WKM - nie działa na bramkach w metrze

Moderator: JacekM

wojtala
Posty: 7
Rejestracja: 16 lut 2012, 11:29

Post autor: wojtala » 16 lut 2012, 11:39

Witam,

Nie wiem czy temat się już pojawiał, ale piszę. Mam problem z WKM bo nie działa mi jak przechodzę przez bramki. Muszę za każdym razem wyjmować kartę z portfela i przykładać do bramek. Trochę to irytujące, bo za każdym razem blokuję ruch. Oczywiście zauważyłem, że nie tylko ja mam taki problem... Z tego co rozmawiałem ze znajomymi mówią, że to kwestia innych kart bezstykowych które się ma w portfelu (np. PayPass, karty biblioteczne itp.).

Czy ktoś z Was ma również taki problem? Macie jakieś rozwiązanie? Słyszałem że można owijać inne karty w folię aluminiową żeby zablokować przesyłanie danych. Ktoś próbował? Trochę kiepsko, żebym musiał trzymać swoje karty w sreberkach :/ Widziałem też, że są takie etui e-Leash do kart płatniczych na allegro, które blokują sygnały z innych kart i nie trzeba wyjmować WKM z portfela. Ktoś próbował?

Awatar użytkownika
Panna Kajzerka
Posty: 78
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:59
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post autor: Panna Kajzerka » 12 kwie 2012, 22:50

Skoro wiesz, ze tak sie dzieje za kazdym razem, to nie mozesz po prostu wczesniej wyciagac karty z portfela, zamiast robic to dopiero przy bramce, blokujac ruch? :-s

Po otrzymaniu nowej karty platniczej mialam taki sam problem, teraz nosze WKM poza portfelem, w malej skorzanej okladce na dokumenty, kupionej za jakies 10 zlotych. Fakt, niby jest to wtedy dodatkowa rzecz o ktorej trzeba pamietac, ale to kwestia przyzwyczajenia. Poza tym, jesli nosisz portfel np w kieszeni spodni, to nic nie stoi na przeszkodzie abys do tej samej kieszeni wrzucil karte w osobnej okladce. Jedyna roznica taka, ze przy bramce wyciagasz z tej kieszeni okladke z karta, a nie caly portfel. Wydaje sie to latwiejszym rozwiazaniem niz jakies 'zawijanie w sreberka'. ;-)

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 12 kwie 2012, 22:57

Ja zrobiłem to w ten sposób, że tylko rozkładam portfel, w jednej części mam kartę kredytową, w drugiej WKM. Kartę przykładam bokiem i działa.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Paweł D.
Posty: 5304
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 12 kwie 2012, 23:02

Temat wraca jak bumerang. Ja w portfelu mam 5 (jak nie więcej) różnych kart: bankomatowe, wejściowe i ELS-a. Nie oczekuje, że kasownik akurat wybierze tą właściwą. Noszę w kieszeni wejściówkę i po sprawie.

ODPOWIEDZ