Pierwszy rozbiĂłr Woli

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 01 kwie 2012, 14:02

[img]http://www.bemowo.waw.pl/lay-gfx/adv_logo.png[/img] pisze: Obrazek
Sensacyjne doniesienia nadeszły do nas z warszawskiej Woli. W dniu 1 kwietnia br. burmistrz dzielnicy Warszawa-Bemowo Jarosław Dąbrowski oraz burmistrz dzielnicy Warszawa-Śródmieście Wojciech Bartelski podpisali dekret o likwidacji dotychczasowej dzielnicy Warszawa-Wola oraz ustanowienia wspólnej granicy pomiędzy dzielnicami Bemowo i Śródmieście. Dekret musi być jeszcze ratyfikowany przez radnych obu dzielnic, ale wg naszych informacji jest to tylko formalność.

Obaj burmistrzowie podkreślili, że dzisiejsza decyzja jest efektem wieloletniej, partnerskiej współpracy obu dzielnic i ma na celu wzmocnienie tradycyjnych więzi łączących Bemowo i Śródmieście.

Nowa granica biec będzie wzdłuż ul. Prymasa Tysiąclecia (patrz mapa), ale z pewnymi wyjątkami. I tak Bemowo otrzyma pas na północy ciągnący się przez hipodrom CWKS Legia, poprzez ul. Powązkowską i Stawki aż do Mostu Gdańskiego, który również stanie się częścią Bemowa. Jak zaznaczył burmistrz Dąbrowski, ma to znaczenie zarówno praktyczne (sam jest kibicem Legii i zapalonym jeźdźcem) jak i symboliczne. - Chcemy aby Bemowo łączyło się z prawobrzeżną Warszawą nie tylko II linią metra, ale także drogą naziemną. Dlatego ważna jest dla nas możliwość przejęcia mostu, docelowo planujemy także w okolicach mostu budowę Mariny Bemowskiej - mówi Dąbrowski. Śródmieście otrzymało z kolei eksterytorialny pas - część bemowskiego lotniska. Wg burmistrza Śródmieścia jest to symboliczne otwarcie się tej dzielnicy na kontakty międzynarodowe i znak rosnącej roli dzielnicy na lotniczej mapie kraju.

Obrazek
Nowy podział administracyjny m.st. Warszawy

Burmistrz Bartelski podkreślił, że dzisiejsza decyzja jest symbolicznym naprawieniem krzywd, bowiem w latach 60. komunistyczne władze odebrały Muranów Zachodni Śródmieściu i przekazały Woli. Z kolei wg burmistrza Dąbrowskiego było absurdem, że tak prężna dzielnica jak Bemowo nie graniczyła z centrum miasta.

Podczas wspólnej konferencji w urzędzie dzielnicy Śródmieście-Bemowo (dawnym urzędzie dzielnicy Wola) doszło do przepychanek z grupą radnych dzielnicy Wola obawiających się utraty stanowisk. Jednak Straż Miejska szybko uspokoiła krewkich samorządowców.

Zgodnie z postanowieniami dekretu zmieniły się też nazwy licznych obiektów. I tak: most Gdański stał się Mostem Przyjaźni Śródmiejsko-Bemowskiej, ul. Wolska stała się ul. Bemowską, Cmentarz Wolski to od dziś Cmentarz Śródmieście-Zachód, a Stacja Warszawa-Wola to Stacja Bemowo-Wschód.
Mówiłem, że tak będzie :D

ashir
Posty: 27731
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 01 kwie 2012, 14:07

Bardzo dobry prima aprilisowy żart. O-)

MC
Posty: 1828
Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11

Post autor: MC » 01 kwie 2012, 14:07

Błagam, już gorszej żenady burżuje z Bemowa nie mogły wymyślić... Żarty żartami, ale wszystko tylko nie Gównowo =;

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 01 kwie 2012, 14:57

W sumie to rozbiór Woli nie byłby taki głupi, bo przeważnie jak tam jestem, to nie wiem, czy to jeszcze Śródmieście, czy już Bemowo :P

Chyba, że jadę Obozową tramwajem - tam jest tak brzydko, że to musi być Wola.

bartoni722
Posty: 12141
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 01 kwie 2012, 16:22

BJ pisze:Chyba, że jadę Obozową tramwajem - tam jest tak brzydko, że to musi być Wola.
Ty to tam pilnuj lepiej estetyki Ursynowa. :P
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 02 kwie 2012, 14:23

Informacja z dnia 1 kwietnia dotycząca pierwszego rozbioru Woli była oczywiście żartem primaaprylisowym. Bemowo niestety nadal nie ma dostępu do Wisły. Za zamieszanie serdecznie przepraszamy.

http://www.bemowo.waw.pl/administracja/ ... mowo,3581/
Kurczę, a ja już się w wyobraźni na niepodległość Mokotowa zasadzałem ;-)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36646
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 02 kwie 2012, 15:17

bepe pisze:
Informacja z dnia 1 kwietnia dotycząca pierwszego rozbioru Woli była oczywiście żartem primaaprylisowym. Bemowo niestety nadal nie ma dostępu do Wisły. Za zamieszanie serdecznie przepraszamy.

http://www.bemowo.waw.pl/administracja/ ... mowo,3581/
Kurczę, a ja już się w wyobraźni na niepodległość Mokotowa zasadzałem ;-)
:ban: :ak47:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ