Kryzys gazet papierowych i nie tylko?

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4762
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 11 wrz 2023, 0:17

W sobotę miałem przyjemność jechać 719 z Leszna, na pokładzie autobusu z Mobilisu. Zwróciłem uwagę na inny niż w MZA program w podsufitowych telewizorach. Przez pół godziny jazdy miałem okazję 3 lub 4 razy obejrzeć ten niesamowicie interesujący fragment wywiadu:
https://youtu.be/cl5FRDNY2Eo?t=124
Wydaje mi się że nawet w Plotkach czy innych Pomponikach kiedyś bywało lepiej. Nie mówię że mądrzej, ale lepiej. Czy miarą upadku jest to że takie treści są już nie tylko dla koneserów, ale już nawet w autobusie?
Swoją drogą jestem ciekaw czy dałoby radę policzyć ile litrów paliwa spaliłby ten autobus mniej w ciągu całej zmiany, gdyby te głupie wyświetlacze służące do pokazywania takich głupot, zastąpić starymi diodowymi wąskimi wyświetlaczami o dokładnie takiej samej funkcjonalności.
Obrazek

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10642
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 11 wrz 2023, 8:47

A znasz moc wyświetlacza jednego i drugiego?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 689
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » 11 wrz 2023, 8:48

Z tego co pamiętam to jak kiedyś liczyłem jakie są oszczędności na światłach do jazdy dziennej to wychodziło, że na 100w oszczędności jakieś 0,3l/100km.

W Mobilisie to jeszcze można spróbować wytłumaczyć (chociaż nie wiem czy tak jest w rzeczywistości), że może jakaś umowa reklamowa czy coś. A w mza setki wozów wyświetlają tylko logo mza, to dopiero marnowanie energii
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1597
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 26 lut 2024, 10:41

R.i.p. korekta w Tychach.
Olga Gitkiewicz na fb pisze:Chciałabym, żeby to nie uciekło: wczoraj w ramach zwolnień grupowych Wyborcza zwolniła dział korekty. Cały. W każdym z działów i oddziałów teksty będą teraz czytane przez samych dziennikarzy i dziennikarki oraz przez narzędzia autokorekty. Korekta to w mediach jeden z najbardziej niewidocznych i niedocenianych działów, który wykonuje mnóstwo niewdzięcznej pracy, często na ostatnią chwilę. To korektorki i korektorzy są zewnętrznym, zdystansowanym okiem, które czuwa nad tekstem, nie tylko nad poprawnością językową, ale również nad jego logiką. Setki tekstów są czytane przez redaktorów, a jednak w korekcie wychodzą kolejne i kolejne usterki, korekta to jest interwencja kryzysowa. Zrezygnowanie z niej ma jeszcze jeden wymiar: wyraźnie pokazuje, kim ma dziś być dziennikarz, dziennikarka. Robocikiem, który ma siedem rączek, sam napisze tekst, sprawdzi sobie wszystkie fakty, zczyta, zrobi do tego fotorelację, zamieści w mediach społecznościowych.
W maju Wyborcza skończy 35 lat, przez te lata chwaliła się wyznaczaniem standardów i w 2024 dosyć wyraźnie widać, gdzie one są. Czekam na kolejny alarmistyczny tekst o tym, że Polska nie czyta. Koniecznie z literówką w tytule, przynajmniej oburzony komentariat kliknie.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6929
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 24 kwie 2024, 19:00

Nie wiem czy macie podobne wrażenie, ale mnie się zdaje, że mniejsze lub większe błędy są w GW od pewnego czasu dosłownie w co drugim wpisie. Hardkor :term:

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4877
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 24 kwie 2024, 20:03

To dlatego, że zwolniono cały dział odpowiedzialny za korektę.
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... ej/eyjlkel
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ