Warszawska Karta Miejska

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 07 lis 2011, 23:08

aqqaqq pisze:Oyster jest zdecydowanie wygodniejszy - wiesz, że nie wydasz więcej niż bilet dobowy, a jeśli jeździsz mniej, to zapłacisz taniej.
a nie jest tak różowo jak piszecie - oyster działa przy rygorystycznym przestrzeganiu touch-in/out. Wystarczy jednak jedna nieprawidłowość (np. nie będzie się zgadzała liczba in z outami, bo bramka coś dwa razy zapisze lub źle zinterpretuje) i system pobiera z automatu maksymalną opłatę za przejazd na sześć stref. Miałem kilka takich sytuacji, kiedy karta pobrała maksymalną opłatę (=system zinterpretował, że gdzieś nie zrobiłem touch outu i z automatu naliczył maksymalną opłatę), choć nie wyjeżdżałem z pierwszej i drugiej strefy, w efekcie czego bramka nie chciała mnie wypuścić w metrze i musiałem szczegółowo wyjaśniać w okienku gdzie i jak jechałem, żeby mi zwrócili pieniądze.
Czytałem, że Oyster często właśnie za dużo bierze.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 08 lis 2011, 0:25

person pisze:Jeśli (w innym mieście) podróżuję i planuję skorzystać ze zbior-komu przynajmniej 3 razy, to kasuję bilet dobowy. Nie muszę się wtedy bawić w kasowanie biletu za każdym razem, nie martwię się, czy bilet czasowy wystarczy mi na podróż do celu no i nie muszę rezygnować z krótkich podróży (które bez dobowego odbyłbym pieszo, bo "szkoda kasować bilet na 1-2 przystanki") ;-)
W większości miast dobowy opłaca się od 4 przejazdów. :idea:
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8367
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 08 lis 2011, 8:46

mgr MeWa pisze:Czytałem, że Oyster często właśnie za dużo bierze.
Londyńscy znajomi również mi opowiadali, że nie raz mieli przygody z nieprawidłowym naliczaniem opłaty za przejazd i że system jest z tego znany. Tak to jest, gdy czyta się opis usługi a nie zna się jej realiów ;)
KwZ pisze:W większości miast dobowy opłaca się od 4 przejazdów.
Napisałem "przynajmniej 3 razy" (łopatologicznie: 3 razy lub więcej). Nie jestem przyzwyczajony do każdorazowego kasowania biletów, więc jeśli mogę, to unikam.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 08 lis 2011, 10:14

Ja zrozumiałem, co napisałeś, tylko zwracam uwagę, że więcej ludzi będzie liczyć pieniądze, niż wygodę niekasowania kartonika.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8367
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 08 lis 2011, 10:44

Oszczędny dwa razy traci - sam aqqaqq podzielił się z nami takimi doświadczeniami.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 08 lis 2011, 10:48

To jeszcze zależy, jak dokładne masz plany na dany dzień.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 lis 2011, 19:38

Jeśli zakładam trzy przejazdy, to biorę w ciemno dobowy. W lepszym razie coś mi wyskoczy dodatkowo i wyjdę na swoje, w gorszym - mam święty spokój za cenę jednego przejazdu. Dla mnie wybór jasny.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 10 lis 2011, 23:32

Ale już przy założeniu np. 3x20 minut rachunek jest inny...
Wkurza mnie, że jednorazowy jest tańszy od 40-minutowego, bo teraz mi się zaczął częściej kalkulować i muszę kupować kartoniki, bo z telefonika nie da rady...

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 lis 2011, 23:46

and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Michał W.
Posty: 818
Rejestracja: 26 mar 2008, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Michał W. » 20 lis 2011, 13:25

My tu gadu gadu, a nikt nie zauważył, że w październiku naszej WKM stuknęło 10 lat :urodziny:
after da równik

www.fotokolej.waw.pl

Awatar użytkownika
elijah
Posty: 440
Rejestracja: 22 mar 2009, 23:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: elijah » 23 lis 2011, 16:46

czyli już 10 lat złowieszczego napisu "Kasownik zablokowany'... :D
--
Oko za oko, kwit za dowód.

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 753
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 24 lis 2011, 0:17

Mam, znalazłem sposób na tańsze bilety ZTM w Warszawie.

Pomysł kontrowersyjny, ale myśle że byłby dobry.

Warszawska Karta Miejska - kodować na nie mogli by mieszkańcy którzy składają zeznania podatkowe na terenie działaności ZTM Warszawa. Ci którzy składają zeznania podatkowe np. w innych mistach a mieszkają w Warszawie, mieli by do dyspozycji tylko bilety kartonikowe.

Jeśli by większa cześć np. 95 % składała zeznania podakowe w Warszawie i okolicach tam gdzie zasięgiem dociera ZTM, to byłaby tańsza taryfa przewozowa.

Czy jest możliwa zmiana taryfy, tak by to było możliwe wprowadzenie takiego zapisu co wyżej zaproponowałem?

Poproszę ewentualnie o przeniesienie postu do innego temtu, jesli do innego bardziej pasuje niż do tego.
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 24 lis 2011, 12:38

Genialny pomysł - zaraz się zacznie wojna między zameldowanymi a niezameldowanymi.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 24 lis 2011, 12:53

bepe pisze:Genialny pomysł - zaraz się zacznie wojna między zameldowanymi a niezameldowanymi.
Ao co ma zameldowanie do rozliczania się z US? 8-(
Bon Jovi pisze:Ci którzy składają zeznania podatkowe np. w innych mistach a mieszkają w Warszawie, mieli by do dyspozycji tylko bilety kartonikowe.
A ja pracuję w Warszawie i WKM jest mi potrzebna - więc co z tym fantem? Jeśli bym miał jeździć na kartonikowych, to bym wybrał samochód, podobne koszty.
Bon Jovi pisze:Czy jest możliwa zmiana taryfy, tak by to było możliwe wprowadzenie takiego zapisu co wyżej zaproponowałem?
Możliwa jest, oczywiście, ale mam wrażenie, że taka uchwałą byłaby bardzo szybko uchylona przez wojewodę.

BTW. W interesie miasta jest premiowanie stałych pasażerów, bez względu na miejsce zamieszkania - bo to ogranicza korki. Więc taka uchwała (abstrachując od jej legalności) byłaby strzałem w stopę.

[ Dodano: |24 Lis 2011|, 2011 12:56 ]
Bon Jovi pisze:Jeśli by większa cześć np. 95 % składała zeznania podakowe w Warszawie i okolicach tam gdzie zasięgiem dociera ZTM, to byłaby tańsza taryfa przewozowa.
A gdzie konstytucyjne równe traktowanie obywateli przez instytucje publiczne? Z tańszymi biletami też bym uważał, bo takie działanie spowodowałoby duży odpływ pasażerów - a jakoś taką stratę trzeba załatać budżetowo (zwiększając dopłaty lub podnosząc ceny biletów).

:arrow: Podsumowując, trzeba właśnie zachęcać jak największą liczbę pasażerów do korzystania z biletów okresowych.
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 24 lis 2011, 16:52

Wolfchen pisze:
Ao co ma zameldowanie do rozliczania się z US? 8-(
To był skrót myślowy.

ODPOWIEDZ