ale niedostępne w obrocie (bez uzasadnienia).
Jakakolwiek pomoc w zdobyciu lekarstwa mile widziana.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
Gronostaj
Posty: 1201
Rejestracja: 13 gru 2005, 22:31

Post autor: Gronostaj » 10 paź 2011, 18:25

(treść usunięta przez autora)

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 10 paź 2011, 19:02

Szacuneczek. Myslalem, ze przejrzalem wszystkie mozliwosci. Wprawdzie siedzacy we mnie pesymista mowi "jutro odleją Ci kase i przeproszą za problem", ale na razie przyjęto zamówienie i kasę... Jeszcze raz dziękuje. Wyszło na to, ze mój wielki problem można było załatwić z marszu, wstyd :-$

Edytka. Niestety, jak wejdziesz w podane linki, to zobaczysz w większości aptek "lek niedostępny".
Zadzwoniłem do pierwszego źródła (tam, gdzie przyjęto zamówienie i kasę) i usłyszałem "prawdopodobnie jednak nie mamy" - mam dostać potwierdzenie za 20 minut, ale widzę to czarno. I marna to pociecha, ze nie wyszedłem na człowieka kreującego nieistniejące problemy...
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 paź 2011, 19:16

To coś takiego: http://www.apotheke.de/citroplus-800-bi ... 39654.html ?
W czwartek będę w Berlinie, mógłbym ewentualnie zapolować w jakiejś aptece.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 10 paź 2011, 19:22

Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 10 paź 2011, 20:06

Fiku, jakby wpadło Ci w oko, bierz butelkę. Jedna starczy - to jest parę kropel dziennie. Chociaż żona mi podpowiada, że _podobno_ wycofano w całej Europie. Na ebayu niemieckim nie ma.
Pesymista miał rację - anulowano moje zamówienie, brak w kraju.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 10 paź 2011, 22:43

To coś takiego?

http://aptekaleki.co.uk/products/204-ci ... 30-ml.aspx

Dostępność: W magazynie

Awatar użytkownika
kocur
Posty: 1319
Rejestracja: 09 mar 2006, 10:43
Lokalizacja: Ursynów Północny

Post autor: kocur » 11 paź 2011, 7:53

Popytam wśród znajomych aptekarzy.
"Ale ty jesteś mądry, Bonifacy!"

ODPOWIEDZ