Moderator: JacekM
-
bartold
- Posty: 1
- Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:16
Post
autor: bartold » 12 kwie 2012, 18:30
Witam,
Poszukuję biletu dobowego normalnego skasowanego w dniu 12.04.12 przed 14.35 w celach kolecjonerskich:)
Pozdr,
-
MeWa
- Cukiereczek
- Posty: 24727
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
- Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy
Post
autor: MeWa » 12 kwie 2012, 18:31
Jeśli "cele kolekcjonerskie" mają służyć do anulowania wezwania do zapłaty za przejazd bez ważnego biletu, to nic z tego

Podstawą do anulowania kary są tylko bilety imienne (czyli 30- bądź 90-dniowe).
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
-
Wolfchen
- (Busmann)
- Posty: 14778
- Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
- Lokalizacja: Warszawa
Post
autor: Wolfchen » 12 kwie 2012, 18:48
Nie wiem czemu, ale jakoś z dopalaczami mi się skojarzyło...
NMSP

S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43
-
fik
- Naczelne Chamidło
- Posty: 27740
- Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
- Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser
Post
autor: fik » 12 kwie 2012, 18:52
Zawsze miałem ochotę kolekcjonować zużyte przeze mnie/znajomych/znalezione bilety krótkookresowe w celu odsprzedaży ich frajerom sądzącym, że pozwoli im to uniknąć kary.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!
-
Panna Kajzerka
- Posty: 78
- Rejestracja: 09 paź 2011, 18:59
- Lokalizacja: Warszawa Wola
Post
autor: Panna Kajzerka » 12 kwie 2012, 22:12
fik pisze:w celu odsprzedaży ich frajerom
Jakiez to rozkosznie okrutne i zlosliwe

Ja na to nie wpadlam i kolekcjonuje dla samych biletow. Przy okazji, chetnie przygarne 3-dniowe....

-
fik
- Naczelne Chamidło
- Posty: 27740
- Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
- Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser
Post
autor: fik » 12 kwie 2012, 22:18
Panna Kajzerka pisze:Jakiez to rozkosznie okrutne i zlosliwe
Jak ja, nie?;)
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!
-
reserved
- Posty: 13914
- Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
- Lokalizacja: Warszawa
Post
autor: reserved » 12 kwie 2012, 22:19
Taka dola kanara.

O przepraszam, kontrolera biletów.
-
px33
- Posty: 1787
- Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43
Post
autor: px33 » 12 kwie 2012, 23:04
A tak w ogóle to ZTM przy odwołaniach sprawdza stan biletu na karcie czy w bazie sprzedaży/aktywacji? Bo po zajrzeniu do pewnego innego tematu w tym dziale okazuje się, że to pierwsze wcale nie musi pokrywać się z tym drugim

-
Paweł D.
- Posty: 5842
- Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
- Lokalizacja: Warszawa
Post
autor: Paweł D. » 12 kwie 2012, 23:06
No chyba trudno oczekiwać anulowania wezwania po okazaniu karty aktywowanej po wypisaniu kwita?
-
px33
- Posty: 1787
- Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43
Post
autor: px33 » 12 kwie 2012, 23:11
Zależy od tego w jaki sposób zostanie aktywowana. Zawsze można przegrać bilet (albo po prostu sobie wpisać, jak kto woli), odpowiedni sprzęt kosztuje mniej więcej tyle co kara za przejazd bez biletu.
-
Paweł D.
- Posty: 5842
- Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
- Lokalizacja: Warszawa
Post
autor: Paweł D. » 12 kwie 2012, 23:22
No tak, kiedyś pod kinem można było usłyszeć "może bilecik?" a teraz będzie "może bilecik zakodować?"

-
Wolfchen
- (Busmann)
- Posty: 14778
- Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
- Lokalizacja: Warszawa
Post
autor: Wolfchen » 12 kwie 2012, 23:27
Paweł D. pisze:No chyba trudno oczekiwać anulowania wezwania po okazaniu karty aktywowanej po wypisaniu kwita?
Datę aktywacji na karcie można zmienić. Nie namawiam oczywiście do oszustw, tylko sygnalizuję, ze taka możliwość istnieje.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43
-
Premo
- Posty: 5439
- Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58
Post
autor: Premo » 13 kwie 2012, 6:15
Wolfchen pisze:Datę aktywacji na karcie można zmienić. Nie namawiam oczywiście do oszustw, tylko sygnalizuję, ze taka możliwość istnieje.
Może i można zmienić datę aktywacji na karcie ale danych z LDP oraz kasownika już nie.
-
MichalJ
- Posty: 15044
- Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33
Post
autor: MichalJ » 13 kwie 2012, 9:21
No i właśnie do tego zmierzało pytanie - czy, jeśli gapowicz przyniesie kartę, której nie miał przy kontroli, to sprawdza się tylko dane na karcie, czy też porównuje z bazą danych skasowań/ładowań?
-
Miki996
- Posty: 192
- Rejestracja: 28 mar 2012, 16:41
- Lokalizacja: Warszawa Mokotów/Służewiec
Post
autor: Miki996 » 13 kwie 2012, 16:52
MichalJ pisze:No i właśnie do tego zmierzało pytanie - czy, jeśli gapowicz przyniesie kartę, której nie miał przy kontroli, to sprawdza się tylko dane na karcie, czy też porównuje z bazą danych skasowań/ładowań?
No a jak myślisz? Przecież ZTM nie jest chyba taki głupi, żeby nie wiedział że jest możliwość zmiany daty aktywacji?