[ParyĹź] Likwidacja "Sekwanostrady"

Moderator: JacekM

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 15 sie 2012, 10:55

[img]http://ibikekrakow.com/wp-content/themes/bike/images/ibk-circle.png[/img] pisze: Likwidacja paryskich dróg szybkiego ruchu nad Sekwaną
[...]
Rewaloryzacja prawego brzegu Sekwany rozpocznie się już tego lata

W lecie bieżącego roku zostaną przeprowadzone prace budowlane, dzięki którym prawy brzeg Sekwany zostanie zaadaptowany dla cyklistów i pieszych umożliwiając im swobodny dostęp do wybrzeża. Co prawda użytkownicy samochodów osobowych, z którymi merostwo Paryża od dziesięciu lat prowadzi bezlitosną wojnę, będą mogli przemieszczać się dotychczasową trasą, ale zdecydowanie nadszedł kres traktowania niczym autostrady miejskiej drogi, gdzie ograniczenie do 50 km/h było jawnie nieprzestrzegane. Oprócz planowanego zwężenia jezdni z siedmiu do sześciu metrów, ruch uliczny zostanie spowolniony dzięki wyznaczeniu sześciu punktów, w których zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna.
[...]
http://ibikekrakow.com/2012/08/12/likwi ... d-sekwana/

Proponuje przeczytać cały artykuł, droga pozostanie tylko na jednym brzegu, a na drugim pojawią się chodniki i drogi rowerowe. Ciekawy jest też fragment gdzie mówi się otwarcie o walce z samochodami w Paryżu.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 15 sie 2012, 11:50

Łatwo robic przy 16 liniach metra + 5 liniach RER.

Awatar użytkownika
marcin3001
Posty: 316
Rejestracja: 18 lis 2006, 19:09
Lokalizacja: Młynów

Post autor: marcin3001 » 15 sie 2012, 12:46

Rosa pisze:Łatwo robic przy 16 liniach metra + 5 liniach RER.
Przecież w Warszawie mamy "szybsze i elastyczniejsze" autobusy, więc po co komu drogie metro i wlokące się SKM...

Tak czy siak po zamknięciu dla samosmrodów Marszałkowskiej, Świętokrzyskiej i Mostu Ś-D żadnej tragedii nie ma, więc myślę że można zamykać dalej, a przede wszystkim nie otwierać tego co teraz jest zamknięte. Miasto wygląda dużo sympatyczniej, a te kilkanaście procent mieszkańców albo dalej będzie tkwić w puszkach, albo zmieni środek lokomocji/miasto.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 sie 2012, 12:57

Paryskie linie metra to odpowiednik naszych tramwajów. Serio.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Piter232
Posty: 434
Rejestracja: 03 gru 2010, 18:27
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: Piter232 » 15 sie 2012, 13:01

A przy paryskich korkach, nasze korki to żarty. Przynajmniej z perspektywy turysty, który od 2 do 3 godzin jedzie z bliskich przedmieść do centrum Paryża autokarem.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 15 sie 2012, 13:20

^
Po co? :)

Zaskakująco mały jest ruch samochodowy w Helsinkach. Nie wiem, czego to zasługa, linia metra jest jedna, miasto klasy Warszawy...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 sie 2012, 13:51

Paryż generalnie jest po prostu nieporównywalny z Warszawą. Nie nadaje się za bardzo za wzorzec w żadnej sprawie.

A w Helsinkach w korku mi się zdarzyło utknąć - z lotniska nie było połączenia hotelowego.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 15 sie 2012, 14:27

Piter232 pisze:A przy paryskich korkach, nasze korki to żarty. Przynajmniej z perspektywy turysty, który od 2 do 3 godzin jedzie z bliskich przedmieść do centrum Paryża autokarem.
A dlaczego ostatnio gdy były jakieś badania o korkach, to Warszawa była w pierwszej trójce, a Paryża wśród nich nie było?
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 15 sie 2012, 16:13

Część postów przeniosła się do tematu O ulicach dwujezdniowych... na IK.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10648
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 15 sie 2012, 17:17

kajo pisze:A dlaczego ostatnio gdy były jakieś badania o korkach, to Warszawa była w pierwszej trójce, a Paryża wśród nich nie było?
Podaj źródło, może tam napisali?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8359
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 15 sie 2012, 18:23


Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10648
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 15 sie 2012, 19:38

Eno, jak widzę 54 km/h jako średnią prędkość po Warszawie, to taki artykuł do śmieci się nadaje. Jeszcze mogliby chociaż podlinkować oryginał, ale nie.

Poza tym martwi mnie metodologia. Jak definiują godziny swobodnego ruchu? Czy w Wawie jest to g. 12:00, a w Paryżu 3:00? Czy uwzględniają, że w Wawie w nocy w ogóle dozwolona jest szybsza jazda?

Ważniejsze od względnego wydłużenia są bezwzględne czasy i/lub osiągana prędkość średnia (ja pamiętam 20 w Wawie i 27 km/h w Krakowie).
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 15 sie 2012, 20:53

KwZ pisze:Czy uwzględniają, że w Wawie w nocy w ogóle dozwolona jest szybsza jazda?
No, na obrzeżach :P Większa część Warszawy jest objęta strefą ograniczenia prędkości do 50 km/h :P

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10648
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 15 sie 2012, 21:15

I nie obowiązuje nocne 60 km/h, jak w strefie miejskiej? Nie wiedziałem.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36635
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 sie 2012, 22:42

U nas jeździ się nieprzepisowo szybko (gdy się da), to i podnosi to średnią prędkość w okresie swobody ruchu. Zgadzam się, że w ostatecznym rachunku całe to wyliczenie nie mówi nic.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ